Batushka
Enquête

Wat vind jij van de trend dat sommige concertzalen om financiële redenen steeds meer cover- en tributebands boeken?

Prima, ik ga zelf graag naar shows van coverbands
Geen probleem, ik ga af en toe zelf naar een coverband kijken
Van mij hoeft het niet, maar ik snap dat zalen die keuze maken
Jammer, ik heb totaal geen behoefte aan cover- of tributebands
Schandalig, de zalen moeten origineel talent ondersteunen
Ik heb geen mening over dit onderwerp
anders, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    13 februari:
  • Born From Pain, LIES!, Out Of The Blue, Crashjaw
  • Proxima Flare, Xenotime, Inside Of The Heartless en Anatidaephobia
  • Stygian Bough, A Bell Witch & Aerial Ruin Collaboration en 40 Watt Sun
  • Sylosis, Revocation, Distant en Life Cycles
  • Visions Of Atlantis, Warkings en Induction
  • Wounded en Remembrace
  • 14 februari:
  • Cryptosis en Sad Whisperings
  • March Into Valhalla
  • Plan Nine
  • Sleep Theory en The Pretty Wild
  • Wacken Metal Battle (Drentse voorronde)
    Met Mouldwarp, New Dawn Fades, OPHÆRA en Semper Fi
  • 15 februari:
  • Ian Paice with Purpendicular
  • 18 februari:
  • Motionless In White, Dayseeker en Make Them Suffer
  • 19 februari:
  • Mantah
    13 maart:
  • Epinikion, Abstracted Mind en Attractive Chaos
  • Leaves’ Eyes en Catalyst Crime
  • Lost Society
  • Poppy, Ocean Grove en Fox Lake
Kalender
Vandaag jarig:
  • Bob Daisley (Ozzy Osbourne) - 76
  • cEvin kEy (Skinny Puppy) - 65
  • Dave Padden (Annihilator) - 50
  • Derek Riggs (illustrator) - 68
  • Erik Jacobs (Another Messiah) - 46
  • Fred Mylemans (Patriarch) - 64
  • Greg Fulginiti (technicus) - 75
  • Hamish Glencross (My Dying Bride) - 48
  • Henry Rollins (Black Flag) - 65
  • Jeff Glixman (producent) - 77
  • Jeff Waters (Annihilator) - 60
  • John Davis (technicus)† - 66
  • Les Warner (The Cult) - 65
  • Peter Gabriel (Genesis) - 76
  • Ross Robinson (producent) - 59
  • Rudy Vercruysse (Ostrogoth)† - 71
  • Sandy Slavin (Riot) - 72
  • Scott Smith (Loverboy)† - 71

Vandaag overleden:
  • Richard Wagner (componist) - 1883
Review

Municipal Waste - Electrified Brain
Jaar van release: 2022
Label: Nuclear Blast Records

 -

Het is alweer vijf jaar geleden dat Municipal Waste het sterke Slime And Punishment (2017) uitbracht. Inmiddels ziet het nieuwste plaatwerk Electrified Brain ook al een tijdje het levenslicht. De thrash/crossover-act heeft vernieuwing nooit hoog in het vaandel gehad en dat is ook ditmaal niet aan de orde. Fans van de formatie weten dus wat ze kunnen verwachten en Electrified Brain voldoet dan ook ruimschoots aan deze verwachtingen.

Het tempo ligt hoog en in een dik half uur worden er veertien tracks doorheen gejaagd. Zoals gebruikelijk in het genre zijn de composities dan ook allesbehalve lang. Het blijft allemaal netjes rond de twee à drie minuten en dat zorgt ervoor dat de band doeltreffend en compact te werk gaat.

Municipal Waste is nooit een band geweest van veel diepgang en thematisch houdt deze zich vooral bezig met lijfliederen voor feestjes, zingen over horror en af en toe mentale toestanden. Dat is op Electrified Brain niet anders en dat doet de band op zijn eigen, voortreffelijke manier: snel en agressief, ondersteund door heerlijke, opzwepende gitaarriffs.

Gitaristen Ryan Waste en Nick Poulos zijn ditmaal dan ook de grote smaakmakers. Want ondanks dat het karakter van de muziek niet zo hoogstaand is, valt er op technisch vlak absoluut veel te genieten. Zo lijkt er ditmaal meer ruimte te zijn voor de snarenplukkers om zich te laten horen met uitgebreide solo's, langere opbouw in sommige nummers en wordt er regelmatig geflirt met NWOBHM. Dat komt in de titeltrack sterk naar voren, maar ook in Crank It Up en Blood Vessel/Boat Jail.

Voor de rest blijft alles hetzelfde. Municipal Waste heeft een formule en houdt daar al sinds debuutalbum Waste 'Em All (2003) aan vast en zal dit ook altijd blijven doen. Je weet precies wat je kunt verwachten. Dat zorgt ervoor dat eigenlijk alle platen redelijk hetzelfde klinken, zo ook Electrified Brain. Het album begint vooral heel sterk en alle tracks scoren ruimschoots voldoende, maar het geheel begint op den duur wel eenzijdig te klinken. Het scheelt dat, voordat echte verveling toe kan slaan, de plaat alweer afgelopen is.

Tracklist:
1. Electrified Brain
2. Demoralizer
3. Last Crawl
4. Grave Dive
5. The Bite
6. High Speed Steel
7. Thermonuclear Protection
8. Blood Vessel/Jail Boat
9. Crank The Heat
10. Restless And Wicked
11. Ten Cent Beer Night
12. Barreled Rage
13. Putting On Errors
14. Paranormal Janitor

Score: 70 / 100

Reviewer: Marcel
Toegevoegd: 14 augustus 2022

Meer Municipal Waste :

Bibelot, Dordrecht Into The Grave 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.