Bibelot, Dordrecht
Enquête

Wat is jouw favoriete song van Mercyful Fate?

A Corpse Without Soul
A Dangerous Meeting
Black Funeral
Burning The Cross
Come To The Sabbath
Curse Of The Pharaohs
Doomed By The Living Dead
Egypt
Evil
Gypsy
Into The Coven
Is That You, Melissa?
Last Rites
Melissa
Nightmare Be Thy Name
Nuns Have No Fun
Return Of The Vampire
Satan's Fall
The Bell Witch
The Jackal Of Salzburg
The Oath
The Uninvited Guest
Torture
Witches' Dance
een andere Mercyful Fate-kraker

[ Uitslag | Enquêtes ]

    17 september:
  • Allegaeon, Gorod en Abysmal Dawn
  • 18 september:
  • Allegaeon, Gorod en Abysmal Dawn
  • Demon en Steelover
  • FM
  • 19 september:
  • Braces, Loyalty Ends Here en Canyon Literature
  • Keihurd Festival
  • Oddland, Mother Of Millions en Ring Of Gyges
  • Plan Nine
  • Suffering Quota en Trading Hands
  • 20 september:
  • Oddland, Mother Of Millions en Ring Of Gyges
Kalender
Vandaag jarig:
  • André Matos (Angra)† - 54
  • Cesare Codispoti (Tystnaden) - 48
  • Gary D'Eramo (Node) - 55
  • Giovanni Santini (Thy Majestie) - 48
  • Howie Weinberg (technicus) - 73
  • Jeff Loomis (Nevermore) - 55
  • John Haughm (Agalloch) - 51
  • Mattias Marklund (Vintersorg) - 52
  • Paolo Gregoletto (Trivium) - 41
  • Pete Agnew (Nazareth) - 80
  • Steve Berlin (Los Lobos) - 71
  • Steve Gaines (Lynyrd Skynyrd)† - 77

Vandaag overleden:
  • Börje "The Boss" Forsberg (producent) - 2017
  • David Andersson (Soilwork) - 2022
  • Martin Kearns (Bolt Thrower) - 2015
Review

Melisend - Demo
Jaar van release: 2005
Label: eigen beheer
Melisend - Demo
Melisend, deze naam moet u niet geheel onbekend in de oren klinken, waarde lezer. Want hoewel Melisend voorlopig slechts een demo heeft om te presenteren heeft deze band al eerder de revue gapasseerd. Middels een pre-demo, waar vorig jaar al aandacht aan geschonken is.

Wel, hier is de volledige demo dan. Geen covers van Amorphis meer, deze keer 6 geheel eigen nummers, voorafgegaan door een intro. De intro, daar wil ik even uw aandacht op vestigen, waarde lezer. Want de intro is schitterend. Een instrumetaal stukje die gedurende 2 minuten als een rood-oranje zonnestraal tussen gitzwarte wolken doorbreekt. Kippenvelmuziek. Duister, maar toch ook vol kleur, passie en haast vol magie.
Na de intro opent "Travel To Another World". Een nummer die in het begin nog degelijk op de krachtige sfeer van de intro lijkt aan te sluiten. De klanken zijn aanvankelijk zwaarmoedig, somber en doomy, maar nadat het nummer zijn helf heeft gepasseerd begint de muziek opeens vreemde "wauw-wauw-wauw" achtige klanken uit te braken. Een veel te elektrisch geluid die nauwelijks bij de voorgaande klanken past. Het nummer erna begint ook beslist niet verkeerd maar bezwijkt algauw aan dezelfde kwaal. Geluiden vanuit een hele andere muzikale hoek, een hele elektroniche hoek, sluipen tussen de zwaardere noten en klutsen het aanvankelijke concept (voor zover aanwezig) tot een vrij raar geheel.

De huisvesting binnen het doom/death genre gaat dus niet op. Melisend klinkt al met al veel rijker dan dat. Behalve duidelijke neiging naar hele onnatuurlijke klanken wil de band nog wel eens van de rocky en soms bijna jazzy invloeden snoepen. Dat levert de nodige dynamiek op, variëteit, her en der, hoewel de nummers op den duur juist door de regelmatige terugkeer van al deze elementen zo in hetzelfde straatje gaan scharrelen dat het nauwelijks interessant blijft..

De productie van deze demo is voor een demo bij lange na niet onaardig, wat dat betreft hebben de heren het netjes voor elkaar. Maar de muziek blijft voor mij een te vaag iets. Niet omdat je het niet in een hokje kan plaatsen, maar omdat de combinatie van de gebruikte geluiden mij geen "hoera ende joepie-gevoel" weet te bezorgen. De muziek is niet slecht, ik kan er gewoonweg te weinig mee. Misschien ben ik een beoogklepte roesteling. Die mening is aan u.

Maar, wie weet wat deze band nog in de toekomst gaat presteren. De eerste full-length is nog niet uit dus niet alle hoop is verkeken.

Tracklist:
1. Intro - The Crucifixion
2. Travel to Another World
3. The Shadow and the Light
4. Captivation in Perpetuity
5. Death to Life
6. Dreary Plodding
7. Pain and Blood

Reviewer: Lana
Toegevoegd: 3 maart 2006

Meer Melisend:

Zoeken
    11 september:
  • Archgoat - Nightbringer, Lightbringer
  • CoreLeoni - Generection
  • Green Lung - Necropolitan
  • Harlott - Exsequiis
  • HKSPK - Heimkehr
  • Killer - The Grand Finale
  • Mother of Millions - ?
  • Scene Queen - Metalicious
  • Til The End - Til The End
  • Tygers Of Pan Tang - Electrifyed
  • 14 september:
  • Ombra - Night Terror
  • 15 september:
  • Hexbane - From Hell
  • 17 september:
  • Boundaries - Yearning: The unbeautiful after
  • 18 september:
  • Aletheya - Chance To Reborn
  • Allume - Ex Luto
  • Anthrax - Cursum Perficio
  • Bees Made Honey In The Vein Tree - In Between Strides
  • Ch'ahom - Anthropic Rites of Sublimation
  • Chris Horses & The Slow Smoke - Nowhere Bound
  • Fallen Sanctuary - The Gathering of Dreams
  • Game Over - When Darkness Falls
  • Godfrost - Hanging Doll
  • Hansen - Born With A Hammer
  • Krallice - Scour Order
  • Maunah - Hjarta
  • Memories Of A Lost Soul - Lost Memories
  • Mystery Moon - Way Beyond
  • Nytt Land - Ritual of Stone Sun (Live 2026)
  • Revel In Flesh - Flesh For The Kult Of Death
  • Runemagick - After Chaos: Nocturnal Vigil
  • Sea Sleeper - Burden Of Antlers
  • Suffering Quota - Sisyphean Life
  • Taskforce Toxicator - Countdown To Death
  • Terra Black - Mirage
  • The Dogs - Trauma Junkie
  • The Eternal - Obscured Horizons
  • Uncle Acid & The Deadbeats - Shapes Of Midnight
  • Valkyrie's Fire - Out of Darkness
  • Villagers of Ioannina City - Venceremos
  • Wasted Maniacs - Night of the Maniacs
  • 20 september:
  • James Legendforge - The Witchfinder's Flame
Helldorado

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.