Bospop Into The Grave 2026
Enquête

Wat is tot dusver jouw favoriete studio-album, dat in maart 2026 werd uitgebracht?

Angus McSix - Angus McSix And The All-Seeing Astral Eye
Axel Rudi Pell - Ghost Town
Black Label Society - Engines Of Demolition
Erra - Silence Outlives The Earth
Exodus - Goliath
Gaerea - Loss
Hellripper - Coronach
Kate's Acid - Hellbender
Lamb Of God - Into Oblivion
Lion's Share - Inferno
Lost Society - Hell Is A State Of Mind
Machinae Supremacy - Machinae Supremacy
Monstrosity - Screams From Beneath The Surface
Myrath - Wilderness Of Mirrors
Neurosis - An Undying Love For A Burning World
Poison The Well - Peace In Place
Power Paladin - Beyond The Reach Of Enchantment
Temple Of Void - The Crawl
The Gems - Year Of The Snake
Threat Signal - Revelations
Triumpher - Piercing The Heart Of The World
Tyketto - Closer To The Sun
Vreid - The Skies Turn Black
Winterfylleth - The Unyielding Season
een ander studio-album uit maart 2026

[ Uitslag | Enquêtes ]

    7 april:
  • Asagraum, Enisum, Convictive en Waldgeflüster
  • Skynd
  • Witch Fever
  • 8 april:
  • Asagraum, Enisum, Convictive en Waldgeflüster
  • Witch Fever
  • 9 april:
  • 1914 en Katla
  • Carnivore A.D.
  • Lord Of The Lost, Dogma en League Of Distortion
  • Morning Again, Becoming A.D. en Provisional
  • Predatory Void en Inferum
  • 10 april:
  • Carnivore A.D.
  • Novelists, TSS en Vianova
  • Year Of The Goat en Firmament
  • Zeke
  • 11 april:
  • Dead Head en Burning
  • Iotunn, In Vain en Nephylim
  • Smyrna Death Fest
  • 13 april:
  • Exhumed en Gruesome
  • Skynd
Kalender
Vandaag jarig:
  • Danny Clinch (fotograaf) - 62
  • Gary Kellgren (producent)† - 87
  • Hans van Hemert (producent)† - 81
  • John Cooper (Skillet) - 51
  • Kevin Codfert (Adagio) - 45
  • Michele Luppi (Vision Divine) - 52
  • Mick Abrahams (Jethro Tull) - 83
  • Oleg "Papa" Filistovich (Dominia) - 52

Vandaag overleden:
  • Andy Johns (producent) - 2013
  • Kidd Jordan (R.E.M.) - 2023
Review

Rotten Sound - Apocalypse
Jaar van release: 2023
Label: Season Of Mist

 -

Het is best lang stil geweest rondom Rotten Sound, de grootste grindcoreband uit Finland. Het is ondertussen vijf jaar geleden dat de hiervoor zo productieve band nieuw materiaal heeft uitgebracht en zelfs zeven sinds de laatste langspeler. Het woord lang moet hier eigenlijk tussen aanhalingstekens, want het gaat natuurlijk om een grindcoreband. Zo telt deze nieuwe schijf achttien nummers, maar duurt het album maar net twintig minuten. Dat het wat langer duurde voordat er een nieuw album verscheen, betekent gelukkig niet dat de creatieve batterij helemaal leeg is. Apocalypse is namelijk een precisiebombardement van jewelste dat laat horen waarom de Finnen bij de top van de hedendaagse grindcore horen.

Zoals het een klassiek grindcore-album betaamt is er amper plaats voor subtiliteit. De gitaarpartijen van Q (Mika Aalto) zijn agressief en snel en doen qua sound zoals we gewend zijn denken aan de Zweedse deathmetalschool. Drummer Sami Latva ramt er weer lustig op los. Zijn strakke spel is altijd de ruggengraat van de muziek, maar hij krijgt in nummers als Suburban Bliss en Digital Bliss ruim de mogelijkheid zelf ook in de spotlight te staan. Dit is ook de eerste kans die nieuwe snarenplukker Matti Raappana heeft om zijn sporen te verdienen. Dit doet hij gelukkig met verve. Zijn basspel is smerig en dik en zorgt voor een lekker modderig geluid. Hij is daarnaast verantwoordelijk voor de achtergrondvocalen. Hij blaft en krijst lekker mee met vocalist G (Keijo Niinmaa) wat de vocalen nog extremer laat overkomen. Niet dat G daar hulp bij nodig heeft, want hij gooit zijn strot zelf ook lekker open. Hij krijst en grunt de longen uit zijn lijf en de woede die grindcore heeft geërfd van hardcore punk is dan ook elk moment voelbaar.

Dat het woord subtiliteit niet voorkomt in de vocabulair van Rotten Sound betekent niet dat er maar een beetje dom geramd wordt. Het album staat vol met tempowisselingen die je onverwachts bij de keel grijpen, zoals in Fight Back en Newsflash. Ook wanneer het tempo wordt terug geschroefd, vertikken de heren het ook maar een beetje aan hardheid in te boeten. Zo zijn het begin van Denialist en het einde van Inflation enorm beukende passages die respectievelijk doen denken aan de hardere kant van sludge metal en de breakdown van een hardcoreband.

In slechts twintig minuten laat Rotten Sound horen dat het terug is van eigenlijk niet weggeweest. Op woedende wijze stort de band al zijn maatschappijkritiek uit over de luisteraar. Het album ragt, stompt en mept in de rondte en laat de luisteraar verpulverd achter. Wie zin heeft om even muzikaal weggeblazen te worden, moet dit album zeker opzetten.

Tracklist:
1. Pacify
2. Equality
3. Sharing
4. Apocalypse
5. Suburban Bliss
6. Renewables
7. Newsflash
8. Digital Bliss
9. True And False
10. Denialist
11. Nothingness
12. Fight Back
13. Patriots
14. Ownership
15. Science
16. Empowered
17. Breach
18. Inflation

Score: 85 / 100

Reviewer: Sam
Toegevoegd: 14 april 2023

Meer Rotten Sound:

Bibelot, Dordrecht Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.