Batushka Bibelot, Dordrecht
Enquête

Arch Enemy maakt een doorstart, met een nieuwe zangeres (Lauren Hart) en een nieuwe single (To The Last Breath). Ben jij enthousiast?

Ja, want de kersverse single is veelbelovend
Ja, want Lauren Hart maakte bij Once Human al indruk
Ja, want ik vind de vocalen bij Arch Enemy vrij onbelangrijk
Nog niet, maar ik geef de vernieuwde line-up wel een kans
Niet echt, ik verwacht dat het gewoon meer van hetzelfde wordt
Niet echt, ik vind het luid ademhalen op deze single irritant
Nee, ik vind het nieuwe nummer niet bijzonder (of zelfs slecht)
Nee, zonder Alissa White-Gluz heb ik er geen vertrouwen in
Nee, de laatste paar albums vond ik al steeds minder worden
Nee, geef mij maar de releases met Angela Gossow
Nee, geef mij maar het vroege werk met Johan Liiva
Nee, ik hoopte op de komst van een andere vocalist(e)
Nee, Arch Enemy heeft me nooit kunnen bekoren
anders, namelijk

[ Uitslag | Enquêtes ]

    23 februari:
  • Alter Bridge, Daughtry en Sevendust
  • 24 februari:
  • Michael Schenker
  • 26 februari:
  • Batushka
  • Between The Buried And Me en Monosphere
  • Fleddy Melcully en Rotzak
  • 27 februari:
  • A.A. Williams
  • Fleddy Melculy
  • Necrotted, Necrotesque en Melting Eyes
  • No Turning Back, Curselifter en Spear
  • Omnium Gatherum, Fallujah en In Mourning
  • Ronker en Infliktion
  • 28 februari:
  • Anger Fest
  • Batushka
  • Brothers Of Metal
  • Necrotted, Necrotesque en From The Crypt
  • Terzij De Horde
  • Velozza, Razorblade Messiah en Severe Mania
  • 1 maart:
  • Heaven Shall Burn, The Halo Effect, The Black Dahlia Murder en Frozen Soul
  • Terzij de Horde, Outlaw, Ultima Necat en Radeloos///Ziedend
Geen concerten bekend voor 23-03-2026.
Kalender
Vandaag jarig:
  • Brad Whitford (Aerosmith) - 74
  • Chris Vrenna (Marilyn Manson) - 59
  • John Norum (Europe) - 62
  • Lee Pomeroy (Headspace) - 59
  • Michael Wilton (Queensrÿche) - 64
  • Paul Garabed (Kimaera) - 46
  • Paul O'Neill (Trans-Siberian Orchestra)† - 70
  • Rami Erich Martin Keränen (Dreamtale) - 52
Review

Sepultura - Live In São Paulo (cd/dvd)
Jaar van release: 2005
Label: SPV / Steamhammer Records
Sepultura - Live In São Paulo (cd/dvd)
Vraag een willekeurige metalhead aan welke band ze als eerste denken als het om metal uit Brazilië gaat, en in 99 van de 100 gevallen krijg je "Sepultura" als antwoord. Wie ze in de 20 jaar dat ze bestaan nog altijd niet live gezien heeft, krijgt nu de kans om dat vanaf de bank te doen, want de band heeft een live dvd opgenomen: Live In São Paulo. Al eerder was er op video al wat live materiaal te krijgen, maar dat is dan ook alweer tien jaar oud. Nu betreft het dus gloednieuwe live beelden. Naast de dvd is er ook een cd-versie, waarop dan alleen het live concert staat.

Waar het om draait op deze dvd is natuurlijk het optreden wat de band gaf op 5 april 2005, in São Paulo. In de twintig nummers die voorbij komen, krijg je nummers van heel de Sepultura geschiedenis te horen. Van nummers van de Bestial Devastation split-cd en het debuutalbum Morbid Visions tot het meest recente album Roorback, en alles wat er tussen ligt, maar in afwisselende volgorde. Enkele gastrolletjes zijn weggelegd voor ondermeer ex-Sepultura gitarist Jairo Guedz, Alex Kolesne van Krisiun, en enkele Braziliaanse hiphoppers (op de Public Enemy cover). Natuurlijk ontbreken de populaire nummers als Arise, Territory en Roots Bloody Roots niet (al speelt Sepultura de oude nummers tegenwoordig een stukje sneller dan vroeger).

