Alcatraz
Enquête

Marco van Basten vond het maar niks dat Linkin Park voor de aftrap van de Champions League-finale op 31 mei een optreden verzorgde. Wat vind jij van de Amerikaanse gewoonte om grote sportwedstrijden op te vrolijken met een concert?

Geweldig, ook voor aanvang van de wedstrijd
Prima, maar niet voor het duel wanneer de spelers zich willen opwarmen
Dat is iets voor pop-acts, niet voor heavy bands als Linkin Park en Gojira
Zo’n muzikaal optreden is onzin, het publiek komt voor de sportwedstrijd
Sport is kut, laat die band elders een eigen concert doen voor hun fans
Van mij hoeft het niet, maar ik gun zo’n band wel de extra exposure
Normaliter vind ik het een goed idee, maar Linkin Park was echt slecht
anders, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    10 juni:
  • Whitechapel
  • 11 juni:
  • King Diamond, Paradise Lost en Angel Witch
  • Myles Kennedy
  • W.A.S.P.
  • 12 juni:
  • Man as Plague, Gallamesh en Everything Decays
  • 13 juni:
  • Into The Grave
  • Man as Plague en The Unslain
  • 14 juni:
  • Into The Grave
  • Man as Plague
  • Sorcerer
  • 15 juni:
  • Into The Grave
Kalender
Vandaag jarig:
  • Adam "Nergal" Darski (Behemoth) - 48
  • Ernie C. (Body Count) - 66
  • Howlin' Wolf† - 115
  • Johan Ericson (Draconian) - 46
  • Juhana Karlsson (Amoral) - 42
  • Magnus Rosén (Hammerfall) - 62
  • Marko Paasikoski (Sonata Arctica) - 47
  • Martin Orford (IQ) - 66
  • Mickey Curry (Bryan Adams) - 69
  • Peter Gale (Sweet Sorrow) - 45
  • Robert Hampson (Loop) - 60
Review

Do Or Die - Tradition
Jaar van release: 2005
Label: Alveran Records
Do Or Die - Tradition
Do Or Die is naast de titel van een geweldige Testament klassieker ook de naam van een bekende Belgische metalcoreband. De eerste twee albums (‘The Meaning Of Honor’ en ‘Heart Full Of Pain’) zijn erg spontaan en de heren werden internationaal geprijsd voor hun energie-uitbarstingen. Het Alveran-debuut ‘Tradition’ wordt echter in de hardcorescène op harde wijze neergesabeld. Hiervoor zijn twee redenen: deze Bella Famiglia bleek toch geen hechte familie te zijn (ontslag van de halve band) en de heren hebben hun muziekstijl op dit album net iets te toegankelijk vernieuwd.

Maar een objectieve hardcoreliefhebber kan toch niet ontkennen dat ‘Tradition’ een goede plaat is geworden. De nieuwe songs zijn wat meer gepolijst en het geheel neigt wat meer naar het nieuwe Amerikaanse metalgeluid. Niettemin kunnen we meerdere brute metalcoresongs beluisteren die agressief en ouderwets energiek overkomen. Muzikaal en productioneel valt er ook weinig te klagen. De twee zangers wisselen elkaar in snel tempo af en de vocalen hebben de juiste feeling. Naarmate de ‘cleanheid’ (gebeurt echter niet veel, wees gerust) in de vocalen echter toeneemt, hoe meer onzuivere keelklanken langskomen. Tekstueel wordt er overigens weer geflirt met maffiathematiek, een niet echt origineel onderwerp.

‘Tradition’ is een goede plaat geworden die een ruimer publiek zal aanspreken maar ik mis persoonlijk de scherpe edge dat hun vroeger werk wel bezat. Op het podium klinken de nieuwe nummers echter een streepje beter en ik geef de heren verdiend het voordeel van de twijfel. Maar volgende keer wil ik een ouderwetse beukplaat horen waarmee ze terug de harten van hardcorelui zullen stelen.

Tracklist:
1. 13 Enemies
2. Sentence
3. Tradition
4. Dead End
5. Persecution
6. 1930 Prohibition
7. The Pact
8. Vendetta
9. Too Late
10. Bound by Blood
11. Red Dusk
12. Scars
13. Betrayal

Score: 75 / 100

Reviewer: Kristof
Toegevoegd: 21 juni 2005

Pitfest Iron Maiden Rock Legends Special

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.