Helldorado
Enquête

Wat is (tot dusver) jouw favoriete song van Mastodon?

Aqua Dementia
Black Tongue
Blood And Thunder
Colony Of Birchmen
Crystal Skull
Curl Of The Burl
Divinations
Floods Of Triton
Hearts Alive
High Road
Iron Tusk
March Of The Fire Ants
Megalodon
More Than I Could Chew
Mother Puncher
Oblivion
Once More ‘Round The Sun
Show Yourself
Steambreather
Teardrinker
The Czar
The Last Baron
The Motherload
The Wolf Is Loose
een andere Mastodon-kraker

[ Uitslag | Enquêtes ]

    13 november:
  • Amenra en Marissa Nadler
  • As I Lay Dying en Deathmask
  • Modder en Lintworm
  • 14 november:
  • As I Lay Dying en Deathmask
  • For I Am King en Sugar Spine
  • Lacuna Coil en Nonpoint
  • 15 november:
  • Blackbriar en Forever Still
  • For I Am King en Sugar Spine
  • Plan Nine
  • Submit Fest 2025
  • 16 november:
  • Life Of Agony, Ugly Kid Joe en Terradown
  • 18 november:
  • Halestorm en Bloodywood
  • Lacuna Coil en Nonpoint
  • Life Of Agony, Ugly Kid Joe en Terradown
  • 19 november:
  • Orbit Culture, Gaerea en Atlas
    13 december:
  • Eindhoven Metal Meeting
  • Grindpad, Obstruktor en Axident
Kalender
Vandaag jarig:
  • Ainar (Nomans Land) - 50
  • Aldo Nova - 69
  • Alvaro Jardón (WarCry) - 48
  • Blake Judd (Nachtmystium) - 43
  • Bubi The Schmied (Zed Yago)† - 67
  • Felix Ü. Walzer (Agathodaimon) - 44
  • Jens Bogren (producent) - 46
  • Jörgen Sandström (Entombed) - 54
  • Maias Sosa (Dreamaker) - 40
  • Ryan Van Poederooyen (Devin Townsend) - 53
  • Troy Gregory (Flotsam And Jetsam) - 59

Vandaag overleden:
  • Edgard Brito (Tuatha De Danann) - 2024
  • Shel Talmy (producent) - 2024
Review

Chimaira - Chimaira
Jaar van release: 2005
Label: Roadrunner Records
Chimaira - Chimaira
Nadat ‘Pass Out Of Existence’ niet de verkoopcijfers haalde waar Roadrunner Records op hoopte kreeg Chimaira een laatste kans om zich te bewijzen op dit label. Met een dreigend afscheid in het achterhoofd zette het zestal uit Cleveland alles op alles en dat leverde wél het gewenste resultaat op. ‘The Impossibility Of Reason’ sloeg namelijk in als een bom en de naam Chimaira was gevestigd.

‘Chimaira’ is de eenvoudige titel van het vierde album van deze band rond zanger Mark Hunter. Er zijn eigenlijk twee dingen die mij meteen opvallen bij het beluisteren van deze plaat: de snoeiharde en compromisloze overall sound (een mix van Slayer, Slipknot en een handjevol ‘new wave of American metal’ bands) en de vele voortreffelijke gitaarsolo’s. Het moge duidelijk zijn dat de band geenszins van plan is enige concessies te doen, iets wat Slayer gitarist Kerry King zeer aansprak en Chimaira al één van z’n favoriete bands noemde.

Op ‘Chimaira’ is de inbreng van toetsenist/sampler Chris Spicuzza in vergelijking tot voorganger ‘The Impossibility Of Reason’ tot een minimum teruggebracht (bij een enkele luisterbeurt is hij zelfs amper waarneembaar) en de gitaristen Rob Arnold en Matt Devries krijgen alle ruimte om hun vele felle riffs en uitstekende solo’s ten toon te spreiden. Vooral ‘Nothing Remains’ (geschreven op de dag van Dimebag’s overlijden) en afsluiter ‘Lazarus’ (dat een aangenaam rustpunt kent en vervolgens naar een heerlijke climax toewerkt) klinken verdraaid lekker.

Hunter is duidelijk de persoon binnen Chimaira met de grootste vinger in de pap. Niet alleen schreef hij alle teksten voor deze cd, hij nam ook samen met Ben Schigel achter de knoppen plaats om hem te produceren. Resultaat is een verbluffend goed vervolg op ‘The Impossibility Of Reason’ waardoor de status van de band alleen maar zal groeien en de fanschare ongetwijfeld weer aanzienlijk zal uitbreiden.

Tracklist:
1. Nothing Remains
2. Save Ourselves
3. Inside The Horror
4. Salvation
5. Comatose
6. Left For Dead
7. Everything You Love
8. Bloodlust
9. Pray For All
10. Lazarus

Score: 88 / 100

Reviewer: Edo
Toegevoegd: 11 augustus 2005

Meer Chimaira:

Chimaira - Chimaira
Reactie van Elly op 30-08-2005 om 21:15u
Score: 90 / 100

Ik vond de vorige cd van chimaira geen reet aan, maar op deze plaat ben ik helemaal verliefd

Chimaira - Chimaira
Reactie van dirkgrijs op 17-10-2005 om 18:23u

dit is idd heeeeel wat anders! zeker wel het beluisteren waard.

Chimaira - Chimaira
Reactie van joris op 23-12-2005 om 15:05u

deze cd is echt gruwlijk en zéker hard! damn zo moeten ze doorgaan

Chimaira - Chimaira
Reactie van torre op 17-01-2006 om 23:46u
Score: 100 / 100

dit is echt metal van de bovenste plank

Chimaira - Chimaira
Reactie van Remco op 23-01-2006 om 19:14u
Score: 80 / 100

Zeker niet verkeerd, maar ik vond het vorige album toch een stuk aangenamer.

Chimaira - Chimaira
Reactie van Bas op 10-12-2006 om 12:06u
Score: 85 / 100

Geweldige metal cd! Echt het luisteren waard naarmate je de nummers vaker hoort worden ze alleen nog maar beter. Gitaarriffs zijn meesterlijk

Chimaira - Chimaira
Reactie van Kenny op 02-06-2007 om 15:35u
Score: 97 / 100

FUCKING HEERLIJKE PLAAT!!!!!!!!!!!

BETER KAN IN MIJN OGEN GEWOON "BIJNA" NIET!!!!

Dynamo Metalfest

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.