Bospop Into The Grave 2026
Enquête

Wanneer koop jij in de regel een kaartje voor een festival, waarin je erg geïnteresseerd bent?

direct als de voorverkoop begint, ook als er weinig namen bekend zijn
alleen als er een aantrekkelijke vroegevogelkorting is meteen, anders later
zodra er genoeg gave artiesten zijn aangekondigd die ik wil zien
zodra ik genoeg budget heb om een kaartje te kunnen kopen
pas als de volledige line-up en het tijdschema bekend zijn en me bevallen
pas als de weersverwachting bekend is en gunstig uitvalt
pas als ik zeker weet dat ik die dag(en) uit kan gaan
op het laatst, wanneer ik een goedkoop doorverkoopticket kan scoren
ik koop nooit een kaartje voor een muziekfestival
anders, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    2 april:
  • Anna KiaRa, Epinikion en Ylisia
  • Degenerate, LIES!, Previse, Written in Blood
  • Stoned Jesus en Wheel
  • 3 april:
  • Full Of Hell, The Body, Jarhead Fertilizer en JAD
  • Hexvessel en Aluk Todolo
  • Kreator, Carcass, Exodus en Nails
  • Molokai, Sneurf en Mountain Eye
  • Samavayo
  • The Browning, Stain The Canvas, The Defect en Heaven.exe
  • The Duskfall, This Ending, Evilon en Butchers Curse
  • THE MON en Kariti
  • 4 april:
  • Anna KiaRa
  • Dirty Sound Magnet
  • Flowerleaf, Battled en Pandora's Key
  • Gama Bomb en Lich King
  • Infected Rain, Butcher Babies en Black Spikes
  • Valdrin en Amalekim
  • 5 april:
  • Anna KiaRa
  • Black Rabbit Fest
    Met o.a. Martyr, Black Rabbit, Grindpad en Mouflon
    30 april:
  • Adrian Vandenberg
  • Hiraes en NOPREACHER
  • Monstrosity, Bio Cancer, Reject The Sickness en Deadwood
  • Smash Into Pieces, Enemy Inside en Dark Divine
  • Truckfighters
Kalender
Vandaag jarig:
  • Attila "Galopp" Szucs (Tuzmadár) - 45
  • Eirin Bendigtsen (Where Angels Fall) - 48
  • Emanuel "Zouzahammen" Sousa (The Spektrum) - 41
  • Eric Clapton (Cream) - 81
  • Graeme Edge (The Moody Blues)† - 85
  • Joey Castillo (Queens Of The Stone Age) - 60
  • Kai Mühlenbruch (Galloglass) - 44
  • Luciano Esteban (Soul Takers) - 48
  • Marco Foddis (Pestilence) - 57
  • Maria Seeburger (Lucifixion) - 46
  • Martijn Westerholt (Delain) - 47
  • Martin Reichhart (Superior) - 58
  • Pat Lachman (Halford) - 56
  • Peter "Peppe" Johansson (Axenstar) - 52
  • Tim Sult (Clutch) - 56
  • Ville Vuorinen (The Zombi) - 42
  • Zaher Siryani (Tyrant Throne) - 42

Vandaag overleden:
  • Derrick Plourde (Lagwagon) - 2005
Review

Hauntologist - Hollow
Jaar van release: 2024
Label: No Solace

 -

Het Poolse Mgla is het laatste decennium uitgegroeid tot een van de meest gerespecteerde blackmetalbands wereldwijd. Dat komt niet alleen door de zeer diepzinnige, originele en filosofische teksten, de fantastische composities of de formidabele strot van Mikolaj Zentara. Minstens zo belangrijk zijn de ronduit geniale drumpartijen van Darkside, wiens zeer verfijnde en inventieve drumwerk vrijwel ongeëvenaard is in het genre. Dat laatste is dan ook de reden dat ik met bovengemiddelde interesse heb uitgekeken naar het debuutalbum Hollow van Hauntologist. Darkside hanteert hier immers ook de drumstokjes. Hij wordt bijgestaan door The Fall (Michal Stepien), die vocalen, gitaar- en baspartijen en de keyboards voor zijn rekening neemt. Is Hauntologist een nieuwe rijzende ster aan het blackmetalfirmament?

