Epica & Amaranthe - The Arcade Dimensions Tour Into The Grave 2026
Enquête

Wat vind jij het meest teleurstellende studio-album, dat in 2025 is uitgebracht?

Alestorm - The Thunderfist Chronicles
Arch Enemy - Blood Dynasty
Architects - The Sky, The Earth And All Between
Babymetal - Metal Forth
Behemoth - The Shit Ov God
Dark Angel - Extinction Level Event
Equilibrium - Equinox
Ghost - Skeletá
Jinjer - Duél
Katatonia - Nightmares As Extensions Of The Waking State
Killswitch Engage - This Consequence
Lacuna Coil - Sleepless Empire
Machine Head - Unatøned
Marko Hietala - Roses From The Deep
Obscura - A Sonication
Orbit Culture - Death Above Life
Paleface Swiss - Cursed
Patriarkh - Prophet Ilja
Sabaton - Legends
Slaughter To Prevail - Grizzly
Sleep Token - Even In Arcadia
Soulfly - Chama
Spiritbox - Tsunami Sea
Volbeat - God Of Angels Trust
een ander tegenvallend album, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    15 januari:
  • Aeternus, Nordjevel, Phantom Fire en The Black Moriah
  • Hesken, Anapoda en Hyla
  • Patriarkh, Arkona, HATE, Halls of Oblivion en Sanity
Kalender
Vandaag jarig:
  • Bruno Ramos (Manigance) - 61
  • Carmine Appice (Ozzy Osbourne) - 79
  • Dave Mackintosh (Dragonforce) - 48
  • David (I) (Destinity) - 43
  • Feodor Alexandrovich Buzilevich (Holy Blood) - 51
  • Mark Jansen (Epica) - 47
  • Roberto Junquera (Avalanch) - 45
  • Ronnie Radke (Falling In Reverse) - 42
  • Sepp Uyttendaele (Consensus) - 44
  • Thorsten Bauer (Atrocity) - 52
  • Timo Somers (Delain) - 34
  • Timothy James Hagelganz (Stryper) - 63

Vandaag overleden:
  • Dawn Crosby (Détente) - 1996
Review

Ember Sea - Two Stages - Live At Monopol & Wolfsmond
Jaar van release: 2021
Label: Green Bronto Records

Ember Sea - Two Stages - Live At Monopol & Wolfsmond

Ember Sea is een Duitse metalband die gothic, rock en metal combineert. Het kwintet uit Hannover en omgeving bestaat sinds 2009 en heeft twee langspelers, een akoestische ep en enkele singles op zak. In 2017 speelden de oosterburen in KuBa-Halle te Wolfenbüttel (28 oktober) en Monopol te Langenhagen (1 september). Daarvan zijn geluidsopnamen gemaakt die eerder dit jaar zijn verzameld op Two Stages - Live At Monopol & Wolfsmond.

In tachtig minuten maakt Ember Sea een gemotiveerde en verzorgde indruk. Hoewel er geen sprake is van een topproductie, is het geheel voor een undergroundrelease beslist zeer netjes. Alle instrumenten zijn goed te horen, zowel tijdens de stevige als de rustige passages. Doorgaans is de uitvoering goed, al zijn zeker de achtergrondvocalen voor verbetering vatbaar.

Hoewel de muzikanten het wiel niet opnieuw uitvinden, weten ze wel hoe ze prettig in het gehoor liggende nummers moeten schrijven. Met name de prima zanglijnen van Eva Gerland en de sfeervolle keyboardpartijen en solo’s van toetsenist Dirk Marquardt zijn regelmatig een genot voor het oor. Luister maar eens naar de toetsenmelodieën in Dance Of Pan. Daarin komen net als in Hollow en Heather elementen uit EBM en industrial naar voren.

De afwisseling in tempo en stijl draagt bij aan het luisterplezier. Zo komt Storm in de buurt van traditionele metal (met prima riffs en een swingende vibe) en is Wildhearted, dat voorafgaand aan het zware en dreigende Dance Of Pan, folky en cinematisch. Het folky aspect komt terug in het dansbare Oasis, dat deels door Epica geïnspireerd lijkt, het gothic My Company juist door The Gathering. Coffin Heart komt enigszins in de buurt van Crematory.

Tachtig minuten is een lange zit, maar hoewel Ember Sea je niet constant op het puntje van je stoel laat zitten, weet het collectief het publiek en de thuisblijver goed te vermaken met dit live-album. Storm, In Temptation, Oasis, My Company, Dance Of Pan, Coffin Heart, To Atlantis en Wildhearted zijn prima visitekaartjes. Ze nodigen uit om de ontwikkelingen van de gemotiveerde oosterburen in de gaten te houden.

Tracklist:
1. Black Birds
2. In Temptation
3. My Company
4. Wildhearted
5. Dance Of Pan
6. Portrait Enemy
7. Storm
8. Your Love
9. Hollow
10. Oasis
11. Heather
12. Afterworld
13. Coffin Heart
14. A Call Of Mermaids
15. To Atlantis
16. The Ones
17. Dreh Dich

Reviewer: Jeffrey
Toegevoegd: 16 oktober 2021

Zoeken
    12 december:
  • Astral Spear - Ancient Throne Of Sinister Rites
  • Dark Divination - Liitto Hengen Ja Veren
  • Glasgow Kiss - Down In Flames
  • Lord Of The Lost - Opvs Noir Vol. 2
  • Moonlit Masquerade - Wreckage
  • Parásito - Despoblador II
  • Pedestal For Leviathan - Enter: Vampyric Manifestation
  • Sun Of The Suns - Entanglement
  • Unrecht - A Thousand And One Nightmares
  • Xathra - Renancer
  • 18 december:
  • Shadowborn - Through The Hourglass
  • 19 december:
  • Alien Orchestra - Under My Pale Skin
  • Funeral Vomit - Upheaval Of Necromancy
  • Imperatore - The Lionspirit
Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.