Into The Grave 2026
Enquête

Wat vind jij de gaafste act uit het programma van Jera On Air 2026?

A Day To Remember
Architects
Bury Tomorrow
Converge
Decapitated
Distant
Dog Eat Dog
Hatebreed
Het Goede Doel
Hollywood Undead
Ice Nine Kills
Ignite
Kanonenfieber
Madball
Papa Roach
Pennywise
Periphery
Rise Against
Static-X
Suicidal Tendencies
The Offspring
Trivium
Turbonegro
Zeke
een andere band uit de line-up van Jera On Air

[ Uitslag | Enquêtes ]

    11 mei:
  • Machine Head
  • 13 mei:
  • Puffer, Frontsector en Violent Beef
  • 14 mei:
  • Clan Of Xymox en The Essence
  • Creeper en The Howling
  • Riskey Melody en Maki Oyama
  • 15 mei:
  • Conjurer en Terzij De Horde
  • Turbobier, Dikke Dennis & De Röckers en Radical Retard
  • 16 mei:
  • Clan of Xymox, The Essence en Darker
  • Loyalty Ends Here en Manacer
  • 17 mei:
  • Conjurer
Geen concerten bekend voor 11-06-2026.
Kalender
Vandaag jarig:
  • Christiane "Bobo" Hebold (Rammstein) - 60
  • Christoph Schneider (Rammstein) - 60
  • David Mackay (producent) - 82
  • Gary Wehrkamp (Shadow Gallery) - 56
  • Greg Dulli (The Afghan Whigs) - 61
  • Mads Volf (Manticora) - 53
  • Matias Kupiainen (Stratovarius) - 43
  • Mike Sifringer (Destruction) - 61
  • Neil Carter (UFO) - 68
  • Perttu Kivilaakso (Apocalyptica) - 48
  • Steve Wacholz (Savatage) - 64
  • Teemu Muhli (Paganus) - 41
  • Tom Zutaut (producent) - 67

Vandaag overleden:
  • John Rutsey (Rush) - 2008
  • Noel Redding (The Jimi Hendrix Experience) - 2003
  • Russ Steffens (striptekenaar) - 2020
  • Stan Penridge (Peter Criss) - 2001
  • Trevor Strnad (The Black Dahlia Murder) - 2022
Review

Open Hand - You and Me
Jaar van release: 2005
Label: Trustkill Records
Open Hand - You and Me
Buiten raast een agressieve bijna-storm en komen de regendruppels met bakken tegelijk uit de lucht vallen, en ik vind er geen donder aan. Nattigheid, modder, harde wind en een onaangename temperatuur; van mij mag deze dag snel omgaan. Dan komt een fruitige, zomerse plaat als You and Me van de Amerikaanse multi-rock band Open Hand als geroepen, om mij eraan te herinneren dat na regen altijd zonneschijn komt, zelfs na luttele maanden van meteorologische misère.

En fijn dat ‘ie is, deze plaat. Alsof men geprobeerd heeft twintig jaar aan indie- en altrockgeschiedenis in één album samen te vatten. Nu klinkt dat misschien wat te pompeus, maar luisterend naar You and Me schiet de ene na de andere invloedrijke rocknaam door m’n hoofd. Een flinke dosis A Perfect Circle, wat Queens of the Stone Age, een flard Jane’s Addiction, talloze grunge en postgrunge trekjes, en om toch nog een linkje naar de metal te leggen, hier en daar een waarschijnlijk totaal onbewuste verwijzing naar het Zweedse Katatonia. Het kwintet bindt al deze herkenbare invloeden samen tot een dynamisch, gevarieerd en vooral erg aangenaam geheel. Knip- en plakwerk misschien, maar gewoon te verdomde goed om je er aan te storen.

Spil van de band is wat mij betreft zanger/gitarist Justin Isham, die met zijn verbluffend mooie en hitwaardige stemgeluid de van nature al erg pakkende songs vrijwel onweerstaanbaar maakt voor liefhebbers van dit soort alternatieve rock. Over de gastzangeres die in een aantal nummers opduikt ben ik minder te spreken, maar uiteindelijk maakt dat al weinig meer uit. Open Hand heeft m’n hart inmiddels veroverd en als mak lammetje geef ik me over aan hun alternatieve fratsen. Als met de laatste track Hard Night het album dan tot een onverwacht einde komt, zit de zomerse sfeer er goed in, en ligt er al een stapeltje Fu Manchu, Beck en NoMeansNo klaar om deze gemoedstoestand zo lang mogelijk in stand te houden.

Tracklist:
1. Pure Concentrated Evil
2. Her Song
3. Tough Girl
4. You and Me
5. Tough Guy
6. Jaded
7. The Ambush
8. Take No Action
9. Newspeak
10. Crooked Crown
11. The Kaleidoscope
12. Waiting For Katy
13. Trench Warfare
14. Hard Night

Score: 84 / 100

Reviewer: Patrick T.
Toegevoegd: 13 februari 2005

Meer Open Hand:

Open Hand - You and Me
Reactie van Marlou op 15-02-2005 om 13:53u

Hmm heb nog niet veel van dit album gehoord, maar wat ik zo heb gehoord vind ik niet heel erg spannend. Dan vond ik hun vorige 'The Dream' wel beter. Misschien dat ie beter wordt naarmate je 'm vaker draait, dat was bij de nieuwe van Hopesfall ook zo

Zoeken
    8 mei:
  • Black Veil Brides - Vindicate
  • Crashdïet - Art Of Chaos
  • Draconian - In Somnolent Ruin
  • Frozen Soul - No Place For Warmth
  • IATT - Etheric Realms Of The Night
  • Ingested - Denigration
  • Lovebites - Outstanding Power
  • Restless Spirit - Restless Spirit
  • Sabotør - Første Aksjon
  • Teramaze - The Silent Architect
  • The Quill - Master Of The Skies
  • Yoth Iria - Gone With The Devil
  • 15 mei:
  • Acid Reign - Daze Of The Week
  • Akem Manah - Threnodies
  • Artillery - Made In Hell
  • Atavistia - Old Gods Awaken
  • Desolus - Dwellers Of The Twilight Void
  • Heavenfall - Thorn
  • Port Noir - The Dark We Keep
  • Pro-Pain - Stone Cold Anger
  • Self Deception - One Of Us
  • The Ghoulstars - The Dark Overlords Of The Universe
  • 16 mei:
  • Imprisoned In Flesh - Malignant Mankind
Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.