Pitfest
Enquête

Veertig jaar geleden werd al gave muziek geproduceerd. Wat is jouw favoriete song uit het jaar 1985?

Accept - Metal Heart
Agent Steel - Agents Of Steel
Anthrax - Madhouse
Bathory - Born For Burning
Celtic Frost - Circle Of The Tyrants
Dio - Rock 'N' Roll Children
Europe - Rock The Night
Exodus - Bonded By Blood
Faith No More - We Care A Lot
Gary Moore & Phil Lynott - Out In The Fields
Helloween - Ride The Sky
Killing Joke - Love Like Blood
King Diamond - No Presents For Christmas
Kreator - Flag Of Hate
Marillion - Kayleigh
Megadeth - Mechanix
Overkill - Rotten To The Core
Possessed - The Exorcist
Robert Palmer - Addicted To Love
S.O.D. - Sargent D And The S.O.D.
Slayer - Hell Awaits
Survivor - Burning Heart
The Cult - She Sells Sanctuary
W.A.S.P. - Wild Child
een andere song, die in 1985 uitkwam

[ Uitslag | Enquêtes ]

    27 april:
  • FemME (Female Metal Event)
  • 29 april:
  • Venom Inc, Krisiun, Hate en Ater
  • 30 april:
  • Venom Inc, Krisiun, Hate en Ater
  • 1 mei:
  • Death Goals en Stormo
  • Deville
  • Venom inc, krisiun, Hate en Ater
  • Wodan Boys
  • 2 mei:
  • Hyena
  • Mike Tramp's White Lion
  • RedHook en Comastatic
  • Temple Fang en Mojo & The Kitchen Brothers
    26 mei:
  • Coven en Queen Of Spades
  • Sylvaine en Oso And The Jupiter
Kalender
Vandaag jarig:
  • Adrian Lambert (DragonForce) - 53
  • Aleksander Shelepenkin (Celestial Crown) - 48
  • Daniel "Mortuus" Rostén (Marduk) - 48
  • Janne Wirman (Kotipelto) - 46
  • Joey Jordison (Slipknot)† - 50
  • Jose Pasillas (Incubus) - 49
  • Justin Gonzales (Antonamasia) - 41
  • Melissa Ferlaak (Visions Of Atlantis) - 46
  • Sami Kukkohovi (Sentenced) - 51
  • Torsten Röhre (Silent Force) - 49

Vandaag overleden:
  • K. Angylus (The Angelic Process) - 2008
  • Scott Williams (Soilent Green) - 2004
Review

Captain Caravan/Kaiser - Turned To Stone Chapter 6
Jaar van release: 2022
Label: Ripple Music

 -

Het zesde deel van Ripple Musics serie Turned To Stone staat in het teken van een flinke dosis fuzz door de noordelijke stonerbands Captain Caravan en Kaiser. Het Noorse Captain Caravan is vertegenwoordigd met vijf tracks en het Finse Kaiser met vier. Hoewel beide groepen prima te plaatsen zijn onder de stonerparaplu, is het geluid van beide bands compleet anders.

Captain Caravan trapt af met Down en laat horen het bij het bekendere stonergeluid van bijvoorbeeld Kyuss en The Sword te houden. Het is weinig vernieuwend of verrassend, maar wel degelijk effectief. Echte spanning blijft dus uit tijdens de vijf songs die alle een bijzonder fijne groove bevatten. Het geluid is dik in orde en zeer helder. Het had echter wel wat smeriger gemogen. De instrumentatie en de zang klinken net iets te gepolijst. Dat levert prachtige gitaarsolo's op, maar daaromheen is het braaf. Tijdens Sailors en Void zijn er geweldige, zwaar aangezette gitaarriffs. Tijdens laatstgenoemde track zit er een vleugje keyboard verstopt wat het net wat spannender maakt. De riff uit Sailors lijkt geleend te zijn van het nummer Freya van The Sword. De helft van Captain Caravan klinkt niet onaardig, maar de band speelt op veilig.

Het psychedelischere Kaiser is avontuurlijker. Bovendien is het geluid rauwer, bevat het meer fuzz in de moddervette gitaren en bas en treden de 'spacey' geluidseffecten je tegemoet. Daarnaast is de zang karakteristieker. De gesproken samples zijn hier en daar wel minder goed te verstaan, maar dat is het enige bezwaar wat betreft het algehele geluid. Enerzijds lijken de vier songs van Kaiser meer uitgesponnen en meer opbouw te bevatten dan die van Captain Caravan. Anderzijds duren ze niet heel lang. Vooral het puntige, energieke Fire met een speelduur van tweeënhalve minuut niet. Het lijkt allemaal net wat meer om het lijf te hebben dan de muziek op de eerste helft van deze split. Het afsluitende, driedelige Phoenix is grotendeels instrumentaal. Na een logge opbouw barst het nummer los in een wilde rondedans vol aanstekelijke oerkreten. Het is een prima stukje stonerpsychedelica. Dit zesde hoofdstuk van Turned To Stone begint veilig, maar zorgt met de bijdrage van Kaiser voor de broodnodige spanning en sensatie.

Tracklist:
Captain Caravan
1. Down
2. Sailors
3. Painted Wolf
4. She Can
5. Void

Kaiser
6. Howl
7. Fire
8. Black Sand Witch
9. Phoenix Part 1, 2, 3: Fission, Death, Rebirth

Reviewer: Walter
Toegevoegd: 12 mei 2023

Pitfest

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.