Bibelot, Dordrecht Into The Grave 2026
Enquête

Sebastian Bach vervangt Dee Snider bij Twisted Sister. Zou jij het resultaat graag live willen meemaken?

Ja, ik wil Twisted Sister graag live zien met Sebastian Bach
Ach, als ik het op een festival tegenkom, ga ik wel kijken
Nou, ik wil ze best zien, maar dan wel onder een andere bandnaam
Alleen als Twisted Sister nu met Bach weer make-up gaat dragen
Nee, zonder Dee Snider is het geen Twisted Sister
Nee, Sebastian Bach lijkt me ongeschikt voor Twisted Sister
Nee, de zoon van Dee Snider was de juiste opvolger geweest
Nee, Twisted Sister interesseert me sowieso niet
anders, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    14 maart:
  • Apocalypse Heavy V2
  • Bølzer, Misþyrming, Vitriol en Trepaneringsritualen
  • Carpenter Brut, Master Boot Record en Danger
  • Marcel Coenen & Friends
  • Requiem Aeternam
  • 17 maart:
  • Fit For A King, Memphis May Fire, Acres en 156/Silence
  • 18 maart:
  • Federale en The Motherz
  • Feuerschwanz en Miracle of Sound
  • High Parasite
  • Villagers Of Ioannina City en My Diligence
  • Zeke
  • 19 maart:
  • Kanonenfieber en Mental Cruelty
  • Les Projets d'Athena
  • Villagers Of Ioannina City en My Diligence
  • 20 maart:
  • Benighted, XII Thorns en Bloid
  • Keith Caputo en Serpents
  • Plan Nine
  • Rise A Thousand en Left To Love
  • Sabiendas, Anomic en Stigmatized
Geen concerten bekend voor 14-04-2026.
Kalender
Vandaag jarig:
  • Achernar (Orakle) - 46
  • Billy Sherwood (Yes) - 61
  • Fred Estby (Dismember) - 54
  • Jona Lewie (Brett Marvin And The Thunderbolts) - 79
  • Linda Hopper (Magnapop) - 67
  • Luca Di Gennaro (Soul Secret) - 41
  • Mike "Cyco Miko" Muir (Suicidal Tendencies) - 63
  • Quincy Jones (producent)† - 93
  • Tom Allom (producent) - 80
Review

Another Now - Hex
Jaar van release: 2024
Label: Eigen beheer

 -

Another Now is een Nederlandse formatie die metalcore maakt van het moderne soort. Dat houdt in: heel veel breakdowns, tracks die alle kanten op vliegen, uiterst gevarieerde vocals en veel geëxperimenteer met elektronische samples, aangevuld met atmosferische intermezzo's. Dat is een dodelijke combinatie als deze niet zorgvuldig uitgevoerd wordt en er zijn genoeg bands die verzanden in een te grote brei van ideeën. Het maakt benieuwd hoe Another Now zich ervan afbrengt.

Eerder dit jaar bracht de groep namelijk zijn tweede langspeler Hex uit en de mannen wisten zich na de release meteen goed in de kijker te spelen. Zo mochten de heren tweemaal het publiek opwarmen als support van Machine Head en stonden ze ook bij Jera On Air op de planken. Hier stond Another Now stevig op zijn benen en liet een prima impressie achter en ook op Hex laat de band mooie dingen horen. Vooral de wervelende productie is het eerste wat opvalt. De nummers klinken kraakhelder en de mix laat ruimte over voor alle muzikanten om zichzelf in de spotlight te zetten. Het is echter vocalist Steff Rikkens die het meest opvalt. Hij varieert veel met verschillende zangtechnieken en laat horen hier goed mee overweg te kunnen. Vooral zijn diepe grunt maakt indruk, maar ook met zijn cleane zang is niets mis.

De muziek behoudt over de gehele linie een aangenaam niveau, maar er zijn zeker tracks die erbovenuit uitschieten. Zo knalt de titelsong Hex effectief uit de boxen. Vooral het arsenaal aan verschillende screams van Rikkens maakt indruk, maar ook het opzwepende tempo en de loodzware en lange breakdown tegen het einde zorgen voor een hoogtepunt van de plaat. Ook Doubt is een fijn nummer. Hierin verwerkt de band zelfs rappende nu-metal invloeden alvorens deze overgaan naar een opzwepend, melodieus refrein.

Ondanks dat de plaat prima tracks bevat, is er wel een punt waardoor het album als geheel niet beklijft. Hex is namelijk zo volgebouwd met ideeën dat de muziek continu alle kanten opschiet. Hierdoor is het moeilijk om de composities te onderscheiden en krijgen de nummers niet echt een eigen smoel. Het geheel mag iets compacter aangepakt worden. Zo ook de lange speelduur bijvoorbeeld, want in dit geval geldt: less is more en dat zou ervoor zorgen dat veel nummers beter binnenkomen. Zeker tegen het einde is de rek er wel een beetje uit. Daarnaast kunnen veel ideeën meer uitgewerkt worden. De bandleden komen namelijk met interessante bedenksels, maar deze worden niet ten volle uitgewerkt.

Los van deze punten laat Another Now horen over veel muzikaal talent te beschikken. Hex is dan ook een geïnspireerde en ambitieuze plaat en dat is lovenswaardig. Zeker in het metalcore-genre is het hedendaags door een overvloed aan bands lastig om gehoord te worden. Another Now beschikt over genoeg kwaliteit om een grotere doelgroep te bereiken en wanneer de band zo doorgaat, dan moet dat ook absoluut goedkomen. Als de groep een benadering kiest waarbij er iets zorgvuldiger richting gekozen wordt, zal het de herkenbaarheid ten goede komen en blijven de composities iets langer hangen. Aan de andere kant is Hex dan ook weer die plaat waar altijd weer wat nieuws op te ontdekken valt, en dat is natuurlijk ook erg fijn.

Tracklist:
1. _Visions
2. Daydreamers
3. Doubt
4. Leaving
5. Breathe.
6. Hex
7. We Will Be More Carefull Next Time
8. Would It Kill You?
9. Drip
10. Sorry
11. 290332
12. Smile!
13. The Death Of Everything
14. Mirage
15. Horizons_

Score: 75 / 100

Reviewer: Marcel
Toegevoegd: 27 oktober 2024

Angus McSix @ Effenaar, Eindhoven Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.