Alcatraz
Enquête

Marco van Basten vond het maar niks dat Linkin Park voor de aftrap van de Champions League-finale op 31 mei een optreden verzorgde. Wat vind jij van de Amerikaanse gewoonte om grote sportwedstrijden op te vrolijken met een concert?

Geweldig, ook voor aanvang van de wedstrijd
Prima, maar niet voor het duel wanneer de spelers zich willen opwarmen
Dat is iets voor pop-acts, niet voor heavy bands als Linkin Park en Gojira
Zo’n muzikaal optreden is onzin, het publiek komt voor de sportwedstrijd
Sport is kut, laat die band elders een eigen concert doen voor hun fans
Van mij hoeft het niet, maar ik gun zo’n band wel de extra exposure
Normaliter vind ik het een goed idee, maar Linkin Park was echt slecht
anders, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    10 juni:
  • Whitechapel
  • 11 juni:
  • King Diamond, Paradise Lost en Angel Witch
  • Myles Kennedy
  • W.A.S.P.
  • 12 juni:
  • Man as Plague, Gallamesh en Everything Decays
  • 13 juni:
  • Into The Grave
  • Man as Plague en The Unslain
  • 14 juni:
  • Into The Grave
  • Man as Plague
  • Sorcerer
  • 15 juni:
  • Into The Grave
Kalender
Vandaag jarig:
  • Adam "Nergal" Darski (Behemoth) - 48
  • Ernie C. (Body Count) - 66
  • Howlin' Wolf† - 115
  • Johan Ericson (Draconian) - 46
  • Juhana Karlsson (Amoral) - 42
  • Magnus Rosén (Hammerfall) - 62
  • Marko Paasikoski (Sonata Arctica) - 47
  • Martin Orford (IQ) - 66
  • Mickey Curry (Bryan Adams) - 69
  • Peter Gale (Sweet Sorrow) - 45
  • Robert Hampson (Loop) - 60
Review

Flesh Made Sin - Dawn Of The Stillborn
Jaar van release: 2004
Label: Karmageddon Media
Flesh Made Sin - Dawn Of The Stillborn
Vier jaar geleden kwam ik voor het eerst in contact met Flesh Made Sin toen hun eerste demo het levenslicht aanschouwde. Die demo was getiteld ‘Scenery Of Death’ en werd twee jaar later opgevolgd door de werkelijke fantastische mini cd ‘Masterwork In Blood’. Daarna volgde er een hele reeks optredens waarbij de vier heren bewezen dat oude thrash nog steeds de meest energieke metalsubstijl is. Inmiddels is hét gebeurd waar deze band en vele fans blij mee zijn: ‘Thrash is Back!’ is anno 2004 geen loze kreet meer! Eerder dit jaar kregen we fantastische nieuwe platen van bijvoorbeeld Death Angel, Exodus, Infernäl Mäjesty, Hirax, Annihilator en Occult voorgeschoteld. Als extraatje op het einde van een geweldig jaar (dat de annalen zal ingaan als een excellent thrashmetal jaar) brengen deze Nederlanders hun langverwachte debuut uit.

De Flesh Made Sinners hebben getekend bij Karmageddon Media en hebben niets aan het toeval overgelaten om van dit debuut iets moois te maken: het coverartwork is mooi (lijkt op een willekeurige tekening van een Alexandro Jodorowsky stripverhaal) en de productie is wederom in de Harrow Studio verzorgd en is deze keer nog wat strakker en meer gebalanceerd (kortom professioneler). Maar het is uiteraard de muziek die telt! Muzikaal is er weinig aan de sound veranderd en kunnen we nog steeds genieten van 80’s thrash.

Als je naar de details kijkt merk je wel wat verschil op. De heren spelen nét wat sneller en de nieuwe tracks zijn een stuk compacter. Dit heeft zowel voordelen (je verveelt je niet en alles klinkt professioneler) als nadelen (het charmerende karakter (soms eens een foutje, een experimentele zanglijn of een chaotisch stuk) van de oude nummers is verdwenen). Dit album is dus objectief een stap voorwaarts maar subjectief vind ik de sfeer en de nummers van ‘Masterwork In Blood’ nét een stukje beter. Nu we toch aan het muggenziften zijn: het album had ook wel iéts langer mogen duren.

Begrijp me niet verkeerd, dit album is een klapper met (h)eerlijke muziek, excellente riffs, typische teksten en lekkere bijtende zang. Deze heren zullen nu wel landelijk doorbreken en ze horen samen met bands als God Dethroned, Katafalk en Occult tot het beste wat Nederland te bieden heeft op gebied van agressieve metal. Nu is het de beurt aan Occult om een poging te wagen met het binnenkort (maart 2005) te verschijnen ‘Malevolent Rapture’ om de thrashkroon van Flesh Made Sin weer af te nemen. Verplichte aanschaf voor de fans van het genre.

Tracklist:
1. Crowned in Torment
2.Possess The Flesh
3. Dawn of The Stillborn
4. The Cleansing
5. Descending Life
6. Ritual for The Dead
7. Wastelands
8. Spiritual Death-Trip

Score: 85 / 100

Reviewer: Kristof
Toegevoegd: 14 december 2004

Meer Flesh Made Sin:

Pitfest Iron Maiden Rock Legends Special

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.