Bibelot, Dordrecht
Enquête

Wat is tot dusver jouw favoriete studio-album, dat in juni 2026 werd uitgebracht?

A.A. Williams - Solstice
Amberian Dawn - Temptation's Gates
August Burns Red - Season Of Surrender
Converge - Hum Of Hurt
Cyhra - Requiem For A Pipe Dream
Edu Falaschi - Mi'raj
Einherjer - Lifeblood
Evanescence - Sanctuary
Evergrey - Architects Of A New Weave
Fires In The Distance - Circadian Promise
Khemmis - Khemmis
Lex Legion - Lex Legion
Masterplan - Metalmorphosis
Muse - The Wow! Signal
Nargaroth - Apocalyptic Steel
Nunslaughter - Satanic Chaos Legions
Slift - Fantasia
Speedslut - Cimbrian Rites
Stormkeep - The Nocturnes Of Iswylm
Tarja - Frisson Noir
The Pretty Reckless - Dear God
Walg - VI
Warning - Rituals Of Shame
Yes - Aurora
een ander studio-album uit juni 2026

[ Uitslag | Enquêtes ]

    7 juli:
  • Uada
  • Masacre en Dauthuz
  • 9 juli:
  • Floor Jansen
  • Vindicta
  • 10 juli:
  • Bospop festival
  • Vindicta
  • 11 juli:
  • Biohazard en Sworn Enemy
  • Bospop festival
  • Wade Black's 35 Years Of Metal
  • 12 juli:
  • Bospop festival
Kalender
Vandaag jarig:
  • Andréa Meyer-Haugen (Nebelhexë)† - 57
  • David Readman (Pink Cream 69) - 56
  • Demonaz (Immortal) - 56
  • Graham Oliver (Saxon) - 74
  • Robert Heaton (New Model Army)† - 65
Review

Do Or Die - Tradition
Jaar van release: 2005
Label: Alveran Records
Do Or Die - Tradition
Do Or Die is naast de titel van een geweldige Testament klassieker ook de naam van een bekende Belgische metalcoreband. De eerste twee albums (‘The Meaning Of Honor’ en ‘Heart Full Of Pain’) zijn erg spontaan en de heren werden internationaal geprijsd voor hun energie-uitbarstingen. Het Alveran-debuut ‘Tradition’ wordt echter in de hardcorescène op harde wijze neergesabeld. Hiervoor zijn twee redenen: deze Bella Famiglia bleek toch geen hechte familie te zijn (ontslag van de halve band) en de heren hebben hun muziekstijl op dit album net iets te toegankelijk vernieuwd.

Maar een objectieve hardcoreliefhebber kan toch niet ontkennen dat ‘Tradition’ een goede plaat is geworden. De nieuwe songs zijn wat meer gepolijst en het geheel neigt wat meer naar het nieuwe Amerikaanse metalgeluid. Niettemin kunnen we meerdere brute metalcoresongs beluisteren die agressief en ouderwets energiek overkomen. Muzikaal en productioneel valt er ook weinig te klagen. De twee zangers wisselen elkaar in snel tempo af en de vocalen hebben de juiste feeling. Naarmate de ‘cleanheid’ (gebeurt echter niet veel, wees gerust) in de vocalen echter toeneemt, hoe meer onzuivere keelklanken langskomen. Tekstueel wordt er overigens weer geflirt met maffiathematiek, een niet echt origineel onderwerp.

‘Tradition’ is een goede plaat geworden die een ruimer publiek zal aanspreken maar ik mis persoonlijk de scherpe edge dat hun vroeger werk wel bezat. Op het podium klinken de nieuwe nummers echter een streepje beter en ik geef de heren verdiend het voordeel van de twijfel. Maar volgende keer wil ik een ouderwetse beukplaat horen waarmee ze terug de harten van hardcorelui zullen stelen.

Tracklist:
1. 13 Enemies
2. Sentence
3. Tradition
4. Dead End
5. Persecution
6. 1930 Prohibition
7. The Pact
8. Vendetta
9. Too Late
10. Bound by Blood
11. Red Dusk
12. Scars
13. Betrayal

Score: 75 / 100

Reviewer: Kristof
Toegevoegd: 21 juni 2005

Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.