Die conclusie kunnen we na enkele luisterbeurten toch wel voorzichtig trekken, want Hollow ontpopt zich zeker in de eerste helft als een ijzersterk album. Zo geeft de band met de geweldige openingstrack Ozymandian direct een visitekaartje af. De hoekige, sinistere riffs en effectieve tempowisselingen werken uitstekend. De track heeft bovendien een hoog Mgla-gehalte door het omineus bulderende stemgeluid van Stepien en het krachtige, gedetailleerde drumwerk. Dat geldt ook voor het klinisch uitgevoerde Deathdreamer, dat een bijzonder unheimische sfeer heeft. Golem zit qua stijl wel wat anders in elkaar, maar is minstens zo sterk. Het nummer is ondanks zijn minimalistische aanpak (grauwe en in mistroostig mid-tempo voortmarcherende ritmes gecombineerd met onderkoelde, infectueuze gitaarloopjes) zeer effectief. De versnelling in de tweede helft hakt er des te harder in.

In de tweede helft van Hollow zoekt Hauntologist meer het experiment op. Dat pakt overigens niet altijd even goed uit. Zo is juist het titelnummer eigenlijk de minste track. Het nummer laat een soort depri-rock horen met ietwat wisselvallige cleane zang: druilerig als de grauwe albumcover, maar wel wat al te monotoon om te blijven boeien. Gardermoen bevalt beter en neigt meer naar het werk van Lifelover dankzij de bijna dansbare, naargeestige gitaarloopjes. Het afsluitende Car Kruków is het meest experimentele nummer en bestaat uit louter Poolse spoken word samples en minimalistisch gitaargepluk, ondersteund door op de achtergrond sluimerende ambient. Toch werkt die combinatie verrassend goed. De track ademt de sfeer van een groep als White Ward.

Hollow is dus een fascinerend en over de gehele linie genomen erg goed in elkaar zittend debuut. De ervaring van de bandleden is duidelijk hoorbaar en de stilistische raakvlakken met Mgla zijn natuurlijk voor iedere rechtgeaarde liefhebber van kwalitatieve hoogstaande black metal een pluspunt. Desondanks staat Hauntologist op eigen benen. Dit debuutwerkstuk smaakt in ieder geval naar meer.

Tracklist:
1. Ozymandian
2. Golem
3. Waves Of Concrete
4. Deathdreamer
5. Hollow
6. Autotomy
7. Gardermoen
8. Car Kruków

Score: 82 / 100

Reviewer: Rik
Toegevoegd: 18 april 2024

Zoeken
    27 maart:
  • Ain Sof Aur - Theos-Vel-Samael
  • Anneke van Giersbergen - La Mort
  • Bekor Qilish - Consecrated Abysses Of Dread
  • Black Label Society - Engines Of Demolition
  • Cryptworm - Infectious Pathological Waste
  • Deadnate - Mosaic
  • Dionysiaque - La Tourbe Des Rêves
  • Dystopia - De Verboden Diepte II: De Weg van de Meeste Weerstand
  • Heaven & Hell - Breaking Out Of Heaven - 2007-2009
  • Hellripper - Conorach
  • Iron Savior - Awesome Anthems Of The Galaxy
  • Lion’s Share - Inferno
  • Myrath - Wilderness Of Mirrors
  • Overruled - Ritual Of Rebirth
  • The Oldest House - The Art Of Abysswalking
  • Threat Signal - Revelations
  • Total Maniac - Love Overdrive
  • Varmia - Lauks
  • Winterfylleth - The Unyielding Season
  • 3 april:
  • Green Carnation - A Dark Poem, Part II: Sanguis
  • Nervosa - Slave Machine
  • Toxic Shock - Future Is Calling
Bibelot, Dordrecht Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.