Batushka Bibelot, Dordrecht
Enquête

Arch Enemy maakt een doorstart, met een nieuwe zangeres (Lauren Hart) en een nieuwe single (To The Last Breath). Ben jij enthousiast?

Ja, want de kersverse single is veelbelovend
Ja, want Lauren Hart maakte bij Once Human al indruk
Ja, want ik vind de vocalen bij Arch Enemy vrij onbelangrijk
Nog niet, maar ik geef de vernieuwde line-up wel een kans
Niet echt, ik verwacht dat het gewoon meer van hetzelfde wordt
Niet echt, ik vind het luid ademhalen op deze single irritant
Nee, ik vind het nieuwe nummer niet bijzonder (of zelfs slecht)
Nee, zonder Alissa White-Gluz heb ik er geen vertrouwen in
Nee, de laatste paar albums vond ik al steeds minder worden
Nee, geef mij maar de releases met Angela Gossow
Nee, geef mij maar het vroege werk met Johan Liiva
Nee, ik hoopte op de komst van een andere vocalist(e)
Nee, Arch Enemy heeft me nooit kunnen bekoren
anders, namelijk

[ Uitslag | Enquêtes ]

    26 februari:
  • Batushka
  • Between The Buried And Me en Monosphere
  • Fleddy Melcully en Rotzak
  • 27 februari:
  • A.A. Williams
  • Fleddy Melculy
  • Necrotted, Necrotesque en Melting Eyes
  • No Turning Back, Curselifter en Spear
  • Omnium Gatherum, Fallujah en In Mourning
  • Ronker en Infliktion
  • 28 februari:
  • Anger Fest
  • Batushka
  • Brothers Of Metal
  • Necrotted, Necrotesque en From The Crypt
  • Terzij De Horde
  • Velozza, Razorblade Messiah en Severe Mania
  • 1 maart:
  • Heaven Shall Burn, The Halo Effect, The Black Dahlia Murder en Frozen Soul
  • Terzij de Horde, Outlaw, Ultima Necat en Radeloos///Ziedend
  • 2 maart:
  • Mega Colossus en Speed Queen
  • 3 maart:
  • Electric Citizen en Shell Catalyst
Kalender
Vandaag jarig:
  • Andres (Ecthalion) - 47
  • David Andersson (Soilwork)† - 51
  • David Holmes (Unloved) - 57
  • George Harrison (The Beatles)† - 83
  • Jeroen Simons (Epica) - 48
  • John Jowitt (IQ) - 65
  • Paul Michael Stewart (Circle II Circle) - 53
  • Robert Willstedt (Dragonland) - 44
  • Sarah Jezebel Deva (Cradle Of Filth) - 49
  • Tauno Nava (Herald) - 51

Vandaag overleden:
  • Coburn Pharr (Annihilator) - 2025
Review

Puissance - State Collapse
Jaar van release: 2004
Label: Regain Records
Puissance - State Collapse
Dit album is geen gebruikelijke kost voor de gemiddelde metalfan. Deze intrigerende Zweedse neoklassieke band beroept zich namelijk geen moment op hakkende gitaarpartijen of furieuze drums, maar ontleent zijn kracht aan duistere, manipulerende keyboardpartijen en sinistere gesproken zang. Dit meest recente album is mijn eerste kennismaking met deze band, die overigens al vanaf 1992 actief is en inmiddels een acceptabele discografie heeft weten op te bouwen.

Het paradoxale aan State Collapse is de kalme, berekenende en uitermate rustgevende muziek in combinatie met de diepgaande, negatieve teksten, die in het algemeen de mensheid op al haar gebreken wijst. Het album lijkt wel een soort therapiesessie: in eerste instantie wordt de luisteraar in een soort trance gebracht om vervolgens onbewust open te staan voor de intelligente teksten. Hierdoor weet Puissance een heel wat naargeestigere sfeer op te wekken dan de meeste black metalbands doen.

Aangezien ik niet erg thuis ben in dit genre, kan ik de muziek van Puissance niet echt vergelijken met andere bands. Hooguit een naam als Vinterriket komt in me op, maar die vergelijking gaat ook alleen op bij de instrumentale nummers als State Collapse en Self Degredation. Een nummer als Raining Vengeance herbergt daarentegen weer wat meer een industrial-karakter door het gebruik van deprimerend tromgeroffel. In het algemeen komt de muziek echter vrij rustgevend over, maar zoals eerder vermeld is die rustgevendheid slechts een dekmantel om de luisteraar mee te slepen naar een ander niveau.

Inmiddels zal wel duidelijk geworden zijn dat dit album niet voor iedere standaard metalliefhebber is weggelegd. De muzikale avonturiers zouden zich hier echter zeker eens aan moeten wagen, evenals de wat tolerantere black metalfans die naar duistere stemmingsmuziek op zoek zijn. Wellicht dat de bovenstaande omschrijving ietwat vreemd overkomt, maar in feite heb ik geprobeerd een impressieschets te geven van de emoties die volgens mij aan dit album ten grondslag liggen. Een beoordeling geven lijkt me in dit geval dan ook ongepast. Mensen die ik hiermee echter nieuwsgierig heb gemaakt, raad ik zeker aan Puissance eens een kans te geven.

Tracklist:
1. Trace Elements
2. Raining Vengeance
3. State Collapse
4. No Enemy
5. Bringer of Closure
6. Self Degradation
7. Resorting to War
8. Chemical

Reviewer: Rik
Toegevoegd: 24 juni 2004

Puissance - State Collapse
Reactie van treurmars op 27-11-2004 om 16:13u
Score: 80 / 100

Nog niet supergoed beluisterd, maar ik kan wel zeggen dat het weer een heel goed album is. Je moet deze muziek zoeken in de neo-folk hoek, tezamen met Von Thronstahl, Volksweerbaarheid (nederlands en iets anders), en anderen.

Angus McSix @ Effenaar, Eindhoven Into The Grave 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.