Enquête

Wat is tot dusver jouw favoriete studio-album, dat in augustus 2026 is uitgebracht?

Airbourne - Airbourne
Beartooth - Pure Ecstasy
Beseech - Future Present Past
Cancer Bats - Give Me Dirt
Chelsea Wolfe - The Dark
Dominia - Tamas
Electric Callboy - Tanzneid
Exumer - Death Mask Messiah
Fen - Elemental Part One (Mourning Earth)
Flotsam And Jetsam - Rats In The Temple
Gorod - The Ember Gone
Hibria - On The Shortness Of Life
Hulder - Verbolgen
In This Moment - Witch
Kamelot - Dark Asylum
Marilyn Manson - One Assassination Under God 2
Mastodon - Marrow Deep
Raunchy - Prisoner
Russian Circles - Nine
The Night Eternal - Cold Velvet
The Warning - Everything's Falling
Tokyo Blade - Hoist The Colours High
Triosphere - Oceans Above, Stars Below
Xandria - Eclipse
een ander album uit augustus 2026

[ Uitslag | Enquêtes ]

    1 september:
  • Dance Gavin Dance, As December Falls en Dwellings
  • Wyatt E.
  • 2 september:
  • Wyatt E. en prophets Of Thwaites
  • 4 september:
  • Heavy Metal Maniacs festival
  • Jazz Sabbath
  • Modder en Der Mancha Red
  • Nox Occultum chapter II
  • Tröjan
  • Wyatt E. en An Evening With Knives
  • 5 september:
  • Doodswens, Argwaan, Helhekser en Stilte
  • Heavy Metal Maniacs festival
  • Jazz Sabbath
  • Nefarious, Massive Assault, Wounded, Against Evil en Mandator
  • Nox Occultum chapter II
  • Occultfest
  • Shoot The Messiah, Damnation en Skyloth
  • Vanaheim en Nephylim
  • 6 september:
  • Aaron Stainthorpe, Mark Deeks en Jo Quail
  • Jazz Sabbath
  • Nefarious en Grindpad
  • Shape Of Despair, Marche Funèbre en Counting Hours
  • Wyatt E. en Baardvader
Kalender
Vandaag jarig:
  • Gene Hoglan (Dark Angel) - 59
  • John O’Reilly (Trans-Siberian Orchestra) - 74
  • Nick Douglas (Doro) - 59
  • Reb Beach (Winger) - 63
  • Roger Dean (illustrator) - 82
  • Rudolf Schenker (Scorpions) - 78

Vandaag overleden:
  • Atomic Steif (Sodom) - 2025
Review

Brymir - Voices In The Sky
Jaar van release: 2022
Label: Napalm Records

 -

Om sommige bands kun je bijna niet heen. Napalm Records doet er alles aan om bepaalde parels onder de aandacht te brengen. En waarom ook niet? In dit geval gaat het om Brymir, dat het tot voor kort moest doen met de promotie van Spinefarm Records, Ranka Kustannus en Out Of Line Music. Dat resulteerde in een beperkte naamsbekendheid. De Finse metalband wil graag gezien en gehoord worden door een groter publiek en is derhalve blij met de steun van het Oostenrijkse label.

Het zestal combineert epic/symfonische folk metal, melodeath en power metal. Ensiferum, Equilibrium, Children Of Bodom en Wintersun zijn de voornaamste invloeden, al experimenteert het gezelschap ook met typisch Finse melancholiek en een enkele keer met melodieuze black metal en Decapitated-grooves. Het gevolg is een gevarieerde plaat, die toegankelijk en prettig begint met folky en epic modern melodeath in het titelnummer. Forged In War is een stuk bruter met meer nadruk op gitaarwerk à la Obscura, blastbeats en agressieve vocalen, al is het powermetalrefrein juist melodieus. Het razendsnelle Herald Of Aegir, dat zich ongetwijfeld tot een van de favorieten zal opwerken, wordt gevolgd door het atmosferische, relatief rustige Rift Between Us.

