Epica & Amaranthe - The Arcade Dimensions Tour Into The Grave 2026
Enquête

Wat vond jij het gaafste festival van 2025?

Alcatraz Festival
Back To The Beginning
Baroeg Open Air
Brainstorm Festival
Complexity Fest
Drachten Deathfest
Dutch Doom Day
Dynamo Metalfest
Eindhoven Metal Meeting
Graspop Metal Meeting
Grindhoven
Heavy Metal Maniacs
Hedon Zwaar Nieuwjaar
Helldorado
Into The Grave
Into The Void
Jera On Air
Pitfest
Roadburn Festival
Samhain Festival
Soulcrusher
South Of Heaven
Stonehenge Festival
Wacken Open Air
een ander festival uit 2025

[ Uitslag | Enquêtes ]

    7 januari:
  • Ellende, Karg en Firtan
  • 8 januari:
  • Ellende, Karg en Firtan
  • 9 januari:
  • Ann My Dice, Between The Rats And Snakes, Sledon en Scenyte
  • Heidenfest
  • Nanowar Of Steel en Uuhai
  • 10 januari:
  • Briqueville, Hemelbestormer en Modder
  • Grafjammer, Verwilderd en Sterveling
  • Hedon Zwaar Nieuwjaar
  • 11 januari:
  • Born of Osiris, Aversions Crown, Within Destruction en Larcenia Roe
Geen concerten bekend voor 05-02-2026.
Kalender
Vandaag jarig:
  • Achim Kirschning (Scorpions) - 74
  • Dave Allison (Anvil)† - 70
  • Fredrik Nordström (Dream Evil) - 59
  • Maartin Allcock (Jethro Tull) - 69
  • Marilyn Manson - 57
  • Michael Stapf (Haggard) - 52
  • Niklas Isfeldt (Dream Evil) - 60
  • Troy Van Leeuwen (Queens Of The Stone Age) - 56

Vandaag overleden:
  • Fredrik Lindgren (Unleashed) - 2025
  • Rob Lumbre (Severed Savior) - 2002
Review

Dying Fetus - Make Them Beg For Death
Jaar van release: 2023
Label: Relapse Records

 -

Met een bandnaam als Dying Fetus en een albumtitel als Make Them Beg For Death is het wel duidelijk dat de luisteraar weinig verfijning en subtiliteit hoeft te verwachten. Nu zal de gemiddelde lezer dat ook niet hebben verwacht. Deze Amerikaanse deathmetalformatie behoort tot een van de grote namen uit het genre en draait al sinds 1991 mee. In die jaren hebben we de mannen uit Baltimore nooit op een slecht album kunnen betrappen. Net als muzikale evenknieën uit andere delen van de Verenigde Staten, zoals het uit New York afkomstige Suffocation en het in Florida residerende Cannibal Corpse, is het stramien van Dying Fetus om te blijven rossen tot in het graf. De jaren mogen dan beginnen te tellen, de intensiteit is er niet minder om.

Zo klinkt Make Them Beg For Death alsof de tijd is blijven stilstaan. De plaat had zo uit de jaren negentig kunnen komen. De diepe rochels van zowel bassist Sean Beasley als gitarist John Gallagher klinken alsof ze rechtstreeks uit een vochtige put naar boven komen galmen, terwijl het gitaarwerk prettig afwisselt tussen logge grooves, korte, technische loopjes en authentiek hak- en zaagwerk. Ook de productie is ouderwets. Geen muur van geluid waaruit alle gevoel is weggeslagen, maar gewoon een klassieke deathmetalproductie waarin vooral de moddervette, regelmatig op hardcore-invloeden steunende riffs uitstekend in de schijnwerpers worden gezet. Het drumwerk van Trey Williams klinkt zo strakgespannen als de snoet van de gemiddelde influencer.

Met tien nummers in iets minder dan veertig minuten houdt Dying Fetus het tempo hoog. En hoewel de stijl nogal vastomlijnd is, slagen de Amerikanen erin om de individuele nummers interessant te houden door hun afwisseling tussen goed getimede shots van technische gitaarhoogstandjes en lompe groovepassages. Daardoor blijken vooral Compulsion For Cruelty en Unbridled Fury zich tot eersteklas deathmetalkrakers te ontwikkelen. En in Undulating Carnage – het muzikale equivalent van een deur die wordt ingetrapt - klinkt de band af en toe alsof Hatebreed heeft besloten om death metal te gaan maken.

Verder valt er weinig meer te melden over Make Them Beg For Death. De plaat klinkt als een klok en zal werkelijk iedere deathmetalliefhebber aanspreken. De laatste plaat van Vomitory is nog net wat smeuïger, maar ook Dying Fetus laat horen dat goed uitgevoerde, loeistrakke death metal een tijdloze charme heeft.

Tracklist:
1. Enlighten Through Agony
2. Compulsion For Cruelty
3. Feast Of Ashes
4. Throw Them In The Van
5. Unbridled Fury
6. When The Trend Ends
7. Undulating Carnage
8. Raised In Victory, Razed In Defeat
9. Hero's Grave
10. Subterfuge

Score: 80 / 100

Reviewer: Rik
Toegevoegd: 17 januari 2024

Meer Dying Fetus:

Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.