Epica & Amaranthe - The Arcade Dimensions Tour Into The Grave 2026
Enquête

Wat is jouw favoriete studio-album van 2025 uit de Benelux?

Anger Machine - Human Error
Arjen Anthony Lucassen - Songs No One Will Hear
Bark - The Time Has Come
Black Knight - The Tower
Blackbriar - A Thousand Little Deaths
Cryptosis - Celestial Death
Defacement - Doomed
Enthroned - Ashspawn
Epica - Aspiral
Graceless - Icons Of Ruin
Grafjammer - De Tyfus, De Teerling
Grey Aura - Zwart Vierkant: Slotstuk
Hellevaerder - Fakkeldragers
Hemelbestormer - The Radiant Veil
Highway Chile - Rat Race
Martyr - Dark Believer
Mass Deception - Resurrections
Psychonaut - World Maker
Skaldgrim - In The Shadow Of Darkness
Svartsyn - Vortex Of The Destroyer
Terzij De Horde - Our Breath Is Not Ours Alone
Walg - V
Winterblind - Ego
Wolvennest - Procession
een andere langspeler uit de Benelux, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

Kalender
Vandaag jarig:
  • Adrian Belew (King Crimson) - 76
  • Dave Murray (Iron Maiden) - 69
  • David Amore (Nightmare) - 53
  • Eddie Vedder (Pearl Jam) - 61
  • Erik Mortensen (Communic) - 59
  • George Charalambous (Winter's Verge) - 44
  • Graham Bonnet (Rainbow) - 78
  • Grim (Borknagar)† - 56
  • Jari Mäenpää (Ensiferum) - 48
  • Konstantin Radchenko (ZX Spectrum) - 44
  • Mieszko Talarczyk (Nasum)† - 51
  • Ray "Crazy Raymond" Tabano (Aerosmith) - 79
  • Sebas F. (Dark Embrace) - 43

Vandaag overleden:
  • Jacques Namotte (Wallace Collection) - 2012
  • Leslie West (Mountain) - 2020
Review

LIK - Necro
Jaar van release: 2025
Label: Metal Blade Records

 -

Hoewel trends doorgaans geen lang leven beschoren zijn, is de revival van Zweedse old school death metal al een behoorlijke tijd succesvol. Blijkbaar is men nog niet uitgekeken op het typische HM2-geluid. Een van de bands die met succes de jaren negentig van Entombed en Dismember laat horen, is Lik. Het debuutalbum Misanthropic Bleed stond bij veel deathmetalfanaten bovenaan de jaarlijst van 2020. Kunnen de Zweden nog zo’n knaller leveren?

Ja, dat kunnen ze. En ze doen het slim. De vier ervaren heren (waarvan drie een heden of verleden hebben bij Bloodbath) wisselen namelijk op de juiste momenten van tempo, waardoor het nooit eentonig wordt. Integendeel, de tempowisselingen versterken elkaar, zo blijkt onder meer uit War Praise. Het volgende moment groovet het als een malle (They). Soms is het een kwestie van lekker raggen en is er in de sectie daarna melodieus gitaarwerk als verandering van spijs.

Voor velen zal het gitaarwerk de grote smaakmaker zijn. De ene gave riff volgt de andere op, waardoor je als luisteraar goed bij de les blijft. Bovendien bevat het gitaarwerk voldoende variatie. De gitaristen vinden een uitstekende balans tussen doomy passages met leadwerk, snelle passages met tremoloriffs en sfeervolle stukken met Hypocrisy-achtige twinleads. De heldere productie laat voldoende ruimte voor een live-gevoel en een vette, scherpe sound. Het geluid is beter dan op het vorige album, dat in een oefenruimte is opgenomen. Dit keer is er in een echte studio gewerkt.

Wat zeker bijdraagt aan het amusementsniveau, is het drumwerk van Christofer Barkensjö. Vaak gaat het bij death metal om de vette riffs, en die zijn ook dit keer zeker meer dan dik in orde, maar Barkensjö verrijkt de tracks met interessante fills en fijne details op de bekkens. Uiteraard hakt hij er waar nodig ook nog gewoon compromisloos op los. Hij bezorgt tragere tracks als They en het dreigende Morgue Rat een headbangwaardige groove terwijl hij in Worms Inside een hele houtstapel bij elkaar hakt.

Met Necro consolideert Lik zijn positie als een van de leidende retro-Swedeathbands. De formatie vindt een ideale balans tussen agressie, melodie, groove en dreiging en wisselt op de juiste momenten van versnelling. Neem daarbij een uitstekende productie en een mix die bepaalde elementen op de juiste momenten belicht en je hebt een OSDM-plaat die van begin tot einde boeit. Zeker als je originaliteit niet belangrijk vindt, is dit vierde album van Lik er eentje die je in de kast moet hebben staan.

Tracklist:
1. Deceased
2. War Praise
3. They
4. Worms Inside
5. Morgue Rat
6. Shred Into Pieces
7. In Ruins
8. The Stockholm Massacre
9. Fields Of Death
10. Rotten Inferno

Score: 83 / 100

Reviewer: Jeffrey
Toegevoegd: 1 mei 2025

Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.