Epica & Amaranthe - The Arcade Dimensions Tour Into The Grave 2026
Enquête

De acht hoofdacts van Graspop 2026 zijn Bad Omens, Bring Me The Horizon, Def Leppard, Limp Bizkit, Sabaton, The Offspring, Twisted Sister en Volbeat. Hoeveel van deze bands zou jij komende zomer graag willen zien?

Alle acht
Zeven
Zes
Vijf
Vier
Drie
Twee
Eén
Geen van allen

[ Uitslag | Enquêtes ]

    7 december:
  • Ignite, Antillectual en Florida Men
  • 8 december:
  • Chelsea Grin, Signs Of The Swarm, Mugshot, Crown Magnetar
  • 9 december:
  • Of Mice & Men, Ghostkid en Gore
  • 11 december:
  • Clutch
  • Cobra The Impaler en My Diligence
  • Eindhoven Metal Meeting Warm Up
  • 12 december:
  • Battle Beast, Dominum en Majestica
  • Desolated, Bayway, D Bloc en Sidestep
  • Eindhoven Metal Meeting
  • Epinikion, Cathubodua en Abstracted Mind
  • 13 december:
  • Eindhoven Metal Meeting
  • Grindpad, Obstruktor en Axident
Kalender
Vandaag jarig:
  • Anthony "T-bone" Tabone (Crimsonfire) - 53
  • Christophe "Kristof" Gérardin (Kronos) - 47
  • Dominic Howard (Muse) - 48
  • Fredrik Norrman (Katatonia) - 51
  • James McIlroy (Cradle Of Filth) - 48
  • Maarten de Brauwer (Consensus) - 41
  • Nita Strauss (Alice Cooper) - 39
  • Thunderstick (Samson) - 71

Vandaag overleden:
  • Greg Lake (Emerson, Lake & Palmer) - 2016
  • Jacques van Oevelen (Picture) - 2016
Review

Furia (Fra) - Re-Birth
Jaar van release: 2005
Label: Adipocere Records
Furia (Fra) - Re-Birth
Furia maakte twee jaar geleden furore met het uitstekende ‘Un Lac De Larmes Et De Sang’. De melodieuze Franstalige death bevat anno 2005 nog steeds invloeden van Moonspell, Dark Tranquility en Children Of Bodom, maar het nieuwe werk van de heren is een stuk toegankelijker en minder druk (de samples van zweepgeluiden, paardengehinnik en martelarengezang zijn verdwenen) geworden. ‘Re-Birth’ is niet de langverwachte opvolger van ‘Un Lac De Larmes Et De Sang’ maar een mini-cd annex opwarmer voor het in oktober te verschijnen album ‘Khoros’.

De vier nieuwelingen bevatten meer technisch gitaarwerk en zijn meer catchy dan het oudere extremere werk. ‘Dogmas Fall’ en ‘Evil Spells Approval’ zullen ook op het komende album terug te vinden zijn en zodoende zijn alleen de twee overige songs interessant. Vooral het door keyboard aangedreven ‘Coma’ heeft terecht het levenslicht aanschouwd. Op zich vind ik EP’s die een nieuwe plaat voorafgaan overbodig maar de vier bonusvideo’s van een Frans concert maakt ‘Re-Birth’ toch nog tot een succes. Professioneel camerawerk, een gastbijdrage van een vioolspeler, een mooi aangekleed podium, een technisch perfect spelende band en een wilde zaal maken dat ik ook overtuigd geraak van de livekwaliteiten van de band. Ik blijf maar hopen dat een X-Mas of No Mercy eens een band als Furia uitnodigt als initiatief voor steeds dezelfde saaie overgewaardeerde bands.

Dankzij ‘Re-Birth’ weet ik weer dat Furia één van de betere Franse acts is en we zullen samen uitkijken naar de komende full lenght ‘Khoros’.

Tracklist:
1. Dogmas Fall
2. Anthem For Keros
3. Coma
4. Evil Spells Approval
5. Auto-Psy D' Un Damne (bonusvideo)
6. Un Lac De Larmes Et De Sang (bonusvideo)
7. L'Oratoire De La Folie (bonusvideo)
8. Elimira (bonusvideo)

Score: 75 / 100

Reviewer: Kristof
Toegevoegd: 25 juli 2005

Meer Furia (Fra):

Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.