Batushka
Enquête

Wat vind jij van de trend dat sommige concertzalen om financiële redenen steeds meer cover- en tributebands boeken?

Prima, ik ga zelf graag naar shows van coverbands
Geen probleem, ik ga af en toe zelf naar een coverband kijken
Van mij hoeft het niet, maar ik snap dat zalen die keuze maken
Jammer, ik heb totaal geen behoefte aan cover- of tributebands
Schandalig, de zalen moeten origineel talent ondersteunen
Ik heb geen mening over dit onderwerp
anders, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    12 februari:
  • Lorna Shore, Whitechapel, Shadow of Intent en Humanity's Last Breath
  • 13 februari:
  • Born From Pain, LIES!, Out Of The Blue, Crashjaw
  • Proxima Flare, Xenotime, Inside Of The Heartless en Anatidaephobia
  • Stygian Bough, A Bell Witch & Aerial Ruin Collaboration en 40 Watt Sun
  • Sylosis, Revocation, Distant en Life Cycles
  • Visions Of Atlantis, Warkings en Induction
  • Wounded en Remembrace
  • 14 februari:
  • Cryptosis en Sad Whisperings
  • March Into Valhalla
  • Plan Nine
  • Sleep Theory en The Pretty Wild
  • Wacken Metal Battle (Drentse voorronde)
    Met Mouldwarp, New Dawn Fades, OPHÆRA en Semper Fi
  • 15 februari:
  • Ian Paice with Purpendicular
  • 18 februari:
  • Motionless In White, Dayseeker en Make Them Suffer
    12 maart:
  • Leaves’ Eyes en Catalyst Crime
  • Powerized en Femmes Vattaal
Kalender
Vandaag jarig:
  • Brian Robertson (Thin Lizzy) - 70
  • Byron Stroud (Strapping Young Lad) - 57
  • Dave Anderton (Chaos Divine) - 41
  • Michael McDonald (The Doobie Brothers) - 74
  • Ola Halén (Insania) - 49
  • Ray Manzarek (The Doors) - 87
  • Warne Livesey (producent) - 67

Vandaag overleden:
  • Julio Cortázar (auteur) - 1984
  • Roger Patterson (Atheist) - 1991
  • Sauli "Karkkunen" Lehtisaari (Twilight Ophera) - 2004
Review

Pod People - Doom Saloon
Jaar van release: 2004
Label: Rise Above Records
Pod People - Doom Saloon
Doom, Doom en nog meer Doom. Het debuutalbum van de Australische tientonner Pod People ademt doom, als een muzikaal monument voor een sterke passie voor het enige echte apocalyptische genre. Sinds de doom/death variant op een wat laag peil staat, ondergaat de old school doom een sterke opleving en wordt de aandacht ook telkens meer gevestigd op illustere sub-genres als funeral doom en drone. Pod People schept z'n kunst vanuit een basis van krachtige ouderwetse doomriffs, maar maakt lustig gebruik van de vele ingrediënten en texturen die het doom genre inmiddels omvat. Daarbij komt dat het vijftal er een karakteristieke eigen draai aan geeft, op dezelfde manier waarop een hoogstaande band als Reverend Bizarre dat doet. In andere woorden: Pod People is veelzijdig en opvallend.

De vergelijking tussen de Finnen en de Aussies houdt daarbij echter wel op, want de verschillen zijn talrijk. Doom Saloon verkeert in een geheel eigen divisie. Over het algemeen ligt het tempo vrij hoog voor een doomplaat, al kennen een aantal nummers ook de nodige trage, bezwerende passages. Qua riffs ligt de band meer in het straatje van Vitus dan Sabbath, en hebben ook stonerbands als Kyuss en zo'n beetje alles wat daarna kwam hun stempel achtergelaten.
Op vocaal gebied is deze plaat ook vrij veelzijdig. Zanger Brad Nicholson kent drie standen: ruige schuurpapierzang die wel wat aan Lee Dorrian doet denken, een veile grunt en goede zuivere zang, hier en daar verrijkt met licht psychedelische effecten.

Allemaal uitstekende kwaliteiten, maar wat Pod People bovenal zo vet maakt: deze band is gewoon HEAVY as FUCK.

Enkele noemenswaardige nummers: Roadblock, met z'n beklemmende sfeer en loodzware riffs. Hoovin' vertoont wat meer stoner-trekjes, met een interessante afwisseling tussen ruige vocalen en spaced-out zuivere zang. Het is tevens het meest pakkende nummer van het album. Een nummer dat ongeveer in hetzelfde straatje ligt is Look Beneath, een vrij snelle stoner-achtige track met een lekkere swingende rock 'n roll drive. Subterranean is het grote 'opus' van Doom Saloon, met een complexe, uitgestrekte structuur en een speelduur van over de tien minuten. Weliswaar voor doom-begrippen niet bijzonder lang, maar Pod People houdt het over het algemeen wat korter. Waardoor gebruik van de repeatknop extra verleidelijk is. En verleidelijk is het. Beetje doomliefhebber? Kopen die handel.

Tracklist:
1. Filling the Void
2. The Missed
3. Roadblock
4. Hoovin'
5. Subterranean
6. Look Beneath
7. Ascend to Glamstonia
8. Testing the Waters
9. King Tide
10. Non Prophet

Score: 88 / 100

Reviewer: Patrick T.
Toegevoegd: 24 september 2004

Meer Pod People:

Bibelot, Dordrecht Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.