Into The Grave 2026
Enquête

Wat vind jij de gaafste act uit het programma van Jera On Air 2026?

A Day To Remember
Architects
Bury Tomorrow
Converge
Decapitated
Distant
Dog Eat Dog
Hatebreed
Het Goede Doel
Hollywood Undead
Ice Nine Kills
Ignite
Kanonenfieber
Madball
Papa Roach
Pennywise
Periphery
Rise Against
Static-X
Suicidal Tendencies
The Offspring
Trivium
Turbonegro
Zeke
een andere band uit de line-up van Jera On Air

[ Uitslag | Enquêtes ]

    13 mei:
  • Puffer, Frontsector en Violent Beef
  • 14 mei:
  • Clan Of Xymox en The Essence
  • Creeper en The Howling
  • Riskey Melody en Maki Oyama
  • 15 mei:
  • Conjurer en Terzij De Horde
  • Turbobier, Dikke Dennis & De Röckers en Radical Retard
  • 16 mei:
  • Clan of Xymox, The Essence en Darker
  • Loyalty Ends Here en Manacer
  • 17 mei:
  • Conjurer
    12 juni:
  • Cro-Mags
  • Evergrey
  • Into The Grave
  • Loyalty Ends Here, Salvage, Arteria en IIvory
  • Vicious Rumors en Thorium
  • ZappenDuster Festival 2026
Kalender
Vandaag jarig:
  • Alper Tabakçilar (Catafalque) - 51
  • Billy Duffy (The Cult) - 65
  • Björn Rindlisbacher (Felony) - 52
  • Brandon Hefner (Fear Of God) - 56
  • Burt Bacharach† - 98
  • David Figueiras (Darksun) - 39
  • Dez Fafara (Devildriver) - 60
  • Eric Singer (Kiss) - 68
  • Ian McLagan (Faces)† - 81
  • Jaromír Dufek (Salamandra) - 61
  • Jens Carlsson (Savage Circus) - 46
  • Keith Olsen (producent)† - 81
  • Laura Crowet (Before Silence) - 36
  • Marc Grewe (Morgoth) - 56
  • Niko Rauhala (Masterstroke) - 47
  • Paavo Härkönen (The Zombi) - 43
  • Paul D'Amour (Tool) - 59
  • Ray Gillen (Badlands)† - 67
  • Steve Winwood (Traffic) - 78
  • Terje Andersen (Susperia) - 51
  • Vladimir Holstinin (Aria) - 68

Vandaag overleden:
  • H.R. Giger (kunstenaar) - 2014
Review

Municipal Waste - Electrified Brain
Jaar van release: 2022
Label: Nuclear Blast Records

 -

Het is alweer vijf jaar geleden dat Municipal Waste het sterke Slime And Punishment (2017) uitbracht. Inmiddels ziet het nieuwste plaatwerk Electrified Brain ook al een tijdje het levenslicht. De thrash/crossover-act heeft vernieuwing nooit hoog in het vaandel gehad en dat is ook ditmaal niet aan de orde. Fans van de formatie weten dus wat ze kunnen verwachten en Electrified Brain voldoet dan ook ruimschoots aan deze verwachtingen.

Het tempo ligt hoog en in een dik half uur worden er veertien tracks doorheen gejaagd. Zoals gebruikelijk in het genre zijn de composities dan ook allesbehalve lang. Het blijft allemaal netjes rond de twee à drie minuten en dat zorgt ervoor dat de band doeltreffend en compact te werk gaat.

Municipal Waste is nooit een band geweest van veel diepgang en thematisch houdt deze zich vooral bezig met lijfliederen voor feestjes, zingen over horror en af en toe mentale toestanden. Dat is op Electrified Brain niet anders en dat doet de band op zijn eigen, voortreffelijke manier: snel en agressief, ondersteund door heerlijke, opzwepende gitaarriffs.

Gitaristen Ryan Waste en Nick Poulos zijn ditmaal dan ook de grote smaakmakers. Want ondanks dat het karakter van de muziek niet zo hoogstaand is, valt er op technisch vlak absoluut veel te genieten. Zo lijkt er ditmaal meer ruimte te zijn voor de snarenplukkers om zich te laten horen met uitgebreide solo's, langere opbouw in sommige nummers en wordt er regelmatig geflirt met NWOBHM. Dat komt in de titeltrack sterk naar voren, maar ook in Crank It Up en Blood Vessel/Boat Jail.

Voor de rest blijft alles hetzelfde. Municipal Waste heeft een formule en houdt daar al sinds debuutalbum Waste 'Em All (2003) aan vast en zal dit ook altijd blijven doen. Je weet precies wat je kunt verwachten. Dat zorgt ervoor dat eigenlijk alle platen redelijk hetzelfde klinken, zo ook Electrified Brain. Het album begint vooral heel sterk en alle tracks scoren ruimschoots voldoende, maar het geheel begint op den duur wel eenzijdig te klinken. Het scheelt dat, voordat echte verveling toe kan slaan, de plaat alweer afgelopen is.

Tracklist:
1. Electrified Brain
2. Demoralizer
3. Last Crawl
4. Grave Dive
5. The Bite
6. High Speed Steel
7. Thermonuclear Protection
8. Blood Vessel/Jail Boat
9. Crank The Heat
10. Restless And Wicked
11. Ten Cent Beer Night
12. Barreled Rage
13. Putting On Errors
14. Paranormal Janitor

Score: 70 / 100

Reviewer: Marcel
Toegevoegd: 14 augustus 2022

Meer Municipal Waste :

Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.