Fleddy Melculy
Enquête

Volgens gitarist Slash neemt Guns N' Roses in 2027 een pauze van het touren, om aan een nieuw album te kunnen werken. Kijk jij uit naar een kersverse studioplaat?

Ja, laat maar komen
Ach, ik zal er wel naar luisteren, maar met lage verwachtingen
Eerst zien, dan geloven, die geplande cd komt er wellicht nooit
Nee, het oude werk is gaaf, maar nieuw materiaal hoeft van mij niet
Nee, Guns N' Roses heeft mij nooit geïnteresseerd
Nee, laat Slash zich concentreren op zijn werk met Myles Kennedy
anders, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    27 oktober:
  • Clawfinger
  • Geoff Tate
  • 28 oktober:
  • Beast In Black, Sonata Arctica en Frozen Crown
  • Clawfinger
  • Geoff Tate's Operation Mindcrime en James Keegan
  • 29 oktober:
  • Geoff Tate
  • 30 oktober:
  • Danko Jones en Split Dogs
  • Floor Jansen
  • Focus
  • Kamelot, Xandria, Leaves Eyes' en Elegy
  • Marko Hietala
  • Suffocation, Despised Icon, Carnifex en Gates Of Hell
  • 31 oktober:
  • Danko Jones en Split Dogs
  • Funeraria, Veenlijk, Gogmagore én Anapoda
  • Kamelot, Blackbriar, Exit Eden en Temperance
  • MagnaCult en Terradown
  • Man As Plague en Loyalty Ends Here
  • Marko Hietala (DE)
  • Suffocation, Despised Icon, Carnifex en Gates Of Hell
  • Timo Tolkki plays Stratovarius
  • Vengeance en Sin City Rebels
  • 1 november:
  • Any Given Day
  • Danko Jones
  • Floor Jansen
  • Hippotraktor en Hypno5e
  • Ignite en Cancer Bats
  • MaYaN en Dear Mother
  • Suffocation, Despised Icon, Carnifex en Gates Of Hell
  • Valley Of The Sun en Kraakis Voodoo
  • 2 november:
  • Erra, Currents, Caskets en Aviana
    27 november:
  • Mental Cruelty, Ov Sulfer, Extermination Dismemberment en Sun Eater
  • The Crimson Ghosts en We'rewolf
  • TPS 10 year Preparty: Kristoffer Gildenlöw, Art Against Agony, Atlantis Chronicles
Kalender
Vandaag jarig:
  • Adrian Erlandsson (At The Gates) - 56
  • Attila Dorn (Powerwolf) - 56
  • Barry van Esbroek (Vanderbuyst) - 45
  • Floyd Cramer (Elvis Presley)† - 93
  • Gabriel Pignata (Destrage) - 44
  • Jason Finn (The Presidents Of The United States Of America) - 59
  • K.K. Downing (Judas Priest) - 75
  • Lisa Johansson (Draconian) - 45
  • Manu Katché (Joe Satriani) - 68
  • Max Lilja (Apocalyptica) - 51
  • Mike Appel (producent) - 84
  • Pål Mozart Bjørke (Madder Mortem)† - 46
  • Scott Weiland (Stone Temple Pilots)† - 59
  • Tim Baker (Cirith Ungol) - 70

Vandaag overleden:
  • Tom Dowd (producent) - 2002
Review

Caliban - The Opposite From Within
Jaar van release: 2004
Label: Roadrunner Records
Caliban - The Opposite From Within
Metalcore leeft! Dat hebben bands als All Out War, Killswitch Engage en Lamb Of God met hun recente werk wel bewezen. Aan dat rijtje mag vanaf nu ook wel dit Caliban toegevoegd worden, want met The Opposite From Within houdt men zich moeiteloos staande tussen de bovenstaande zwaargewichten.

Deze Duisters lieten twee jaar geleden ook al van zich horen middels het knallende Shadow Hearts, op basis waarvan de band een deal scoorde bij Roadrunner. Tijdens de recente optredens in de lage landen konden we al wat voorproefjes horen van wat die samenwerking heeft opgeleverd, en op The Opposite From Within mag het resultaat er wezen! Qua geluid zit Caliban meer in de richting van een band als Killswitch Engage dan meer Thrashgerichte bands als Lamb Of God en hun landgenoten Heaven Shall Burn, met melodieuze refreinen als afwisseling voor de brute stukken. Over het algemeen wordt de plaat op midtempo afgewerkt, maar het gaspedaal wordt gelukkig niet helemaal vergeten. Krachtige songs als Stigmata en One Of These Days grijpen rechtstreeks terug naar de tijd waarin de Duitse Thrash-scene nog het metalen geluid van Europa bepaalden, en bands als Kreator en Destruction de podia onveilig maakten. Ook de overige, wat minder snelle nummers blijven goed in het geheugen hangen. De muzikanten beheersen hun instrumenten gelukkig ook uitstekend, hoewel ik een kleine kanttekening moet plaatsen bij de strot van Andreas Dörner. Zijn cleane vocalen zijn krachtig en loepzuiver, maar zijn ruige brul klinkt toch iets te iel en monotoon om echt potten te kunnen breken.

Het enige minpunt wat me opvalt is dat de band zichzelf opvallend veel herhaalt, en erg veel riffs recyclet. Naarmate de plaat vordert bekruipt me steeds meer het gevoel dat bepaalde riffs en zanglijnen al eerder te horen zijn geweest. Voor een begaafde band als Caliban zou dat toch niet nodig zijn, het doet echt afbreuk aan de verder sterke plaat.

