Enquête

Wat is jouw favoriete song van ZZ Top?

Arrested For Driving While Blind
Blue Jean Blues
Brown Sugar
Cheap Sunglasses
Doubleback
Gimme All Your Lovin'
I Gotsta Get Paid
I'm Bad, I'm Nationwide
Jesus Just Left Chicago
Just Got Paid
La Grange
Legs
Mescalero
My Head's In Mississippi
Pearl Necklace
Pincushion
Rough Boy
Sharp Dressed Man
She's Just Killing Me
Sleeping Bag
Tube Snake Boogie
Tush
Viva Las Vegas
Waitin' For The Bus
een andere kraker van ZZ Top

[ Uitslag | Enquêtes ]

    24 september:
  • Beyond The Black en Setyoursails
  • Harlott en Struck A Nerve
  • Poets Of The Fall en Rabbit Cult
Kalender
Vandaag jarig:
  • Andreas Kisser (Sepultura) - 58
  • Danny Joe Brown (Molly Hatchet)† - 75
  • Håkan Åkesson (technicus) - 58
  • John Bush (Armored Saint) - 63
  • Ken Hensley (Uriah Heep)† - 81
  • Orson Scott Card (auteur) - 75
  • Terry Jones (Pagan Altar)† - 81

Vandaag overleden:
  • Bernie Marsden (Whitesnake) - 2023
  • Carlos Denogean (Weedeater) - 2018
  • Charlie Watts (The Rolling Stones) - 2021
  • Larrie Londin (Journey) - 1992
  • Riley Gale (Power Trip) - 2020
Review

Master Spy - Maze Runner
Jaar van release: 2025
Label: Stormspell Records

 -

Soms geeft een albumhoes een uitstekende indicatie van de muziek die je als luisteraar kunt verwachten. Dat is wel zo handig om al snel een idee te krijgen bij de muzikale inhoud van een schijfje – en de mate waarin die inhoud aansluit bij de eigen voorkeuren. In het geval van Maze Runner, de tweede langspeler van de Canadese groep Master Spy, is er echter nog niet direct veel af te lezen aan de illustratie die het album siert. Het zeer gestileerde beeld lijkt wel een afbeelding uit een computerspel, waardoor associaties met bands als DragonForce en (in mindere mate) Amaranthe zich opdringen.

Hoewel Master Spy ook in tekstueel opzicht veel inspiratie put uit videospellen, science fiction en actiefilms, klinkt dit achttal in muzikaal opzicht een stuk minder 'over the top' en suikerspinachtig als bovengenoemde groepen. De combinatie van heavy metal en power metal is een stuk traditioneler van aard, met minder tierelantijntjes en instrumentale overdaad, maar juist met meer aandacht voor solide riffs, lekkere meezingrefreinen en goede composities. Qua stijl zijn de invloeden van met name Iron Maiden duidelijk aanwezig, maar ook een modernere band als Unleash The Archers dient zich op als vergelijkingsmateriaal (met name vanwege het euforische gevoel dat de catchy heavymetalriffs weten op te roepen).

De meeste nummers op Maze Runner duren rond de vijf minuten. Dat geeft het octet de gelegenheid om ook in instrumentaal opzicht voldoende fraaie momenten in te bouwen. Zo geven gitaristen Christian Vidal en 'Officier-x' regelmatig hun visitekaartje af middels uitgesponnen soleersessies, waarin de twee een verfijnde choreografie uitvoeren met hun vingervlugge loopjes. Tegelijkertijd kunnen vrijwel alle tracks bogen op ijzersterke, catchy refreinen, waardoor de muziek ook direct pakkend is. Het titelnummer is misschien wel het beste voorbeeld hiervan. Dat blijkt een eersteklas track, vol frisse riffs en met een refrein dat er simpelweg om vráágt met gebalde vuist en uit volle borst meegeschreeuwd te worden. Ook Challengers Of The Unknown (waarin de band effectief speelt met vertragingen en versnellingen) en het melodieuze The Storm onderscheiden zich met puike refreinen.

Zanger Craig Cairns is een extra troef bij alle instrumentale klasse. Hij beschikt over een uitstekend stemgeluid, dat met name tijdens de hogere uithalen gelijkenissen vertoont met Thomas Winkler (ex-Gloryhammer, Angus McSix). Vooral in het melodieuze Speed Racer maakt hij indruk door de manier waarop hij moeiteloos de hoogste regionen haalt. Met het afsluitende, tien minuten durende epos The Asylum heeft Master Spy nog een bijzondere verrassing in petto. Zo maakt niemand minder dan Blaze Bayley (ex-Iron Maiden) zijn opwachting als gastzanger. Het is een kolfje naar zijn hand, met name omdat de compositie ook nadrukkelijk door de Britse grootmeesters is beïnvloed.

Zo blijkt Maze Runner een bijzonder leuk werkje, dat eigenlijk iedere liefhebber van goed uitgevoerde heavy en power metal zou moeten aanspreken. Met solide instrumentatie, puike songwriting, een neusje voor epische meezingrefreinen en een geweldige zanger heeft Master Spy alle ingrediënten in huis om uit te groeien tot een internationaal gewaardeerd gezelschap.

Tracklist:
1. Maze Runner
2. Challengers Of The Unknown
3. Speed Racer
4. Doppelgänger
5. The Vigilante
6. The Storm
7. The Asylum

Score: 80 / 100

Reviewer: Rik
Toegevoegd: 15 april 2025

Zoeken
    21 augustus:
  • Azatoth - Carnal Lust of Blasphemy
  • Cutthroat - The Purge
  • Dark Funeral - A Beast To Praise
  • Karen Dió - Fugaz
  • Kindred North - Kindred North
  • Korpse - Forbid EP
  • Martyrium - Malevolent
  • Rocketsuite Rogue - Hello, Apocalypse!
  • Triskelyon - Metalmorphosis
  • Tsirhic - To Satan I Reply...
  • 22 augustus:
  • Bleeding Antlers - Songs of Praise
  • 24 augustus:
  • Sarcoma - Ponzoña
  • 26 augustus:
  • Ghost - 2 Big To Rig (concertfilm)
  • 27 augustus:
  • Savage Grace - Live In Europe (dvd)
  • 28 augustus:
  • Airbourne - Airbourne
  • Beseech - Future. Present. Past.
  • Colorblind - Who Sold You This Truth ++ Was It Yours To Hold
  • Exumer - Death Mask Messiah
  • Flotsam And Jetsam - Rats In The Temple
  • In This Moment - Witch
  • Kamelot - Dark Asylum
  • Nephila - Huldra
  • Petrosa - Roadburn Chronicles
  • Projector - Before the Last Light
  • Sunscorched - Blood of the Badlands
  • Unholy Redeemer - Journey Beyond Death

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.