Into The Grave 2026
Enquête

Wat vind jij de gaafste song uit het jaar 2011?

Amon Amarth - Destroyer Of The Universe
Anthrax - Fight 'Em 'Til You Can't
Arch Enemy - Yesterday Is Dead And Gone
Dream Theater - On The Backs Of Angels
Fleshgod Apocalypse - The Violation
Hell - On Earth As It Is In Hell
Iced Earth - Dystopia
In Flames - Deliver Us
Lamb Of God - Ghost Walking
Machine Head - Locust
Mastodon - Curl Of The Burl
Megadeth - Public Enemy No. 1
Nightwish - Storytime
Opeth - The Devil's Orchard
Powerwolf - We Drink Your Blood
Rammstein - Mein Land
Red Fang - Wires
Septicflesh - The Vampire From Nazareth
Sólstafir - Fjara
Symphony X - When All Is Lost
Taake - Myr
The Devil's Blood - On The Wings Of Gloria
Trivium - In Waves
Within Temptation - Faster
een andere kraker uit 2011, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    29 mei:
  • Dog With A Spoon, Astronutz en No Breakfast Goodbye
  • Plini en Sungazer
  • 30 mei:
  • Kamper Sloopfest
  • Outta Pocket, Hold My Own, Megalomaniacs en Premonition
  • Peter Pan Speedrock
  • Plini en Sungazer
  • 31 mei:
  • Motorpsycho
  • 1 juni:
  • Afsky en Yoth Iria
  • 2 juni:
  • Midnight Odyssey
    27 juni:
  • Aeveris, The Dirty Scums, Promise Down, Signs Of Algorithm en Powerslave
  • Jera On Air
Kalender
Vandaag jarig:
  • Christopher Lee (Rhapsody Of Fire)† - 104
  • Fabio Carta (Chaoswave) - 47
  • Jürgen Steinmetz (Silent Force) - 55
  • Kenneth Olsen (Syrach) - 53
  • Ørjan Setvik (Syrach) - 48
  • Raul Puente (Mistweaver) - 51
  • Sean Kinney (Alice In Chains) - 60
  • Sean Reinert (Cynic)† - 55
  • Vincent Price (acteur)† - 115
  • ZP Theart (Dragonforce) - 51
Review

Tremonti - The End Will Show Us How
Jaar van release: 2025
Label: Napalm Records

 -

Mark Tremonti heeft een uitzonderlijk goed jaar achter de rug. De revival van Creed is een doorslaand succes en ook zijn andere projecten lopen goed. Als de bezige bij op dit moment niet bezig is met Creed, dan zit hij wel in de studio, werkend aan een nieuwe Alter Bridge-plaat en daarvoor heeft hij zelfs een album gereleased voor het goede doel met covers van Frank Sinatra. Met Tremonti had hij inmiddels al vier jaar geen plaat meer uitgebracht, dus hoog tijd dat ook daar weer een langspeler van uitkomt.

Dat is The End Will Show Us How geworden. De nieuwe plaat is de zesde in totaal en dus de vijfde sinds het debuut All I Was uit 2012. De voorgaande platen van Tremonti zijn allemaal zeer goed ontvangen en je kunt wellicht stellen dat zijn solomateriaal hedendaags spannender is dan wat de man met Alter Bridge uitbrengt.

Toch zet The End Will Show Us How die trend niet helemaal door. Het is een collectie nummers die bovengemiddeld lekker wegluistert, maar ditmaal zijn er ook een paar minder memorabele tracks. Daar valt in het begin nog weinig van te merken. The Mother, The Earth And I opent dreigend en laat Tremonti op zijn best klinken. Het nummer heeft een onheilspellende sfeer, scherpe riffs en een goede opbouw naar het refrein. Ook het stevige One More Time is een blijver, al dient het echte hoogtepunt zich later aan met de fantastische titeltrack. Muzikaal is het genieten van het rustige gitaarwerk en vooral de schitterende, diepgaande manier van zingen van de frontman imponeert.

Helaas lijkt na de zeer sterke eerste helft het kruit een beetje verschoten. Alsnog is het kwaliteit wat je voorgeschoteld krijgt, maar de nummers blijven wat minder hangen en zijn minder spannend dan daarvoor. Wat dat betreft had de speelduur van de plaat ook gerust ingekort kunnen worden door een aantal songs te schrappen.

The End Will Show Us How zal dus niet de boeken ingaan als het beste werk dat Mark Tremonti onder zijn eigen naam heeft uitgebracht. Desondanks biedt het meer dan voldoende kwaliteit om van te genieten en is zeker de eerste helft van de schijf van hoog niveau. Helaas weet de band dit niveau niet de gehele speelduur vast te houden met pakkende songs.

Tracklist:
1. The Mother, The Earth And I
2. One More Time
3. Just To Much 5. It's Not Over
6. The End Will Show Us How
7. Tomorrow We Will Fail
8. I'll Take My Changes
9. The Bottom
10. Live In Fear
11. Now That I've Made It
12. All The Wicked Things

Score: 73 / 100

Reviewer: Marcel
Toegevoegd: 21 februari 2025

Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.