Enquête

Welke song bevat jouw favoriete gitaarsolo aller tijden?

Accept - Metal Heart
Alter Bridge - Blackbird
Black Sabbath - War Pigs
Dragonforce - Through The Fire And Flames
Guns N' Roses - November Rain
Iron Maiden - Powerslave
Jimi Hendrix Experience - All Along The Watchtower
Joe Satriani - Surfing With The Alien
Judas Priest - Painkiller
Led Zeppelin - Stairway To Heaven
Lynyrd Skynyrd - Free Bird
Mayhem - Freezing Moon
Megadeth - Hangar 18
Metallica - Fade To Black
Ozzy Osbourne - Crazy Train
Pantera - Floods
Pink Floyd - Comfortably Numb
Rage Against The Machine - Killing In The Name
Rainbow - Stargazer
Slayer - Angel Of Death
Steve Vai - For The Love Of God
UFO - Rock Bottom
Van Halen - Eruption
Yngwie Malmsteen - Black Star
een andere rock- of metalsong, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

Kalender
Vandaag jarig:
  • Bas Maas (Doro) - 49
  • Chris Goss (Masters Of Reality) - 68
  • Chris Tsangarides (producent)† - 70
  • Gilby Clarke (Guns N' Roses) - 64
  • Tarja Turunen (Nightwish) - 49
  • Tony Hajjar (At The Drive-In) - 52
  • Vibeke Stene (Tristania) - 48

Vandaag overleden:
  • Dennis "D-Roc" Miles (Body Count) - 2004
Review

Presto Ballet - Peace Among The Ruins
Jaar van release: 2005
Label: InsideOut Music
Presto Ballet - Peace Among The Ruins
Presto Ballet, de nieuwe de nieuwe progressieve rockband van Metal Church gitarist Kurdt Vanderhoof, brengt in juni dit jaar haar debuut Peace Among The Ruins uit. Ze hebben gekozen voor een modern geluid, dat de atmosfeer uitademt van de jaren zeventig progressieve rock, zoals bijvoorbeeld bands als Yes en Kansas, maar hier en daar ook wel een vleugje King Crimson, dat voornamelijk komt door het vele gebruik van de mellotron op Peace Among The Ruins. Om dit verwezenlijken hebben zij alleen gebruik gemaakt van analoge synthesizers, een Hammond-orgel en echte mellotron-geluiden. Kortom oude prog in een modern jasje.

Het album ademt een zeer positieve sfeer uit. Het geluid en de arrangementen van de instrumenten zijn fris. Bovendien weet Zanger Scott Albright met zijn echte, ietwat ruwe, seventies stem het geheel nog wat sfeervoller te maken. Een ideale combinatie. De up-tempo nummers overheersen met als absolute topper het nummer Speed of Time. Het ingetogen Find The Time mag er echter ook zijn.. Afwisseling is er op Peace Among The Ruins genoeg, want elk nummer lijkt een ander stukje progressieve rock te belichten. Tijdens het opgewekte Sunshine horen we bijvoorbeeld wat Indiase geluiden terug, zoals we die kennen van Sgt. Pepper’s Lonely Hearts Club Band van de Beatles.

Het grote minpunt van Peace Among The Ruins is dat het weinig nieuws of origineels biedt. Buiten dat is het debuutalbum van Presto Ballet een zeer aangenaam progrock-album, dat bij fans van dit genre zeker in de smaak zal vallen.

Tracklist:
1. Peace Among The Ruins
2. The Fringes
3. Seasons
4. Find The Time
5. Speed of Time
6. Sunshine
7. Slave
8. Bringin’ It On

Score: 80 / 100

Reviewer: Waldie
Toegevoegd: 2 juni 2005

Meer Presto Ballet:

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.