Bibelot, Dordrecht Into The Grave 2026
Enquête

Zou jij minstens 200 euro over hebben voor een intiem zaalconcert van jouw favoriete muzikant (met begeleidingsband), zoals de fans van Ronnie Wood?

Sterker nog, ik heb gewoon een kaartje gekocht voor Ronnie Wood
Ja, voor één of meer favoriete muzikanten zou ik dat betalen
Alleen in een zeer bijzondere situatie, zoals een glorieus afscheidsconcert
Niet voor soloconcert, wellicht voor grote show van mijn favoriete band(s)
Helaas zijn de muzikanten waarvoor ik dat bedrag over zou hebben al dood
Nee, zo'n bedrag vind ik absurd hoog voor welke artiest of band dan ook
anders, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    18 maart:
  • Federale en The Motherz
  • Feuerschwanz en Miracle of Sound
  • High Parasite
  • Villagers Of Ioannina City en My Diligence
  • Zeke
  • 19 maart:
  • Kanonenfieber en Mental Cruelty
  • Les Projets d'Athena
  • Villagers Of Ioannina City en My Diligence
  • 20 maart:
  • Benighted, XII Thorns en Bloid
  • Keith Caputo en Serpents
  • Plan Nine
  • Rise A Thousand en Left To Love
  • Sabiendas, Anomic en Stigmatized
  • 21 maart:
  • Eternal Eclipse: Cirith Gorgor, Heinous en Messor Falce
  • Gaerea
  • Gorgoroth, Patristic, Tyrmfar en Lömsk
  • The Motherz en Wild Blaze
  • 22 maart:
  • Angus McSix, Bloodbound en Brainstorm
  • Predatory Void en The Fifth Alliance
  • Woke Up Tied Up, White Knuckle Grip en Posture
    18 april:
  • Ancient Fragments
  • Reduction, Slowburn, Impact en Premonition
  • Roadburn festival
Kalender
Vandaag jarig:
  • Bryan Ottoson (American Head Charge)† - 48
  • Drew Struzan (illustrator) - 79
  • Elliot Scheiner (producent) - 79
  • Eric Woolfson (The Alan Parsons Project)† - 81
  • Grant Hart (Hüsker Dü)† - 65
  • Jason McMaster (Watchtower) - 61
  • Jeff LaBar (Cinderella)† - 63
  • Jeroen van Donselaar (Beyond The Pale)† - 54
  • Jerry Cantrell (Alice In Chains) - 60
  • Jesse Haff (Daylight Dies) - 48
  • John Lubbock (dirigent) - 81
  • Ken Johansson (Memory Garden) - 56
  • Richie Malone (Status Quo) - 40
  • Rodleen Getsic (acteur) - 51
  • Sami Asp (Wingdom) - 48
  • Tuomas Saukkonen (Before The Dawn) - 46
  • Zé "Abigor" Febra (The Spektrum) - 40

Vandaag overleden:
  • Chuck Berry - 2017
Review

Do Or Die - Tradition
Jaar van release: 2005
Label: Alveran Records
Do Or Die - Tradition
Do Or Die is naast de titel van een geweldige Testament klassieker ook de naam van een bekende Belgische metalcoreband. De eerste twee albums (‘The Meaning Of Honor’ en ‘Heart Full Of Pain’) zijn erg spontaan en de heren werden internationaal geprijsd voor hun energie-uitbarstingen. Het Alveran-debuut ‘Tradition’ wordt echter in de hardcorescène op harde wijze neergesabeld. Hiervoor zijn twee redenen: deze Bella Famiglia bleek toch geen hechte familie te zijn (ontslag van de halve band) en de heren hebben hun muziekstijl op dit album net iets te toegankelijk vernieuwd.

Maar een objectieve hardcoreliefhebber kan toch niet ontkennen dat ‘Tradition’ een goede plaat is geworden. De nieuwe songs zijn wat meer gepolijst en het geheel neigt wat meer naar het nieuwe Amerikaanse metalgeluid. Niettemin kunnen we meerdere brute metalcoresongs beluisteren die agressief en ouderwets energiek overkomen. Muzikaal en productioneel valt er ook weinig te klagen. De twee zangers wisselen elkaar in snel tempo af en de vocalen hebben de juiste feeling. Naarmate de ‘cleanheid’ (gebeurt echter niet veel, wees gerust) in de vocalen echter toeneemt, hoe meer onzuivere keelklanken langskomen. Tekstueel wordt er overigens weer geflirt met maffiathematiek, een niet echt origineel onderwerp.

‘Tradition’ is een goede plaat geworden die een ruimer publiek zal aanspreken maar ik mis persoonlijk de scherpe edge dat hun vroeger werk wel bezat. Op het podium klinken de nieuwe nummers echter een streepje beter en ik geef de heren verdiend het voordeel van de twijfel. Maar volgende keer wil ik een ouderwetse beukplaat horen waarmee ze terug de harten van hardcorelui zullen stelen.

Tracklist:
1. 13 Enemies
2. Sentence
3. Tradition
4. Dead End
5. Persecution
6. 1930 Prohibition
7. The Pact
8. Vendetta
9. Too Late
10. Bound by Blood
11. Red Dusk
12. Scars
13. Betrayal

Score: 75 / 100

Reviewer: Kristof
Toegevoegd: 21 juni 2005

Angus McSix @ Effenaar, Eindhoven Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.