Alcatraz
Enquête

Marco van Basten vond het maar niks dat Linkin Park voor de aftrap van de Champions League-finale op 31 mei een optreden verzorgde. Wat vind jij van de Amerikaanse gewoonte om grote sportwedstrijden op te vrolijken met een concert?

Geweldig, ook voor aanvang van de wedstrijd
Prima, maar niet voor het duel wanneer de spelers zich willen opwarmen
Dat is iets voor pop-acts, niet voor heavy bands als Linkin Park en Gojira
Zo’n muzikaal optreden is onzin, het publiek komt voor de sportwedstrijd
Sport is kut, laat die band elders een eigen concert doen voor hun fans
Van mij hoeft het niet, maar ik gun zo’n band wel de extra exposure
Normaliter vind ik het een goed idee, maar Linkin Park was echt slecht
anders, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    10 juni:
  • Whitechapel
  • 11 juni:
  • King Diamond, Paradise Lost en Angel Witch
  • Myles Kennedy
  • W.A.S.P.
  • 12 juni:
  • Man as Plague, Gallamesh en Everything Decays
  • 13 juni:
  • Into The Grave
  • Man as Plague en The Unslain
  • 14 juni:
  • Into The Grave
  • Man as Plague
  • Sorcerer
  • 15 juni:
  • Into The Grave
Kalender
Vandaag jarig:
  • Adam "Nergal" Darski (Behemoth) - 48
  • Ernie C. (Body Count) - 66
  • Howlin' Wolf† - 115
  • Johan Ericson (Draconian) - 46
  • Juhana Karlsson (Amoral) - 42
  • Magnus Rosén (Hammerfall) - 62
  • Marko Paasikoski (Sonata Arctica) - 47
  • Martin Orford (IQ) - 66
  • Mickey Curry (Bryan Adams) - 69
  • Peter Gale (Sweet Sorrow) - 45
  • Robert Hampson (Loop) - 60
Review

Blackbriar - A Dark Euphony
Jaar van release: 2023
Label: Nuclear Blast Records

 -

Het is niet veel bands gegeven om op eigen kracht een ver boven gemiddeld aantal fans voor zich te winnen. Blackbriar is dat wel gelukt. De clips leveren miljoenen kijkers op, de merchandise vliegt over de toonbank en de shows worden goed bezocht. De leden van de symfonische metalband komen over in het werk en hebben besloten toch in zee te gaan met een label. De maatschappijen stonden in de rij om de Assense groep vast te leggen. Het grote Nuclear Blast was de concurrentie het slimste af.

De grootste aantrekkingskracht van Blackbriar is zangeres Zora Cock. Ze windt met haar verschijning en mystieke stem iedereen met gemak om de vingers en neemt je met haar betoverende bijdragen mee naar een sprookjeswereld. Met name op de rustige momenten schittert de frontvrouw, maar ook tijdens de stevige passages houdt ze zich goed staande. Ook op de tweede langspeler A Dark Euphony (en dus de eerste die via een label verschijnt) is zij de ster en staat de instrumentatie in dienst van haar exceptionele zang, die geïnspireerd is door onder meer Kate Bush, Chelsea Wolfe en Sharon den Adel. Ze zingt diverser, zelfverzekerder en overtuigender dan voorheen. Overigens is er heel veel aandacht besteed aan de achtergrondvocalen, zoals blijkt uit We Make Mist en Thumbelina.

De nieuwe songs wijken qua opbouw en stijl niet veel af van wat we de afgelopen jaren gewend zijn, en toch is er in de juiste mate vernieuwing. Nog altijd is het bombastische symfonische metal wat de klok slaat in compacte tracks, maar anno 2023 speelt het sextet slimmer dan voorheen met dynamiek. Niet alleen binnen de tracks (An Unwelcome Guest, Cicada), maar ook qua opbouw van de plaat. Zo volgt de filmische semi-ballad The Evergreen And Weeping Tree op het zware Bloody Footprints In The Snow en het folky Far Distant Land, dat wat van Mother Earth weg heeft, kent een heel andere sfeer dan Spirit Of Forgetfulness.

A Dark Euphony is een zeer prettige symfonische metalplaat. Direct herkenbaar als Blackbriar met de kenmerkende sprookjessfeer en de betoverende stem van Zora Cock. Hoewel er niet veel uitschieters op staan (Cicada als voornaamste uitzondering) en herhaling van hetzelfde trucje op de loer ligt, slaagt de band erin om elf nummers lang de aandacht van de luisteraar vast te houden. Nu Nuclear Blast de groep steunt, gaat dat veel nieuwe fans opleveren.

Tracklist:
1. An Unwelcome Guest
2. Far Distant Land
3. Spirit Of Forgetfulness
4. Bloody Footprints In The Snow
5. The Evergreen And Weeping Tree
6. Cicada
7. My Soul’s Demise
8. We Make Mist
9. Thumbelina
10. Forever And A Day
11. Crimson Faces

Score: 80 / 100

Reviewer: Jeffrey
Toegevoegd: 28 september 2023

Meer Blackbriar:

Pitfest Iron Maiden Rock Legends Special

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.