Helldorado
Enquête

Wat is (tot dusver) jouw favoriete song van Mastodon?

Aqua Dementia
Black Tongue
Blood And Thunder
Colony Of Birchmen
Crystal Skull
Curl Of The Burl
Divinations
Floods Of Triton
Hearts Alive
High Road
Iron Tusk
March Of The Fire Ants
Megalodon
More Than I Could Chew
Mother Puncher
Oblivion
Once More ‘Round The Sun
Show Yourself
Steambreather
Teardrinker
The Czar
The Last Baron
The Motherload
The Wolf Is Loose
een andere Mastodon-kraker

[ Uitslag | Enquêtes ]

    13 november:
  • Amenra en Marissa Nadler
  • As I Lay Dying en Deathmask
  • Modder en Lintworm
  • 14 november:
  • As I Lay Dying en Deathmask
  • For I Am King en Sugar Spine
  • Lacuna Coil en Nonpoint
  • 15 november:
  • Blackbriar en Forever Still
  • For I Am King en Sugar Spine
  • Plan Nine
  • Submit Fest 2025
  • 16 november:
  • Life Of Agony, Ugly Kid Joe en Terradown
  • 18 november:
  • Halestorm en Bloodywood
  • Lacuna Coil en Nonpoint
  • Life Of Agony, Ugly Kid Joe en Terradown
  • 19 november:
  • Orbit Culture, Gaerea en Atlas
    13 december:
  • Eindhoven Metal Meeting
  • Grindpad, Obstruktor en Axident
Kalender
Vandaag jarig:
  • Ainar (Nomans Land) - 50
  • Aldo Nova - 69
  • Alvaro Jardón (WarCry) - 48
  • Blake Judd (Nachtmystium) - 43
  • Bubi The Schmied (Zed Yago)† - 67
  • Felix Ü. Walzer (Agathodaimon) - 44
  • Jens Bogren (producent) - 46
  • Jörgen Sandström (Entombed) - 54
  • Maias Sosa (Dreamaker) - 40
  • Ryan Van Poederooyen (Devin Townsend) - 53
  • Troy Gregory (Flotsam And Jetsam) - 59

Vandaag overleden:
  • Edgard Brito (Tuatha De Danann) - 2024
  • Shel Talmy (producent) - 2024
Review

Captain Caravan/Kaiser - Turned To Stone Chapter 6
Jaar van release: 2022
Label: Ripple Music

 -

Het zesde deel van Ripple Musics serie Turned To Stone staat in het teken van een flinke dosis fuzz door de noordelijke stonerbands Captain Caravan en Kaiser. Het Noorse Captain Caravan is vertegenwoordigd met vijf tracks en het Finse Kaiser met vier. Hoewel beide groepen prima te plaatsen zijn onder de stonerparaplu, is het geluid van beide bands compleet anders.

Captain Caravan trapt af met Down en laat horen het bij het bekendere stonergeluid van bijvoorbeeld Kyuss en The Sword te houden. Het is weinig vernieuwend of verrassend, maar wel degelijk effectief. Echte spanning blijft dus uit tijdens de vijf songs die alle een bijzonder fijne groove bevatten. Het geluid is dik in orde en zeer helder. Het had echter wel wat smeriger gemogen. De instrumentatie en de zang klinken net iets te gepolijst. Dat levert prachtige gitaarsolo's op, maar daaromheen is het braaf. Tijdens Sailors en Void zijn er geweldige, zwaar aangezette gitaarriffs. Tijdens laatstgenoemde track zit er een vleugje keyboard verstopt wat het net wat spannender maakt. De riff uit Sailors lijkt geleend te zijn van het nummer Freya van The Sword. De helft van Captain Caravan klinkt niet onaardig, maar de band speelt op veilig.

Het psychedelischere Kaiser is avontuurlijker. Bovendien is het geluid rauwer, bevat het meer fuzz in de moddervette gitaren en bas en treden de 'spacey' geluidseffecten je tegemoet. Daarnaast is de zang karakteristieker. De gesproken samples zijn hier en daar wel minder goed te verstaan, maar dat is het enige bezwaar wat betreft het algehele geluid. Enerzijds lijken de vier songs van Kaiser meer uitgesponnen en meer opbouw te bevatten dan die van Captain Caravan. Anderzijds duren ze niet heel lang. Vooral het puntige, energieke Fire met een speelduur van tweeënhalve minuut niet. Het lijkt allemaal net wat meer om het lijf te hebben dan de muziek op de eerste helft van deze split. Het afsluitende, driedelige Phoenix is grotendeels instrumentaal. Na een logge opbouw barst het nummer los in een wilde rondedans vol aanstekelijke oerkreten. Het is een prima stukje stonerpsychedelica. Dit zesde hoofdstuk van Turned To Stone begint veilig, maar zorgt met de bijdrage van Kaiser voor de broodnodige spanning en sensatie.

Tracklist:
Captain Caravan
1. Down
2. Sailors
3. Painted Wolf
4. She Can
5. Void

Kaiser
6. Howl
7. Fire
8. Black Sand Witch
9. Phoenix Part 1, 2, 3: Fission, Death, Rebirth

Reviewer: Walter
Toegevoegd: 12 mei 2023

Into The Grave

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.