Bospop Into The Grave 2026
Enquête

Wanneer koop jij in de regel een kaartje voor een festival, waarin je erg geïnteresseerd bent?

direct als de voorverkoop begint, ook als er weinig namen bekend zijn
alleen als er een aantrekkelijke vroegevogelkorting is meteen, anders later
zodra er genoeg gave artiesten zijn aangekondigd die ik wil zien
zodra ik genoeg budget heb om een kaartje te kunnen kopen
pas als de volledige line-up en het tijdschema bekend zijn en me bevallen
pas als de weersverwachting bekend is en gunstig uitvalt
pas als ik zeker weet dat ik die dag(en) uit kan gaan
op het laatst, wanneer ik een goedkoop doorverkoopticket kan scoren
ik koop nooit een kaartje voor een muziekfestival
anders, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    3 april:
  • Full Of Hell, The Body, Jarhead Fertilizer en JAD
  • Hexvessel en Aluk Todolo
  • Kreator, Carcass, Exodus en Nails
  • Molokai, Sneurf en Mountain Eye
  • Samavayo
  • The Browning, Stain The Canvas, The Defect en Heaven.exe
  • The Duskfall, This Ending, Evilon en Butchers Curse
  • THE MON en Kariti
  • 4 april:
  • Anna KiaRa
  • Dirty Sound Magnet
  • Flowerleaf, Battled en Pandora's Key
  • Gama Bomb en Lich King
  • Infected Rain, Butcher Babies en Black Spikes
  • Valdrin en Amalekim
  • 5 april:
  • Anna KiaRa
  • Black Rabbit Fest
    Met o.a. Martyr, Black Rabbit, Grindpad en Mouflon
  • 6 april:
  • Asagraum, Enisum, Convictive en Waldgeflüster
  • Hellripper, Schizophrenia en Sarcator
  • Skynd
  • 7 april:
  • Asagraum, Enisum, Convictive en Waldgeflüster
  • Skynd
  • Witch Fever
  • 8 april:
  • Asagraum, Enisum, Convictive en Waldgeflüster
  • Witch Fever
  • 9 april:
  • 1914 en Katla
  • Carnivore A.D.
  • Lord Of The Lost, Dogma en League Of Distortion
  • Morning Again, Becoming A.D. en Provisional
  • Predatory Void en Inferum
    3 mei:
  • Author & Punisher en Fange
  • KrashKarma
  • Quest Master, Orcus en Segadeth
  • Solence, Dream State en Written By Wolves
Kalender
Vandaag jarig:
  • Anders Looström (Memory Garden) - 57
  • Arjen Anthony Lucassen (Ayreon) - 66
  • Criss Oliva (Savatage)† - 63
  • Greg Calbi (technicus) - 77
  • James MacDonough (Iced Earth) - 56
  • Marco Biazzi (Lacuna Coil) - 49
  • Mike Ness (Social Distortion) - 64
  • Nicke Borg (Backyard Babies) - 53
  • Sean Peck (Cage) - 59
  • Sebastian Bach (Skid Row) - 58
  • Thorstein Aaby (Pagan's Mind)† - 55
  • Tsuyoshi Sekito (The Black Mages) - 63
Review

Captain Caravan/Kaiser - Turned To Stone Chapter 6
Jaar van release: 2022
Label: Ripple Music

 -

Het zesde deel van Ripple Musics serie Turned To Stone staat in het teken van een flinke dosis fuzz door de noordelijke stonerbands Captain Caravan en Kaiser. Het Noorse Captain Caravan is vertegenwoordigd met vijf tracks en het Finse Kaiser met vier. Hoewel beide groepen prima te plaatsen zijn onder de stonerparaplu, is het geluid van beide bands compleet anders.

Captain Caravan trapt af met Down en laat horen het bij het bekendere stonergeluid van bijvoorbeeld Kyuss en The Sword te houden. Het is weinig vernieuwend of verrassend, maar wel degelijk effectief. Echte spanning blijft dus uit tijdens de vijf songs die alle een bijzonder fijne groove bevatten. Het geluid is dik in orde en zeer helder. Het had echter wel wat smeriger gemogen. De instrumentatie en de zang klinken net iets te gepolijst. Dat levert prachtige gitaarsolo's op, maar daaromheen is het braaf. Tijdens Sailors en Void zijn er geweldige, zwaar aangezette gitaarriffs. Tijdens laatstgenoemde track zit er een vleugje keyboard verstopt wat het net wat spannender maakt. De riff uit Sailors lijkt geleend te zijn van het nummer Freya van The Sword. De helft van Captain Caravan klinkt niet onaardig, maar de band speelt op veilig.

Het psychedelischere Kaiser is avontuurlijker. Bovendien is het geluid rauwer, bevat het meer fuzz in de moddervette gitaren en bas en treden de 'spacey' geluidseffecten je tegemoet. Daarnaast is de zang karakteristieker. De gesproken samples zijn hier en daar wel minder goed te verstaan, maar dat is het enige bezwaar wat betreft het algehele geluid. Enerzijds lijken de vier songs van Kaiser meer uitgesponnen en meer opbouw te bevatten dan die van Captain Caravan. Anderzijds duren ze niet heel lang. Vooral het puntige, energieke Fire met een speelduur van tweeënhalve minuut niet. Het lijkt allemaal net wat meer om het lijf te hebben dan de muziek op de eerste helft van deze split. Het afsluitende, driedelige Phoenix is grotendeels instrumentaal. Na een logge opbouw barst het nummer los in een wilde rondedans vol aanstekelijke oerkreten. Het is een prima stukje stonerpsychedelica. Dit zesde hoofdstuk van Turned To Stone begint veilig, maar zorgt met de bijdrage van Kaiser voor de broodnodige spanning en sensatie.

Tracklist:
Captain Caravan
1. Down
2. Sailors
3. Painted Wolf
4. She Can
5. Void

Kaiser
6. Howl
7. Fire
8. Black Sand Witch
9. Phoenix Part 1, 2, 3: Fission, Death, Rebirth

Reviewer: Waldie
Toegevoegd: 12 mei 2023

Bibelot, Dordrecht Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.