Enquête

Wat is jouw favoriete song van ZZ Top?

Arrested For Driving While Blind
Blue Jean Blues
Brown Sugar
Cheap Sunglasses
Doubleback
Gimme All Your Lovin'
I Gotsta Get Paid
I'm Bad, I'm Nationwide
Jesus Just Left Chicago
Just Got Paid
La Grange
Legs
Mescalero
My Head's In Mississippi
Pearl Necklace
Pincushion
Rough Boy
Sharp Dressed Man
She's Just Killing Me
Sleeping Bag
Tube Snake Boogie
Tush
Viva Las Vegas
Waitin' For The Bus
een andere kraker van ZZ Top

[ Uitslag | Enquêtes ]

    24 september:
  • Beyond The Black en Setyoursails
  • Harlott en Struck A Nerve
  • Poets Of The Fall en Rabbit Cult
Kalender
Vandaag jarig:
  • Andreas Kisser (Sepultura) - 58
  • Danny Joe Brown (Molly Hatchet)† - 75
  • Håkan Åkesson (technicus) - 58
  • John Bush (Armored Saint) - 63
  • Ken Hensley (Uriah Heep)† - 81
  • Orson Scott Card (auteur) - 75
  • Terry Jones (Pagan Altar)† - 81

Vandaag overleden:
  • Bernie Marsden (Whitesnake) - 2023
  • Carlos Denogean (Weedeater) - 2018
  • Charlie Watts (The Rolling Stones) - 2021
  • Larrie Londin (Journey) - 1992
  • Riley Gale (Power Trip) - 2020
Review

Angelic Desolation - Orchestrionic Abortion
Jaar van release: 2023
Label: eigen beheer

 -

Orchestrionic Abortion is het tweede album van Angelic Desolation uit Denver, Colorado. Het artwork en de albumtitel zijn even absurd als de tracklist, maar de gemiddelde metalhead zal hier niet zo snel door geschokt zijn, toch? Achter deze rariteiten gaat namelijk een uitstekend album schuil. De explosieve metal met technische elementen is een absolute aanrader voor de liefhebber van progressieve death, vermengd met grindcore en thrash. Het is pure razernij dat de klok slaat, met onmenselijke ritmes, meedogenloze riffs en brute, diepe grunts. Kortom, wie geen aanstoot neemt aan de absurde teksten kan gegarandeerd genieten van een volle aanval op de gehoorgang.

Het verwrongen geluid van Angelic Desolation wordt ontleend aan onder meer Cryptopsy, Revocation en Aborted. De band bestaat uit brulboei Jay Medina, drummer Maxwell Stark, gitarist Matt Markle en bassist Leonard White. Voor Leonard is dit de eerste plaat met Angelic Desolation. Met zijn vijfsnarige bas wordt een zwaardere sound toegevoegd aan het geheel. Daarnaast is de intensiteit verhoogd ten opzichte van de voorganger Rumpus Time Is Over (2018). De nieuweling bevat zeven nieuwe tracks en de uitstekende Cattle Decapitation-cover Forced Gender Reassignment (Monolith Of Humanity, 2012). De mastering was in handen van Ted Jensen (Lamb Of God, Gojira, Decapitated).

Fijngevoelige lezers kunnen nu beter afhaken. Brutus McMucus gaat over een grove, zieke snottrol. Ik neem aan dat dit het monster is in het apocalyptische tafereel met de Aids-chimpansees op de hoes. Het bijzonder ongemakkelijke wezen laat scheten met Covid en MRSA. Had je iets anders verwacht? De spottende opener is de meest thrashy track op de plaat, maar geeft een goede indruk van wat je kunt verwachten van dit viertal. Eenmaal gegrepen door de muzikaliteit die achter alle onzin schuilgaat, accepteer je vanzelf de grofheid. Zo niet, dan kun je altijd nog de teksten negeren en genieten van de muziek.

Er is altijd een overtreffende trap in verdorvenheid. Shake The Baby is tekstueel niet geschikt voor fijngevoelige mensen. Beschouw deze opmerking als een ouderlijk advies. Opnieuw betreft het een muzikaal huzarenstukje, gedragen door razendsnel slagwerk. Hierin komt de grindcore-component sterker naar voren. Het ontbreken van een solo wordt niet alleen volledig goedgemaakt door de groovende passage halverwege, maar ook door de ingewikkelde compositie die de plaat als geheel kenmerkt. Overigens ontbreekt de solo wel vaker in een nummer, net als een refrein.

Het album is muzikaal interessant en de tracks doen nauwelijks voor elkaar onder. Ieder nummer bevat elementen die weten te boeien. Zo zijn Dic Tater en Paco's Satanic Taco Truck groovender, maar wel met een flinke dosis steroïden en uiteindelijk eindigt iedere stampende passage toch wel in pure woede. Het eerbetoon aan de gedwongen geslachtsverandering van Cattle Decapitation past zeer goed bij het oeuvre van Angelic Desolation.

Kortom, Orchestrionic Abortion is een uitstekend album, waarvan het best genoten kan worden op hoog volume. Provocerend, maar muzikaal onberispelijk.

Tracklist:
1. Brutus McMucus
2. Shake The Baby
3. Pterrordactyl Mann
4. Dic Tater
5. Paco’s Satanic Taco Truck
6. Barbaric Destroyer
7. AIDS Chimp Lab Attack
8. Forced Gender Reassignment (Cover)

Score: 83 / 100

Reviewer: Marc
Toegevoegd: 28 maart 2023

Zoeken
    21 augustus:
  • Azatoth - Carnal Lust of Blasphemy
  • Cutthroat - The Purge
  • Dark Funeral - A Beast To Praise
  • Karen Dió - Fugaz
  • Kindred North - Kindred North
  • Korpse - Forbid EP
  • Martyrium - Malevolent
  • Rocketsuite Rogue - Hello, Apocalypse!
  • Triskelyon - Metalmorphosis
  • Tsirhic - To Satan I Reply...
  • 22 augustus:
  • Bleeding Antlers - Songs of Praise
  • 24 augustus:
  • Sarcoma - Ponzoña
  • 26 augustus:
  • Ghost - 2 Big To Rig (concertfilm)
  • 27 augustus:
  • Savage Grace - Live In Europe (dvd)
  • 28 augustus:
  • Airbourne - Airbourne
  • Beseech - Future. Present. Past.
  • Colorblind - Who Sold You This Truth ++ Was It Yours To Hold
  • Exumer - Death Mask Messiah
  • Flotsam And Jetsam - Rats In The Temple
  • In This Moment - Witch
  • Kamelot - Dark Asylum
  • Nephila - Huldra
  • Petrosa - Roadburn Chronicles
  • Projector - Before the Last Light
  • Sunscorched - Blood of the Badlands
  • Unholy Redeemer - Journey Beyond Death

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.