South Of Heaven Open Air
Enquête

Wat is tot dusver jouw favoriete studio-album, dat in april 2025 werd uitgebracht?

Allegaeon - The Ossuary Lens
Ancient Death - Ego Dissolution
Bark - The Time Has Come
Benediction - Ravage Of Empires
Bleed From Within - Zenith
Cancer - Inverted World
Changeling - Changeling
Coffin Feeder - Big Trouble
Cytotoxin - Biographyte
Dormant Ordeal - Tooth And Nail
Eluveitie - Ànv
Elvenking - Reader Of The Runes, Luna
Epica - Aspiral
Ghost - Skeletá
In The Woods - Otra
Kardashev - Alunea
Lik - Necro
Machine Head - Unatøned
Messa - The Spin
Opia - I Welcome Thee, Eternal Sleep
Pagan Altar - Never Quite Dead
Smith/Kotzen - Black Light/White Noise
Structure - Heritage
Tómarúm - Beyond Obsidian Euphoria
een ander album uit april 2025

[ Uitslag | Enquêtes ]

    5 mei:
  • Blood Incantation en Minami Deutsch
  • Swallow The Sun
  • Swallow The Sun, Before The Dawn en Stam1na
  • 6 mei:
  • Caliban, In Hearts Wake, Cabal en Assemble The Chariots
  • 7 mei:
  • Dvne
  • Knives en Death Sells
  • 8 mei:
  • Blackbriar en Solarcycles
  • 9 mei:
  • Klone en Kingcrow
  • Luna Kills en Artificial
  • Makemake
  • 10 mei:
  • Klone en Kingcrow
  • Makemake
  • Nyrak, Grafjammer, Asgrauw en Veenlijk
  • 11 mei:
  • Dark Tranquillity, Moonspell en Hiraes
  • Haliphron, My Silent Wake en Oltas
    5 juni:
  • Castle en Fjordheksa
  • Metalucifer, Intranced, Bad Omen en Avalon
Kalender
Vandaag jarig:
  • Anders Gyldenøhr (Hatesphere) - 53
  • Bill Ward (Black Sabbath) - 77
  • Devin Townsend (Strapping Young Lad) - 53
  • James LaBrie (Dream Theater) - 62
  • Jens F. Ryland (Borknagar) - 51
  • Kidd Jordan (R.E.M.)† - 90
  • Les Smith (Anathema) - 58
  • Maurizio Guolo (Darkseed) - 50
  • Mikko Laine (Sole Remedy)† - 44
  • Rikard Sundén (Sabaton) - 44
  • Robert Flux (Oomph!) - 58
  • Shawn Drover (Megadeth) - 59
  • Vjacheslav Molchanov (Kipelov) - 50

Vandaag overleden:
  • Craig Gruber (Rainbow) - 2015
Review

Lucifer - V
Jaar van release: 2024
Label: Nuclear Blast Records

 -

2024 is het jaar waarin Lucifer het tienjarig jubileum viert. Dat doet de heavyrockband met The Satanic Panic Tour en album nummer vijf. Zoals we van het multi-instrumentale echtpaar Andersson en aanhang gewend zijn, heeft de plaat als titel simpelweg het bijbehorende Romeinse cijfer V meegekregen. Het hoeft allemaal niet zo moeilijk en met de nieuwe collectie songs krijg je dan ook precies wat je verwacht.

Op V wisselt het kwintet slim af tussen energiek rockende tracks enerzijds en tragere, meer op sfeer gerichte, doomy composities of bluesy ballads anderzijds. Van die eerste categorie maken vooral Riding Reaper, Maculate Heart en A Coffin Has No Silver Lining indruk, van de tweede categorie zijn het At The Mortuary en Nothing Left To Lose But My Life. Over de hele lengte van de plaat ligt het gemiddelde tempo wat hoger en is het album consistenter dan de vorige langspelers.

De bandleden moeten zoals we van ze gewend zijn niets weten van opgepoetste, moderne, commercieel verantwoorde producties. De rauwheid en de oprechtheid van de muziek staat voorop en dat zorgt voor een authentieke retro-sound die veel ruimte laat voor een warme luisterervaring. Mede door de old school sound laten de muzikanten de jaren zestig, zeventig en in mindere mate de jaren tachtig herleven. Blue Öyster Cult, Led Zeppelin, Black Sabbath en soortgenoten zijn nooit ver weg. Het zorgt ervoor dat de plaat voelt als thuiskomen en een ontsnapping aan alle zorgen van nu.

Lucifer doet precies wat je van de band verwacht. De formatie brengt aangename, soms tegen metal aanhangende retrorock met een occult randje. Zonder te verrassen zorgt het gezelschap ervoor dat V een aangename luisterervaring is en dat vooral door slim te wisselen in tempo tussen de tracks de aandacht vastgehouden wordt. Johanna Sadonis en haar mannen voelen zich duidelijk thuis in de stijl die ze de laatste jaren voortbrengen en hoewel het allemaal niet origineel is, luistert het stiekem allemaal wel heel lekker weg.

Tracklist:
1. Fallen Angel
2. At The Mortuary
3. Riding Reaper
4. Slow Dance In A Crypt
5. A Coffin Has No Silver Lining
6. Maculate Heart
7. The Dead Don't Speak
8. Strange Sister
9. Nothing Left To Lose But My Life

Score: 78 / 100

Reviewer: Jeffrey
Toegevoegd: 30 januari 2024

Pitfest

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.