Batushka
Enquête

Wat vind jij van de trend dat sommige concertzalen om financiële redenen steeds meer cover- en tributebands boeken?

Prima, ik ga zelf graag naar shows van coverbands
Geen probleem, ik ga af en toe zelf naar een coverband kijken
Van mij hoeft het niet, maar ik snap dat zalen die keuze maken
Jammer, ik heb totaal geen behoefte aan cover- of tributebands
Schandalig, de zalen moeten origineel talent ondersteunen
Ik heb geen mening over dit onderwerp
anders, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    10 februari:
  • Deftones, Denzel Curry en Drug Church
  • Elderwind en Cân Bardd
  • Ho99o9 en N8Noface
  • 11 februari:
  • MØL, Tayne, Cold Night For Alligators
  • Sylosis, Revocation, Distant en Life Cycles
  • 12 februari:
  • Lorna Shore
  • 13 februari:
  • Born From Pain, LIES!, Out Of The Blue, Crashjaw
  • Proxima Flare, Xenotime, Inside Of The Heartless en Anatidaephobia
  • Stygian Bough, A Bell Witch & Aerial Ruin Collaboration en 40 Watt Sun
  • Sylosis, Revocation, Distant en Life Cycles
  • Visions Of Atlantis, Warkings en Induction
  • Wounded en Remembrace
  • 14 februari:
  • Cryptosis en Sad Whisperings
  • March Into Valhalla
  • Plan Nine
  • Sleep Theory en The Pretty Wild
  • 15 februari:
  • Ian Paice with Purpendicular
Geen concerten bekend voor 10-03-2026.
Kalender
Vandaag jarig:
  • Alex Paul (Sinister) - 51
  • Cliff Burton (Metallica)† - 64
  • Manu Chauty (Midwinter) - 48
  • Mark "Money Mark" Nishita (Beastie Boys) - 66
  • Mike Hanus (Fleshcrawl) - 50
  • Nigel Olsson (Uriah Heep) - 77
  • Péter Musitz (Casketgarden) - 46
  • Steve Bailey (Jethro Tull) - 66
  • Tony Reno (Europe) - 63
Review

Rapture - Silent Stage
Jaar van release: 2005
Label: Spikefarm Records
Rapture - Silent Stage
Het zijn toch niet het meest vrolijk mensen, die Finnen. Het schoolvoorbeeld hiervan zijn de ter ziele gegane professionele zelfmoordenaars van Sentenced. Als ik Silent Stage van Rapture de eerste rondjes in mijn cd-speler laat draaien wordt meteen duidelijk dat het hier ook niet om de meest vrolijke naturen gaat die moeder aarde te bieden heeft.

De band waarvan de leden in diverse Finse bands spelen/speelden, waarvan Ensiferum, Impaled Nazarene en Finntroll de bekendste zijn, zwelgt in melancholieke klanken, maar tapt duidelijk uit een ander vaatje dan de genoemde landgenoten van Sentenced. Oude Paradise Lost en Katatonia (zowel oud als nieuw) zijn bij mij meteen namen die opkomen bij de zwaarmoedige muziek van Rapture.

De wat ruigere gitaarpartijen worden afgewisseld met schone melodieën en cleane passages. De zang varieert van een diepe grunt tot een cleane en treurende zang. De luisteraar wordt door de band meegenomen in een droom waarin hij langzaam maar zeker wegdrijft in een bos en de zoete klanken die hij hoort mooi, maar ontzettend treurig tegelijk zijn.

Op tekstueel vlak kan wel de vergelijking met Sentenced gemaakt worden, in het eerste nummer ‘Misery 24/7’ zijn alcohol en de verschillende vormen van zelfdoding present. Rapture gaat echter een stuk poëtischer te werk en druipt de zwaarmoedigheid en somberheid er van alle kanten vanaf.

Rapture heeft met Silent Stage een album afgeleverd dat zich ideaal leent voor koude herfstavonden. Het niveau van een oude Paradise Lost of Katatonia wordt nog niet gehaald maar de band is zeker op de goeie weg.

Tracklist:
1. Misery 24/7
2. The Past Nightmares
3. I Am Complete
4. For The Ghosts Of Our Time
5. Silent Chrysalis Stage
6. Dreaming Of Oblivion
7. The Times We Bled
8. Cold On My Side
9. Completion 04:36

Score: 79 / 100

Reviewer: Jan
Toegevoegd: 25 augustus 2005

Rapture - Silent Stage
Reactie van Reinier op 26-06-2006 om 19:05u
Score: 9 / 100

een van de betere melodic Doom/Death metal bands die er zijn.. echt super, niet ontzettend technisch maar de sfeer die het uitademt is subliem als je ervan houdt.

Rapture - Silent Stage
Reactie van Reinier op 26-06-2006 om 19:05u
Score: 90 / 100

pardon, een nul vergeten.

Bibelot, Dordrecht Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.