De plaat is strak geproduceerd en kraakhelder gemixt. Daardoor heeft deze meer ademruimte dan zijn voorganger Wings Of Death (2019) en kun je alle details makkelijk horen, van de prima gitaarsolo’s tot de elektronische trance-elementen. Soms staan de partijen wel wat los van elkaar, zoals in Landfall, dat wat aan overproductie lijdt. Daarnaast valt het gepolijste karakter van de refreinen met meervoudige, melodieuze zang op. Die gelaagde refreinen zijn mierzoet, net als de korte secties met akoestische, cleane gitaar (Rift Between Us). Ondanks de overdadige poetsbeurt hebben de stevigere nummers, zoals Forged In War en Herald Of Aegir toch impact. Dat is wat minder het geval bij Landfall, omdat daarin de gitaarpartijen zachter in de mix staan, ten gunste van de bijdragen op keyboard, die ook elders veel ruimte krijgen. De technisch hoogstaande gitaarsolo’s hebben gelukkig een mooi podium.

Voices In The Sky is een zeer prettig album, waarop Brymir met elke track weer een andere kant van zich laat horen. Mede vanwege de variatie en het hoge energieniveau is het genieten, ook tijdens de tweede helft van het album, met onder meer Far From Home en de melodeathmeezinger Seeds Of Downfall. Ook de Dark Funeral-cover Diabolis Interiium, die als bonustrack is toegevoegd, is dik in orde. Evenwel zal niet iedere metalfan de overproductie en het gepolijste karakter van de cleane zang waarderen. Zijn dat geen struikelblokken en krijg je je portie epic metal graag netjes opgediend? Dan kun je niet om Brymir heen. Deze vierde langspeler is het beste wat de Finnen tot nu toe hebben voortgebracht.

Tracklist:
1. Voices In The Sky
2. Forged In War
3. Fly With Me
4. Herald of Aegir
5. Rift Between Us
6. Landfall
7. Borderland
8. Far From Home
9. Seeds Of Downfall
10. All As One
11. Diabolis Interium (Dark Funeral-cover, bonustrack)

Score: 82 / 100

Reviewer: Jeffrey
Toegevoegd: 21 november 2022

Zoeken
    28 augustus:
  • Airbourne - Airbourne
  • Beseech - Future. Present. Past.
  • Colorblind - Who Sold You This Truth ++ Was It Yours To Hold
  • Exumer - Death Mask Messiah
  • Flotsam And Jetsam - Rats In The Temple
  • In This Moment - Witch
  • Kamelot - Dark Asylum
  • Nephila - Huldra
  • Petrosa - Roadburn Chronicles
  • Projector - Before the Last Light
  • Sunscorched - Blood of the Badlands
  • Unholy Redeemer - Journey Beyond Death
  • 1 september:
  • Bitter - Slamosaurus Rex
  • 2 september:
  • SIM - HOOMAN AFTER ALL
  • 3 september:
  • Zvindiyar - Six Rites
  • 4 september:
  • A Night In Texas - The Darkest Side of Humanity
  • A-Tota-So - I Told You So
  • Accept - Teutonic Titans 1976-2026
  • Audrey Horne - Achilles
  • Behemoth - I, Scvlptor
  • Boötes Void - Panta Rhei
  • Charnel Spirit - Blood Prophecy
  • Codex Lovelace - Galvanized Heart
  • Doomcrusher - Forsaker
  • Fog Wall - Gloomweaver
  • Godslut - The Art Of Deconstruction
  • Gradience - Anomaly
  • Grey Shores - Dark Waters of Night
  • Grimner - Stormvingar
  • Hadopelagyal - Zalmathic Necroichorion
  • Harrison Gordon - BLISS
  • Kingcrown - Moonfall
  • Mad Max - Stories Of Destiny
  • Pirate Queen - Travelling Around The World
  • Polymoon - Mariposa Magic!
  • Season of Melancholy - In Sleep
  • Sight of Theia - The Great Dreamer
  • Soho Dukes - Don't Spare The Horses
  • Spirit Mother - Thistle
  • Stormbringer - Transcendence

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.