Enquête

David Coverdale is definitief met pensioen. Wat is jouw favoriete song uit zijn lange loopbaan met Deep Purple, Whitesnake, solo, Coverdale-Page en gastbijdragen?

Ain't No Love In The Heart Of The City
Blindman
Burn
Crying In The Rain
Don't Break My Heart Again
Fool For Your Loving
Forevermore
Give Me All Your Love
Here I Go Again
Is This Love
Judgement Day
Love Ain't No Stranger
Love Is Blind
Mistreated
Ready An' Willing
Shut Up And Kiss Me
Slow An' Easy
Soldier Of Fortune
Still Of The Night
Stormbringer
Take Me For A Little While
The Last Note Of Freedom
Too Many Tears
Walking In The Shadow Of The Blues
een andere song waarop Coverdale zingt

[ Uitslag | Enquêtes ]

    16 november:
  • Life Of Agony, Ugly Kid Joe en Terradown
  • 18 november:
  • Halestorm en Bloodywood
  • Lacuna Coil en Nonpoint
  • Life Of Agony, Ugly Kid Joe en Terradown
  • 19 november:
  • Orbit Culture, Gaerea en Atlas
  • 20 november:
  • Lacuna Coil en Nonpoint
  • Life Of Agony, Ugly Kid Joe en Terradown
  • Temple Fang
  • 21 november:
  • Cobra The Impaler en My Diligence
  • Engel Of Deathfest IIII
  • For I Am King, Sugar Spine en Swanslaughter
  • New Model Army en Amy Montgomery
  • Pothamus en Modder
  • 22 november:
  • Adrian Vandenberg
  • Deadhead en Anomic
  • For I Am King, Sugar Spine en Another Now
  • Grindpad, Persecutor en Velozza
  • Pene Corrida en MagnaCult
  • Sacred Reich en Martyr
Kalender
Vandaag jarig:
  • Christian "Flake" Lorenz (Rammstein) - 59
  • Derek Lawrence (producent)† - 84
  • Fallon Bowman (Kittie) - 42
  • George Hardie (illustrator) - 81
  • Joey Cape (Lagwagon) - 59
  • Logan Mader (Machine Head) - 55
  • Paul Raymond (UFO)† - 80
  • Pierre Vervloesem (X-Legged Sally) - 61
  • Thomas Lindner (Schandmaul) - 51
  • Viesturs (Infected) - 42
  • Zak Tell (Clawfinger) - 55

Vandaag overleden:
  • Dino Valenti (Quicksilver Messenger Service) - 1994
Review

Hammerfall - Avenge The Fallen
Jaar van release: 2024
Label: Nuclear Blast Records

 -

Het Zweedse heavymetalinstituut Hammerfall heeft recentelijk het nieuwe album Avenge The Fallen uitgebracht, de dertiende sinds het debuut uit 1997. En de band heeft zichzelf overtroffen, want dit is absoluut geweldige muziek! Bij elke luisterbeurt schudt het huis op haar grondvesten, alsof iemand met een gigantische hamer op de muren slaat. Alle andere soorten entertainment slaan tegenwoordig de plank behoorlijk mis. Gelukkig kunnen we nog altijd vertrouwen op Hammerfall. Dit is het beste album van het jaar. Ik ben er gewoon sprakeloos van!

Dit zijn trouwens niet mijn eigen gedachten. Deze loftuitingen zijn een greep uit de reacties die fans hebben achtergelaten op de YouTube-versie van Avenge The Fallen. Zelf had ik wat moeite om goed onder woorden te brengen wat ik van de zoveelste Hammerfall-cd vond. Dus ik dacht: ik zal de fans eens aan het woord laten. Dat is meteen de laatste keer, want hun mening is natuurlijk zwaar overdreven. Geweldige muziek? Album van het jaar? Welnee, Hammerfall levert gewoon weer degelijk werk af. Vanaf nu neem ik weer het heft in eigen handen.

Op het eerste gehoor klinkt Avenge The Fallen als een lichte teleurstelling. De meeste nummers zijn redelijk standaard, met ditmaal wel erg simpel gitaarwerk. De titeltrack en Hail To The King zijn desondanks prima nummers. De snelle songs The End Justifies en Hero To All zitten echter té vol met tweederangs riffs en melodieën. Je zou haast zeggen dat het overduidelijke fillers zijn. Toch vond de band The End Justifies goed genoeg om het als single uit te brengen.

Pas tegen het einde komen er composities voorbij die de oren doen spitsen. Capture The Dream en Time Immemorial bevatten tempo- en sfeerwisselingen die we niet eerder van Hammerfall hebben gehoord. Wie had dat gedacht, Hammerfall die verrassend uit de hoek komt? Avenge The Fallen is daardoor een van de meest gevarieerde Hammerfall-platen. Voor de fans is het blijkbaar genoeg om het album te bejubelen. Zoals gezegd gaat dat te ver en verdient Avenge The Fallen eerder een ruime voldoende.

Tracklist:
1. Avenge The Fallen
2. The End Justifies
3. Freedom
4. Hail To The King
5. Hero To All
6. Hope Springs Eternal
7. Burn It Down
8. Capture The Dream
9. Rise Of Evil
10. Time Immemorial

Score: 70 / 100

Reviewer: René
Toegevoegd: 4 september 2024

Meer Hammerfall:

Zoeken
    14 november:
  • 1914 - Viribus Unitis
  • Creatures - Creatures II
  • Enemynside - In The Shadows Of Unrest
  • Fimbul Winter - What Once Was
  • Lamp Of Murmuur - The Dreaming Prince In Ecstasy
  • Rise Of The Northstar - Chapter 04: Red Falcon Super Battle! Neo Paris War!!
  • Starforce - Beyond The Eternal Night
  • 21 november:
  • Annisokay - Abyss - The Final Chapter
  • Bloodbound - Field Of Swords
  • Danko Jones - Leo Rising
  • Havamal - Age Of The Gods
  • In Virtue - Age Of Legends
  • Midnite City - Bite The Bullet
  • Stryper - The Greatest Gift Of All
  • The Halo Effect - We Are Shadows
Dynamo Metalfest

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.