Bibelot, Dordrecht Into The Grave 2026
Enquête

Sebastian Bach vervangt Dee Snider bij Twisted Sister. Zou jij het resultaat graag live willen meemaken?

Ja, ik wil Twisted Sister graag live zien met Sebastian Bach
Ach, als ik het op een festival tegenkom, ga ik wel kijken
Nou, ik wil ze best zien, maar dan wel onder een andere bandnaam
Alleen als Twisted Sister nu met Bach weer make-up gaat dragen
Nee, zonder Dee Snider is het geen Twisted Sister
Nee, Sebastian Bach lijkt me ongeschikt voor Twisted Sister
Nee, de zoon van Dee Snider was de juiste opvolger geweest
Nee, Twisted Sister interesseert me sowieso niet
anders, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    11 maart:
  • Edenbridge, Flowerleaf en Miracle Flair
  • Thrice en Lysistrata
  • 12 maart:
  • Leaves’ Eyes en Catalyst Crime
  • Powerized en Femmes Vattaal
  • 13 maart:
  • Epinikion, Abstracted Mind en Attractive Chaos
  • Leaves’ Eyes en Catalyst Crime
  • Lost Society
  • Poppy, Ocean Grove en Fox Lake
  • 14 maart:
  • Apocalypse Heavy V2
  • Bølzer, Misþyrming, Vitriol en Trepaneringsritualen
  • Carpenter Brut, Master Boot Record en Danger
  • Marcel Coenen & Friends
  • Requiem Aeternam
    10 april:
  • Carnivore A.D.
  • Year Of The Goat en Firmament
  • Zeke
Kalender
Vandaag jarig:
  • Dan Maines (Clutch) - 55
  • Dan Swanö (Edge Of Sanity) - 53
  • Elie Tawil Baly (Nu.Clear.Dawn) - 46
  • Gail Greenwood (Belly) - 66
  • Jarmo "Jappe" Myllyvirta (Excalion) - 44
  • Jeff Ament (Pearl Jam) - 63
  • Karlos Medina (Evildead) - 59
  • Matt Barlow (Iced Earth) - 55
  • Pascal Lanquetin (Carcariass) - 54
  • Phil X (Bon Jovi) - 60
  • Rick Rubin (producent) - 63
  • Scott Litt (producent) - 72
  • Tom Scholz (Boston) - 79

Vandaag overleden:
  • Danny Joe Brown (Molly Hatchet) - 2005
  • Karl Wallinger (World Party) - 2024
Review

Aleph - In Tenebra
Jaar van release: 2005
Label: Eigen beheer
Aleph - In Tenebra
Het Italiaanse Aleph bestaat al sinds 1998, maar was op niet meer dan een enkele demo en wat compilaties te horen. Waarschijnlijk is dat de reden dat dit kwintet tot nu toe vooral in Italië optrad en zelden tot nooit buiten de grenzen van het Apennijnse Schiereiland terug te vinden was. Misschien komt daar verandering in nu eindelijk het full-length debuut ‘In Tenebra’ verkrijgbaar is.

Op ‘In Tenebra’ zijn invloeden uit diverse genres terug te horen. Van heavy en thrash metal tot gothic en van progressief tot zelfs jazz. Muzikaal is soms een vergelijking met Slayer te maken (luister maar eens naar ‘Unfaithful’), maar vaker vertoont men gelijkenissen met Opeth. Ook Aleph weet lange, sferische nummers te componeren, met veel onheilspellende keyboardgeluiden, gesproken stukken tekst, enorme tempoversnellingen - met uitstekend werk van gitarist Lorenzo Fugazza die de boel flink aanjaagt - en soms wel minutenlange instrumentale passages. De duistere zang heeft wel wat weg van My Dying Bride en Moonspell, waarbij moet worden opgemerkt dat de Engelse uitspraak van zanger Dave Battaglia niet geheel feilloos is.

Zowel muzikaal als productioneel is er absoluut niks mis met ‘In Tenebra’. Dit mag opmerkelijk genoemd worden, omdat het zonder de hulp van een platenlabel in elkaar gedraaid is. De zang verveeld mij af en toe, wellicht omdat er iets te veel gesproken stukken tekst voorbij komen. Hoe dan ook, Aleph heeft met ‘In Tenebra’ een buitengewoon degelijke fundering gelegd om een groter publiek te bereiken en waarschijnlijk krijgt men nu eindelijk de kans om hun geluk elders in Europa te beproeven.

Tracklist:
1. The Fallen
2. Unfaithful
3. Depths
4. Mother Of All Nightmares
5. In Tenebra
6. The Fallen (native lyrics)
7. Acid Tears

Score: 78 / 100

Reviewer: Edo
Toegevoegd: 25 februari 2006

Meer Aleph:

Angus McSix @ Effenaar, Eindhoven Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.