Tracklist:
1. The Beloved And The Hatred
2. Goodbye
3. I’ve Sold Myself
4. Standup
5. Senseless Fight
6. Stigmata
7. Certainty… Corpses Bleed Cold
8. My Little Secret
9. One Of These Days
10. Salvation
11. Diary Of An Addict
12. 100 Suns

Score: 84 / 100

Reviewer: Rascul
Toegevoegd: 27 september 2004

Meer Caliban:

Caliban - The Opposite From Within
Reactie van trooper op 27-09-2004 om 19:02u
Score: 60 / 100

al die nieuwe metalcore is volgens mij een rage zoals nu-metal vroeger. Het niveau van metalcore is veel hoger in europa dan in amerika. Caliban maakte vroeger uitstekende platen zoals vent en de split-cd met HSB,maar deze cd wijkt daar helemaal van af. De medewerking van de In Flames zanger is duidelijk hoorbaar en dat heeft het juist verpest denk ik (mede doordat In flames zelf nu ook metalcore probeert te maken,een ruil van stijl denk ik). Jammer,ik ga ze wel live bekijken voor hun ouder werk

Caliban - The Opposite From Within
Reactie van Killjoy op 28-09-2004 om 09:55u

Wat ben jij een kansloze rukker Trooper, zeg dan gewoon niks

Caliban - The Opposite From Within
Reactie van TheBigEasy op 29-09-2004 om 20:13u
Score: 80 / 100

Naar mijn mening een van de betere metalcore releases op dit moment. Ik moet alleen Trooper wel gelijk geven dat metalcore de nieuwe nu-metal is. Overal zie je metalcorebands uit de grond springen en deze zijn echt onderhand zo vreselijk onorigineel dat je door de bomen het bos niet meer ziet. En Killjoy....wat ben jij vreselijk zielig door andermans meningen niet te respecteren zeg....

Caliban - The Opposite From Within
Reactie van Unframed op 20-11-2004 om 11:30u
Score: 90 / 100

trooper moet niet denken , trooper moet mee met zijn tijd gaan, hij dan wel allesinds gelijk dat metalcore bekender is in europa dan in amerca maar dat zit het hem niet , caliban is een groep die gevorderd is , en dat merk je op "the opposite from within" , gewoon een meesterwerkje... grtz

Caliban - The Opposite From Within
Reactie van trooper op 19-03-2005 om 13:43u

Om nog even de kritiek te beantwoorden, ik vind caliban een goede metalcore band,zonder hen had de metalcorescene er helemaal anders uitgezien, maar ze volgen met deze cd een nieuwe trend, wat alles behalve origineel is. Het is niet zo dat metalcore zogezegd 'true' moet blijven zoals men bij black metal wel zegt, metalcore evolueert steeds meer in de goede zin, maar caliban is met dit album naar MIJN mening in de verkeerde richting geevolueerd.

Caliban - The Opposite From Within
Reactie van 'Bones' op 08-07-2005 om 15:25u

.......sorry Trooper maar ik moet helaas toch reageren op de opmerking dat Lamb of god volgens jou metalcore is. Killswitsch engage absoluut...maar LOG zeker niet... de vocalen zijn gewoon puur death, de riffs zijn overwegend thrashy en er zijn zeker solo's te vinden!

Caliban - The Opposite From Within
Reactie van 'bones' op 08-07-2005 om 15:28u

eeh...sorry ik bedoel natuurlijk onze recencist Rascul...en niet Trooper.

Zoeken
    26 oktober:
  • Herzog (Belgium) - Mugwort
  • 30 oktober:
  • Acherontas - Praxis I – XXX Years Anniversary of Magick and Metamorphosis
  • Avaland - Chemical Poetry
  • Carmeria - Ex Cathedra
  • Cirith Ungol - All The Shadows
  • Cryptorium - Through the Bowels of Ceaseless Dissonance
  • Deathwards - Realms Of Sin
  • Dream Unending - Certain Uncertainties
  • Electric Guitars - What Are We Waiting For
  • Embrace of Thorns / Invocation (Chile) - Invoking the Noumenon / Crushing the Feeble Messianic Embrace (split)
  • Enslaved - Mið
  • Exhumed / Nunslaughter / Molder / Traffic Death - 4 Way Split
  • Fleddy Melculy - L'Avocat Du Diable
  • GABRIEL LEJEUNE - Pyrmamids
  • Gammacide - Toxic Mercenaries
  • Grotesqueries - Nightmare Delirium
  • Korrupt - The Weight We Carry
  • Laser Dracul - Hin Håle Blues
  • Lumsk - Einsemda
  • MASTER BOOT RECORD - COMPUTER METAL
  • Moonwraith - To The Woods
  • Noothgrush - Man is His Own Tormentor
  • Radbraker - When the mist falls...
  • Rattlesnakes - Shadows In The Night
  • Sarcator - The Ones We Follow
  • Somnent - Heirloom
  • Temple Nightside - Cenotaph Severance LP/CD
  • The Astral Prophets - Invasion
  • The Curse Made Flesh - To Each Their Hell
  • Traumatomy - Ascension Of The Ineffable
  • TROLLDOM - Tronen
  • Velnias - Substrate Haruspex
  • Vermianaevus - Vermianaevus
  • Vigil - Primordial Rites
  • VIGIL (Virginia) - Primordial Rites
  • Within The Realm - ...Of Systemic Decay
  • Xentrix - Allied With The Enemy
  • 31 oktober:
  • Arckanum - Beswärjelsin
  • Arckanum - Beswörilsin
  • Dread Witch - Cult
  • Necroseminal Spatter - Sick Ways to Sodomy
  • Powermönger - Powermönger
  • 1 november:
  • Dantalion - Dantalion
Helldorado

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl, en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.