Bibelot, Dordrecht
Enquête

Wat is jouw favoriete Alestorm-song?

1741 (The Battle Of Cartagena)
Alestorm
Captain Morgan's Revenge
Drink
Fucked With An Anchor
Hangover
Keelhauled
Killed To Death By Piracy
Magnetic North
Mexico
Nancy The Tavern Wench
No Grave But The Sea
P.A.R.T.Y.
Pirate Song
Rum
Shipwrecked
Shit Boat (No Fans)
The Sunk'n Norwegian
Treasure Chest Party Quest
Voyage Of The Dead Marauder
Walk The Plank
Wenches And Mead
Wolves Of The Sea
Zombies Ate My Pirate Ship
een andere Alestorm-kraker

[ Uitslag | Enquêtes ]

Geen concerten bekend voor 20-08-2026.
Kalender
Vandaag jarig:
  • Andrew Stockdale (Wolfmother) - 50
  • Chris Cornell (Soundgarden)† - 62
  • Howard Jones (Killswitch Engage) - 56
  • Jay Jay French (Twisted Sister) - 74
  • John Lodge (The Moody Blues)† - 83
  • Shorty Medlocke (Blackfoot)† - 114
  • Stone Gossard (Pearl Jam) - 60

Vandaag overleden:
  • Chester Bennington (Linkin Park) - 2017
  • Gary Kellgren (producent) - 1977
Review

Tremonti - The End Will Show Us How
Jaar van release: 2025
Label: Napalm Records

 -

Mark Tremonti heeft een uitzonderlijk goed jaar achter de rug. De revival van Creed is een doorslaand succes en ook zijn andere projecten lopen goed. Als de bezige bij op dit moment niet bezig is met Creed, dan zit hij wel in de studio, werkend aan een nieuwe Alter Bridge-plaat en daarvoor heeft hij zelfs een album gereleased voor het goede doel met covers van Frank Sinatra. Met Tremonti had hij inmiddels al vier jaar geen plaat meer uitgebracht, dus hoog tijd dat ook daar weer een langspeler van uitkomt.

Dat is The End Will Show Us How geworden. De nieuwe plaat is de zesde in totaal en dus de vijfde sinds het debuut All I Was uit 2012. De voorgaande platen van Tremonti zijn allemaal zeer goed ontvangen en je kunt wellicht stellen dat zijn solomateriaal hedendaags spannender is dan wat de man met Alter Bridge uitbrengt.

Toch zet The End Will Show Us How die trend niet helemaal door. Het is een collectie nummers die bovengemiddeld lekker wegluistert, maar ditmaal zijn er ook een paar minder memorabele tracks. Daar valt in het begin nog weinig van te merken. The Mother, The Earth And I opent dreigend en laat Tremonti op zijn best klinken. Het nummer heeft een onheilspellende sfeer, scherpe riffs en een goede opbouw naar het refrein. Ook het stevige One More Time is een blijver, al dient het echte hoogtepunt zich later aan met de fantastische titeltrack. Muzikaal is het genieten van het rustige gitaarwerk en vooral de schitterende, diepgaande manier van zingen van de frontman imponeert.

Helaas lijkt na de zeer sterke eerste helft het kruit een beetje verschoten. Alsnog is het kwaliteit wat je voorgeschoteld krijgt, maar de nummers blijven wat minder hangen en zijn minder spannend dan daarvoor. Wat dat betreft had de speelduur van de plaat ook gerust ingekort kunnen worden door een aantal songs te schrappen.

The End Will Show Us How zal dus niet de boeken ingaan als het beste werk dat Mark Tremonti onder zijn eigen naam heeft uitgebracht. Desondanks biedt het meer dan voldoende kwaliteit om van te genieten en is zeker de eerste helft van de schijf van hoog niveau. Helaas weet de band dit niveau niet de gehele speelduur vast te houden met pakkende songs.

Tracklist:
1. The Mother, The Earth And I
2. One More Time
3. Just To Much 5. It's Not Over
6. The End Will Show Us How
7. Tomorrow We Will Fail
8. I'll Take My Changes
9. The Bottom
10. Live In Fear
11. Now That I've Made It
12. All The Wicked Things

Score: 73 / 100

Reviewer: Marcel
Toegevoegd: 21 februari 2025

Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.