Batushka Bibelot, Dordrecht
Enquête

Arch Enemy maakt een doorstart, met een nieuwe zangeres (Lauren Hart) en een nieuwe single (To The Last Breath). Ben jij enthousiast?

Ja, want de kersverse single is veelbelovend
Ja, want Lauren Hart maakte bij Once Human al indruk
Ja, want ik vind de vocalen bij Arch Enemy vrij onbelangrijk
Nog niet, maar ik geef de vernieuwde line-up wel een kans
Niet echt, ik verwacht dat het gewoon meer van hetzelfde wordt
Niet echt, ik vind het luid ademhalen op deze single irritant
Nee, ik vind het nieuwe nummer niet bijzonder (of zelfs slecht)
Nee, zonder Alissa White-Gluz heb ik er geen vertrouwen in
Nee, de laatste paar albums vond ik al steeds minder worden
Nee, geef mij maar de releases met Angela Gossow
Nee, geef mij maar het vroege werk met Johan Liiva
Nee, ik hoopte op de komst van een andere vocalist(e)
Nee, Arch Enemy heeft me nooit kunnen bekoren
anders, namelijk

[ Uitslag | Enquêtes ]

    22 februari:
  • Alter Bridge, Daughtry en Sevendust
  • 23 februari:
  • Alter Bridge, Daughtry en Sevendust
  • 24 februari:
  • Michael Schenker
  • 26 februari:
  • Batushka
  • Between The Buried And Me en Monosphere
  • Fleddy Melcully en Rotzak
  • 27 februari:
  • A.A. Williams
  • Fleddy Melculy
  • Necrotted, Necrotesque en Melting Eyes
  • No Turning Back, Curselifter en Spear
  • Omnium Gatherum, Fallujah en In Mourning
  • Ronker en Infliktion
  • 28 februari:
  • Anger Fest
  • Batushka
  • Brothers Of Metal
  • Necrotted, Necrotesque en From The Crypt
  • Terzij De Horde
  • Velozza, Razorblade Messiah en Severe Mania
    22 maart:
  • Angus McSix, Bloodbound en Brainstorm
  • Predatory Void en The Fifth Alliance
Kalender
Vandaag jarig:
  • Akira Takasaki (Loudness) - 65
  • Atomic Steif (Sodom)† - 58
  • Bjørn Müller (Backstreet Girls)† - 66
  • Daniel Löble (Helloween) - 53
  • Glen Alvelais (Forbidden) - 58
  • James Lavelle (Unkle) - 52
  • Kozaki Ai (illustrator) - 44
  • Mario Lalli (Yawning Man) - 60
  • Mark Charig (King Crimson) - 82
  • Nick Foster (Divinity) - 47
  • Norman Smith (Hurricane Smith)† - 103
  • Scott Phillips (Alter Bridge) - 53

Vandaag overleden:
  • Andy Warhol (illustrator) - 1987
  • Ian Wallace (King Crimson) - 2007
  • Lloyd "Mooseman" Roberts III (Body Count) - 2001
  • Mark Lanegan (Screaming Trees) - 2022
  • Tom Duffy (technicus) - 1990
Review

Agabus - Last Way Left
Jaar van release: 2005
Label: Eigen beheer
Agabus - Last Way Left
Tussen lege koppen koffie en stapels cd's ligt een cd-boekje open. Citaten van verschillende internationaal bewonderde en gehate personen vullen de pagina's. George Orwell (schrijver van 1984), Osho Rajneesh (leider van de Bhagwan beweging), Stefano Benni (satirisch Italiaans schrijver). De meest bekende en opvallende naam, Yasser Arafat, staat samen met citaat en in goud gedrukt. Agabus neemt duidelijke en omstreden standpunten in.

Los van de standpunten is Agabus ook een opmerkelijke band. De vier Italianen spelen gestoorde metalcore die meerdere malen leentjebuur speelt in de extremere (death 'n black) genres. In het nummer "Train" krijgen we daar een aantal sterke melodieuze leadgitaren bij. De composities zijn over het algemeen snel maar dynamisch en agressief van aard. Uitzondering daarop is het korte "Last Way Left", dat haast funky genoemd kan worden.

De zang is zoals gewoonlijk bij metalcore een hoge en schrille scream (denk Caliban), die sommige luisteraars als irritant kunnen ervaren. Ook lijkt de man met de microfoon soms compleet schijt te hebben aan iedere vorm van tempoaanduiding, wat een rommelig resultaat tot gevolg heeft. In "The Hive Of Damage" horen we nog een cleane zangstem die twee regels zingt/rapt. Dat klinkt zo zeurderig dat Agabus Fred Durst (Limp Bizkit) in de zeik lijkt te willen nemen. Mission accomplished, zoveel is duidelijk.

Los van eventuele tegen de borst stuitende standpunten (al durf ik daar geen uitspraken over te doen, zie de site voor teksten) en de bij vlagen twijfelachtige zang, zie ik geen enkele reden om jullie dit korte metalcorewerkje te onthouden.

Tracklist:
1. Innervention
2. Golpe
3. Atman Collapse
4. Last Way Left
5. Responses
6. Train
7. The Hive of Damage (bonus track)

Score: 82 / 100

Reviewer: Bob
Toegevoegd: 28 september 2005

Meer Agabus:

Angus McSix @ Effenaar, Eindhoven Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.