Alcatraz
Enquête

Marco van Basten vond het maar niks dat Linkin Park voor de aftrap van de Champions League-finale op 31 mei een optreden verzorgde. Wat vind jij van de Amerikaanse gewoonte om grote sportwedstrijden op te vrolijken met een concert?

Geweldig, ook voor aanvang van de wedstrijd
Prima, maar niet voor het duel wanneer de spelers zich willen opwarmen
Dat is iets voor pop-acts, niet voor heavy bands als Linkin Park en Gojira
Zo’n muzikaal optreden is onzin, het publiek komt voor de sportwedstrijd
Sport is kut, laat die band elders een eigen concert doen voor hun fans
Van mij hoeft het niet, maar ik gun zo’n band wel de extra exposure
Normaliter vind ik het een goed idee, maar Linkin Park was echt slecht
anders, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    10 juni:
  • Whitechapel
  • 11 juni:
  • King Diamond, Paradise Lost en Angel Witch
  • Myles Kennedy
  • W.A.S.P.
  • 12 juni:
  • Man as Plague, Gallamesh en Everything Decays
  • 13 juni:
  • Into The Grave
  • Man as Plague en The Unslain
  • 14 juni:
  • Into The Grave
  • Man as Plague
  • Sorcerer
  • 15 juni:
  • Into The Grave
Kalender
Vandaag jarig:
  • Andrew Howard (Twisted Method)† - 43
  • Gregg Bissonette (Lana Lane) - 66
  • Jon Lord (Deep Purple)† - 84
  • Lars F. Larsen (Manticora) - 52
  • Les Paul† - 110
  • Matt Bellamy (Muse) - 47
  • Mike Coolen (Within Temptation) - 50
  • Nicolas Dubois (Amartia) - 43
  • Paul Chapman (UFO) - 71
  • Pete Gill (Saxon) - 74
  • Pete Kaipanen (Skyward) - 46
  • Ramón Lage (Avalanch) - 52
  • Randy Burns (producent) - 71
  • Skip James† - 123
  • Tomas "Samoth" Haugen (Emperor) - 51
  • Trevor Bolder (Uriah Heep) - 75
  • Wes Scantlin (Puddle Of Mudd) - 53
Review

Axamenta - Incognation
Jaar van release: 2004
Label: Eigen Beheer
Axamenta - Incognation
Het Belgische Axamenta speelt al tien jaar metal en maakte enkele jaren geleden het goede ‘Codex Barathri’. De geruchten gingen dat deze nieuwe promo van een hoog niveau was, dus het was een gevecht op de Metalfan-redactie voor deze cd. Aangezien ik de enige Belg van Metalfan ben en het feit dat ik de heren al vaak genoeg heb live gezien trok ik aan het langste eind. Twee maand geleden zag ik de heren optreden ter gelegenheid van dit ‘Incognation’, en het was het beste optreden dat ik ooit van deze groep zag. In het verleden vond ik Axamenta live best saai en standaard maar nu waren de heren zo gemotiveerd en geïnspireerd bezig dat hun drukke melodieuze black metal live als een huis bleef staan.

Deze nieuwe promo is in alle opzichten opmerkelijk. Ten eerste: de verpakking, lay-out en boekje zijn prachtig (DVD-verpakking). Ten tweede: de teksten zijn veel interessanter. Ten derde: de productie is magnifiek en ten vierde en tevens het belangrijkste: de muziek is zeker drie keer beter geworden. Wat versta ik onder ‘beter’, vraag u zich misschien af? Beter is gelijk aan spannender, melodieuzer maar tevens harder, dynamischer, afwisselender en geïnspireerder. De black metal van deze Vlamingen zit nog steeds in de hoek van Dimmu Borgir, Borknagar en Cradle of Filth, maar toch hebben de heren ook een eigen smoel gecreëerd op dit ‘Incognation’.

Alle mensen die ‘Codex Barathri’ in de kast hebben staan moeten verplicht deze promo op zijn minst eens beluisteren. Fans van de groepen die ik in deze recensie vermeldde, zullen hier ook van smullen. Als dit een realistische voorbode is van een komend full length album, dan zal Axamenta de beste extreme metal album afleveren die ooit uit mijn thuisland is uitgebracht! Luistertip? Elk van de drie nummers (die tezamen een dik kwartier duren) waar de professionaliteit van af druipt.

Score: 88 / 100

Reviewer: Kristof
Toegevoegd: 16 juli 2004

Axamenta - Incognation
Reactie van Dimmu op 24-06-2005 om 15:43u
Score: 99 / 100

ben hier wel enige die reageert blijkbaar , maar dit album is fantastisch , als grote dimmu fan moet ik zeggen dat dit black metal van de betere soort is , duister , snel en snoeihard , die stem is ook fantastisch , snelle riffs , melodisch dik in orde en je hebt schitterende nummers , kippenvel

Pitfest Iron Maiden Rock Legends Special

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.