Alcatraz
Enquête

Hoeveel concerten in het Rotterdamse stadion De Kuip heb jij bijgewoond?

meer dan tien
negen of tien
zeven of acht
vijf of zes
vier
drie
twee
één
nul

[ Uitslag | Enquêtes ]

    2 juli:
  • Halestorm
  • 4 juli:
  • Hemelbestormer
  • 5 juli:
  • Hellmond Open Air
  • Anger Machine, None Shall Fall, Man as Plague en Disquiet
  • Destruction, Horizon Ignited, Lies, Vengeance, Jitizer, She's got Balls, Zubzero, Drovich
  • Overkill en Vicious Rumors
  • Therapy?
  • 6 juli:
  • DragonForce
  • Pirate Metal Party
    2 augustus:
  • Undeath en Celestial Sanctuary
  • Wacken Open Air
Kalender
Vandaag jarig:
  • Colin Edwin (Porcupine Tree) - 55
  • Hermann Hesse (auteur)† - 148
  • Johannes Eckerström (Avatar) - 39
  • René Rutten (The Gathering) - 53
  • Roy Bittan (Bruce Springsteen) - 76

Vandaag overleden:
  • Natasha Shneider (Queens Of The Stone Age) - 2008
Review

Demons Of Dirt - Killer Engine
Jaar van release: 2002
Label: Hammerheart Records
Demons Of Dirt - Killer Engine
Demons Of Dirt begon in 1999 onder de naam Engraved, door gitarist Mikael Eriksson en zanger Mikael Widmark. Pas toen bassist Pontus Jonsson en drummer Magnus Olsson erbij kwamen in 2000 werd de naam veranderd in Demons Of Dirt. Na een paar demos opgenomen te hebben kwamen ze via een ander label bij Hammerheart terecht, die ze hun debuutalbum liet opnemen, Killer Engine.

De muziek die de band maakt is een beetje een kruising tussen trage heavy metal en de wat extremere metal uit Scandinavie. Je moet echter niet denken dat het traag is, want dat is Demons Of Dirt alles behalve. Snelle, zware riffs domineren het geluid, vergezeld van een stem en drums die me eigenlijk af en toe meer aan de New Yorkse hardcore scene doen denken dan aan Zweedse metal. Ook heeft zanger Mikael Widmark toch wel iets weg van Phil Anselmo van Pantera.

Muzikaal zit het allemaal best goed, al vond ik het toch enigzins saai worden naar mate de cd vorderde. De zang moet je ook wel van houden, anders zet je 'm gelijk af. Erg lang zijn de nummers niet, want in de 35 minuten dat de cd duurt komen 10 nummers voorbij. Er wordt dus flink wat afgeragd. Als je daar zin in hebt is het dus wel een lekker album. Geen hoogstandje, maar ook niet slecht.

Tracklist:
1. Demon Blues
2. Killer Engine
3. Last Call
4. Repetitions
5. Devil By They Horns
6. Born In Sin
7. In Dreams
8. From The Cradle
9. Disrespect
10. Scum

Koop deze cd nu bij Bol.com

Score: 70 / 100

Reviewer: Tonnie
Toegevoegd: 13 februari 2002

Meer Demons Of Dirt:

Battle Beast @ Effenaar, Eindhoven Pitfest

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.