Epica & Amaranthe - The Arcade Dimensions Tour Into The Grave 2026
Enquête

Wat is jouw favoriete studio-album van 2025 uit de Benelux?

Anger Machine - Human Error
Arjen Anthony Lucassen - Songs No One Will Hear
Bark - The Time Has Come
Black Knight - The Tower
Blackbriar - A Thousand Little Deaths
Cryptosis - Celestial Death
Defacement - Doomed
Enthroned - Ashspawn
Epica - Aspiral
Graceless - Icons Of Ruin
Grafjammer - De Tyfus, De Teerling
Grey Aura - Zwart Vierkant: Slotstuk
Hellevaerder - Fakkeldragers
Hemelbestormer - The Radiant Veil
Highway Chile - Rat Race
Martyr - Dark Believer
Mass Deception - Resurrections
Psychonaut - World Maker
Skaldgrim - In The Shadow Of Darkness
Svartsyn - Vortex Of The Destroyer
Terzij De Horde - Our Breath Is Not Ours Alone
Walg - V
Winterblind - Ego
Wolvennest - Procession
een andere langspeler uit de Benelux, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

Kalender
Vandaag jarig:
  • Adrian Belew (King Crimson) - 76
  • Dave Murray (Iron Maiden) - 69
  • David Amore (Nightmare) - 53
  • Eddie Vedder (Pearl Jam) - 61
  • Erik Mortensen (Communic) - 59
  • George Charalambous (Winter's Verge) - 44
  • Graham Bonnet (Rainbow) - 78
  • Grim (Borknagar)† - 56
  • Jari Mäenpää (Ensiferum) - 48
  • Konstantin Radchenko (ZX Spectrum) - 44
  • Mieszko Talarczyk (Nasum)† - 51
  • Ray "Crazy Raymond" Tabano (Aerosmith) - 79
  • Sebas F. (Dark Embrace) - 43

Vandaag overleden:
  • Jacques Namotte (Wallace Collection) - 2012
  • Leslie West (Mountain) - 2020
Review

Days In Grief - Behind the Curtain of a Modern Tomorrow
Jaar van release: 2005
Label: Roadrunner Records
Days In Grief - Behind the Curtain of a Modern Tomorrow
In Duitsland zit deze band qua populariteit behoorlijk in de lift, maar buiten het thuisland werd het viertal tot op heden veelvuldig over het hoofd gezien. Een gebrek waar de nieuwe deal met Roadrunner ongetwijfeld verandering in gaat brengen.

Days In Grief houdt het midden tussen punky emo en melodische metal, met een zanger die graag afwisselt tussen licht geëmotioneerde zang en de welbekende schreeuwvocalen. De sound klinkt me dan ook erg bekend in de oren, en het is goed te horen dat een band als Killswitch Engage hier z’n invloed flink heeft doen gelden.

Opvallend is het veelvuldige gebruik van erg Zweeds klinkende catchy gitaarmelodieën, die naar verloop van tijd echter wel wat op m’n zenuwen gaan werken. Vanuit productioneel oogpunt is dit album zeer geslaagd te noemen. Misschien dat een iets rauwer geluid de muziek een zekere ‘edge’ zou geven die nu absent is, maar knallen doet Behind the Curtain of a Modern Tomorrow zeker.

De muziek van Days In Grief is niks nieuws onder de zon, maar door de overwegend sterke songs en de vette productie komen we toch op een ruime voldoende uit. Tot de absolute top van de moderne metal behoort deze band echter nog niet, daarvoor moeten ze wat meer hun best doen om zich te onderscheiden van hun sterker geprofileerde genregenoten.

Tracklist:
1. When Backhanded Thoughts Carry the Weight
2. Breathe
3. Unite-Oppose-Create
4. Political Correctness
5. In Secrecy
6. Intellect is Blind
7. Economic Tyranny
8. Kill the Music
9. Djihad
10. In Dreams the Dead Return
11. In the Margin
12. The Grace of Dying Memories
13. The Lights Go Out the Curtain Falls

Score: 70 / 100

Reviewer: Patrick T.
Toegevoegd: 14 oktober 2005

Meer Days In Grief:

Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.