Hoe doet Sepultura het live met "die nieuwe zanger"? Ik zal het je zeggen: ik mis Max niet. Nee, de strot van Derrick Green hakt er goed in. Ook de rest van de band is erg op dreef, en de gastoptredens en de camera's zullen ongetwijfeld voor extra motivatie gezorgd hebben. Al met al een prima optreden van Sepultura.

Dan komen we bij de technische kant van de dvd, namelijk het beeld en het geluid. Het beeld is scherp, en wisselt vaak genoeg van bandlid. Gelukkig niet te snel, zodat alles toch goed te volgen is. De mix van het geluid valt wat tegen. Het klinkt hier en daar vrij rommelig. Dit is echter niet storend, maar versterkt het live gevoel. Voor de liefhebbers is er naast de stereo en Dolby Digital 5.1 mix ook een DTS mix.

Qua extra's valt de dvd een beetje tegen. De korte documentaire over hoe het concert opgezet is is best interessant (en gelukkig voorzien van Engelse ondertitels, voor wie het Portugees niet echt machtig is), maar te kort. De biografie bestaat uit voorbijscrollende tekst (keuze uit Engels en Portugees), en is leuk om eens te lezen maar de fan kent het toch wel. Van documentaire over de band op de tweede schijf had ik meer verwacht. Het is allemaal gefilmd door Derrick Green, en begint over hoe hij bij Sepultura komt. Helaas verschaft hij niet echt veel informatie, maar gaat het al snel over naar zogenaamde "backstage"-beelden. In de documentaire gaat het ook kort over de rest van de band, de crew, en de fans (met kort ook nog beelden van Graspop 2003, als je goed oplet). Om het af te ronden staan er nog een drietal videoclips op, en drie additionele live nummers.

Deze Live In São Paulo dvd van Sepultura is geen wereldschokker op het gebied van de live dvd, maar bevat zeker een leuk optreden. Alleen de extra's vallen zoals gezegd wat tegen. En wie geen beeld wil, kan ook goed uit de voeten met de cd-versie.

Tracklist:
1. Intro
2. Apes Of God
3. Slave New World
4. Propaganda
5. Attitude
6. Choke
7. Innerself / Beneath The Remains
8. Escape To The Void
9. Mindwar
10. Troops Of Doom (met Jairo Guedz)
11. Necromancer (met Jairo Guedz en Alex Kolesne)
12. Sepulnation
13. Refuse / Resist
14. Territory
15. Black Steel In The Hour Of Chaos (Public Enemy cover, met Zé Gonzáles en B-Negao)
16. Bullet The Blue Sky (U2 cover)
17. Reza (met João Gordo)
18. Biotech Is Godzilla (met João Gordo)
19. Arise / Dead Embryonic Cells
20. Come Back Alive
21. Roots Bloody Roots

Videoclips:
1. Mindwar
2. Bullet The Blue Sky
3. Choke

Extra live tracks:
1. Nomad
2. Desperate Cry
3. Territory

Score: 80 / 100

Reviewer: Tonnie
Toegevoegd: 13 november 2005

Meer Sepultura:

Sepultura - Live In São Paulo (cd/dvd)
Reactie van Een Metalfan op 26-11-2005 om 21:46u
Score: 90 / 100

BRUUUUTTTTT

Sepultura - Live In São Paulo (cd/dvd)
Reactie van wout op 05-12-2005 om 17:36u
Score: 90 / 100

blijft toch sepul he ondanks die nieuwe zanger!!

Sepultura - Live In São Paulo (cd/dvd)
Reactie van \ op 10-02-2009 om 15:49u

"Vraag een willekeurige metalhead aan welke band ze als eerste denken als het om metal uit Brazilië gaat, en in 99 van de 100 gevallen krijg je "Sepultura" als antwoord" Hahaha best wel humor recensist! Vraag een willekeurige Sjonnie aan wie ze het eerste denken als het om volkzangers uit Amsterdam gaat, en in 99 van de 100 gevallen krijg je "Andre Hazes" als antwoord!! Echt een moeilijke kans berekening is dat niet hoor...;-)

Angus McSix @ Effenaar, Eindhoven Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.