Enquête

Welke song bevat jouw favoriete gitaarsolo aller tijden?

Accept - Metal Heart
Alter Bridge - Blackbird
Black Sabbath - War Pigs
Dragonforce - Through The Fire And Flames
Guns N' Roses - November Rain
Iron Maiden - Powerslave
Jimi Hendrix Experience - All Along The Watchtower
Joe Satriani - Surfing With The Alien
Judas Priest - Painkiller
Led Zeppelin - Stairway To Heaven
Lynyrd Skynyrd - Free Bird
Mayhem - Freezing Moon
Megadeth - Hangar 18
Metallica - Fade To Black
Ozzy Osbourne - Crazy Train
Pantera - Floods
Pink Floyd - Comfortably Numb
Rage Against The Machine - Killing In The Name
Rainbow - Stargazer
Slayer - Angel Of Death
Steve Vai - For The Love Of God
UFO - Rock Bottom
Van Halen - Eruption
Yngwie Malmsteen - Black Star
een andere rock- of metalsong, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

Kalender
Vandaag jarig:
  • Bas Maas (Doro) - 49
  • Chris Goss (Masters Of Reality) - 68
  • Chris Tsangarides (producent)† - 70
  • Gilby Clarke (Guns N' Roses) - 64
  • Tarja Turunen (Nightwish) - 49
  • Tony Hajjar (At The Drive-In) - 52
  • Vibeke Stene (Tristania) - 48

Vandaag overleden:
  • Dennis "D-Roc" Miles (Body Count) - 2004
Review

Dissimulation - Prakeikimas
Jaar van release: 2005
Label: Ledo Takas Records
Dissimulation - Prakeikimas
Na de overtuigende vorige cd "Maras" is Dissimulation weer terug van weg geweest met deze nieuwe schijf. Gezien het feit dat de taal van Litouwen ook in de teksten terugkomt, is de keuze voor een titel in dezelfde taal voor de hand liggend. Met dit nieuwe "Prakeikimas" heeft de band besloten om een atoomoorlog aan geluid te ontketenen. Het intro is dan ook ontleend aan de bekende film "Trinity and Beyond" .

Na het filmische intro barst de band gelijk los met een lading vette black thrash metal, waarin ruimte is voor melodie en een gezonde dosis agressie. As Jusu Prakeikimas hakt er gelijk lekker in met heerlijke breaks, stampende overgangen en beukend thrash geöriënteerd black metal spel. Blastbeats vliegen om je oren en de goede productie weet de sferen uitstekend neer te zetten.

Het gehele album bevat 6 vrij lange nummers die vrijwel allemaal als black thrash metal zijn te bestempelen. Het thrash element is vooral terug te vinden in het uitstekende spel en de vocalen refereren weer meer aan black metal. Door het lichte death metal randje komt alles lekker zwaar uit de speakers druipen. Kleine kanttekening bestaat echter uit de vocalen die niet daverend zijn, maar aangezien ze niet ver voorin de mix staan valt daar wel mee te leven.
De nummers zijn hier en daar onderling verbonden door sferische ambient passages, waarbij gastmuzikant Baltas Suo zich uit kan leven.

Een leuke plaat dus weer uit de Baltische staten en als het aan mij ligt één van de voornaamste bands uit die gehele regio samen met het Letse Skyforger. Liefhebbers van extreme black metal en thrash metal kunnen in ieder geval weer een leuke plaat toevoegen aan hun collectie. Verwacht je vernieuwing of originaliteit, dan ben je hier aan het verkeerde adres. Het gebodene zit echter dermate goed in elkaar dat we daar maar even niet moeilijk over doen. Tevens complimenten voor de hoes.

Tracklist
1. As Jusu Prakeikimas
2. Suteikim Jiems Kancia
3. Ju Septynetas
4. Omega Et Alpha
5. Kol Viskas Niekur
6. Karo Ugnys / I Dausas

Score: 76 / 100

Reviewer: Jeroen
Toegevoegd: 6 oktober 2005

Meer Dissimulation:

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.