Into The Grave 2026
Enquête

Wat is jouw favoriete song van Amorphis?

Against Widows
Alone
Amongst Stars
Black Winter Day
Day Of Your Beliefs
Death Of A King
Divinity
Drowned Maid
From The Heaven Of My Heart
House Of Sleep
Into Hiding
Light And Shadow
My Kantele
Silent Waters
Silver Bride
The Bee
The Gathering
The Moon
The Smoke
The Wanderer
The Way
Under The Red Cloud
Wrong Direction
You I Need
een andere Amorphis-kraker, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    19 mei:
  • -(16)-, Ter Ziele en Dunebender
  • John 5 en South Of Salem
  • 20 mei:
  • Deaf Club,
  • JOHN 5
  • 21 mei:
  • Chris Holmes en Thunderor
  • Deville en ¡Pendejo!
  • Howling Giant en Aum Zorion
  • 22 mei:
  • Asphyx
  • Chris Holmes, Thunderor en Lovell's Blade
  • Textures, Sugar Spine en Javier Valdi
  • 23 mei:
  • Plan Nine
  • Textures, Sugar Spine en Javier Valdi
  • 24 mei:
  • Airbag en Lesoir
  • Earthside
  • Hirax, Türböwitch en Dead Serious
    19 juni:
  • Graspop Metal Meeting
  • Guitar Wolf en The Etters
  • Kylesa
  • Ok Goodnight, Benthos en Ursa
Kalender
Vandaag jarig:
  • Andrea Tito (Mesmerize) - 54
  • Duke Erickson (Metal Church) - 62
  • Dusty Hill (ZZ Top)† - 77
  • Fernando Ponce de León (Mägo De Oz) - 61
  • Jonas Renkse (Katatonia) - 51
  • Ken Kelly (illustrator)† - 80
  • Larry Wallis (Motörhead)† - 77
  • Mike D'Antonio (Killswitch Engage) - 53
  • Pete Townshend (The Who) - 81
  • Phil Rudd (AC/DC) - 72
  • Teemu "Somnium" Raimoranta (Finntroll)† - 49
  • Thomas Christian Hansen (Gaia Epicus) - 52
Review

The Heretic - Chemistry for the Soul
Jaar van release: 2004
Label: Xtreem Music
The Heretic - Chemistry for the Soul
Persoonlijk weet ik niet echt wat ik met dit album aan moet van deze Spaanse band. De muziek is vrij rustig en veelal melodieus, maar daarover heen is toch een zanger bezig die de inspiratie uit de black metal lijkt te halen. Het is niet altijd even passend, maar vanwege deze vreemde samensmelting van melodieuze hard rockende metal en death/black metal , heeft The Heretic natuurlijk wel een vrij eigen geluid. Een aantal keren zijn er ook blastbeats te horen zoals in het gave Shake of Fever, maar meestal leunt de muziek vrij zwaar op melodieuze gitaarriedels en pakkende keyboardstukken.

Op het eigenlijke album staan 10 tracks, maar op mijn versie waren ook enkele live tracks toegevoegd en dat bracht de speelduur al gauw tot langer dan een uur muziek. Zeker niets mis mee, want eigenlijk ben ik best te spreken over deze band. Het mengsel tussen verschillende stijlen is verfrissend en hoewel soms bands als (de vroegere) In Flames (vooral in het nummer The Hate Revolution 2002 A.D. )en Dark Tranquillity door m'n hoofd schieten, blijft de band een eigen geluid houden.
Ook de invloeden uit de traditionele Spaanse muziek worden niet geschuwd, het intro bestaat uit een vrolijk melodietje gespeeld in op een gitaar in Spaanse stijl.
Dankzij de songtitels vermoed ik soms gewoon met een vrolijke punk band te maken te hebben die voor de grap een metal cd heeft opgenomen. Wat wil je ook met titels als Have a Nice Day! of Diesel Motor Soul. Toch kennen de meeste nummers op het album ook de nodige melancholie en de zang voelt tijdens de simpelere opgewekte stukken als een harde stoot in het gezicht.

Echt een cd dus die je niet na één keer luisteren al goed kan beoordelen, maar een zeer speciaal album waar veel aandacht aan is besteed en dat ook redelijk wat tijd nodig heeft om op de luisteraar in te werken. De live songs zijn ook van een prima niveau en daar is ook nog een clean zanger te horen met een goed in het gehoorliggende stem, zoals in het pakkende False Idol.
Het mag dan allemaal wat klinken alsof de band zwaar toegankelijk is, maar dat is dus niet zo. De band is wellicht te hard (dankzij de zang) voor de fans van melodieuze metal en weer te lief voor de fans van extreme metal. The Heretic heeft alvast niet voor de makkelijkste weg gekozen , maar ze hebben mij met hun verfrissende , licht progressieve geluid laten horen dat de grenzen van genres in de metal nog immer verlegd kunnen worden. Neem daarbij dat de productie uitstekend is en het artwork ook nog eens goed is verzorgd. Een goed bewijs dat simpliciteit en hier en daar complexiteit , prima samen kunnen gaan. Eerst even luisteren , raad ik u aan!

1. The Rollercoaster Suite
2. Love's as Dreadful as Death
3. Diesel Motor Soul
4. Dead Hearts in Living Men
5. Have a Nice Day!
6. Shake of Fever
7. The Hate Revolution 2002 A.D.
8. Eden in Venom
9. Atom
10. Karmic Wheel 2.0

Live Bonus Tracks
11. Nocturnal Guest
12. False Idol
13. Earth of Untruth
14. Era
15. Human Nature

Score: 80 / 100

Reviewer: Jeroen
Toegevoegd: 21 juni 2004

Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.