Into The Grave 2026
Enquête

Wat vind jij de gaafste song uit het jaar 2011?

Amon Amarth - Destroyer Of The Universe
Anthrax - Fight 'Em 'Til You Can't
Arch Enemy - Yesterday Is Dead And Gone
Dream Theater - On The Backs Of Angels
Fleshgod Apocalypse - The Violation
Hell - On Earth As It Is In Hell
Iced Earth - Dystopia
In Flames - Deliver Us
Lamb Of God - Ghost Walking
Machine Head - Locust
Mastodon - Curl Of The Burl
Megadeth - Public Enemy No. 1
Nightwish - Storytime
Opeth - The Devil's Orchard
Powerwolf - We Drink Your Blood
Rammstein - Mein Land
Red Fang - Wires
Septicflesh - The Vampire From Nazareth
Sólstafir - Fjara
Symphony X - When All Is Lost
Taake - Myr
The Devil's Blood - On The Wings Of Gloria
Trivium - In Waves
Within Temptation - Faster
een andere kraker uit 2011, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    29 mei:
  • Dog With A Spoon, Astronutz en No Breakfast Goodbye
  • Plini en Sungazer
  • 30 mei:
  • Outta Pocket, Hold My Own, Megalomaniacs en Premonition
  • Peter Pan Speedrock
  • Plini en Sungazer
  • 31 mei:
  • Motorpsycho
    25 juni:
  • Eyehategod en Dwarves
  • Jera On Air
  • Sunn O)))
Kalender
Vandaag jarig:
  • Americo Rigoldi (Dominici) - 47
  • Anders Johansson (Hammerfall) - 64
  • Barrie Wentzell (fotograaf) - 84
  • Glen Drover (Megadeth) - 57
  • Klaus Meine (Scorpions) - 78
  • Martin Mayer (Sunterra) - 51
  • Pascal Landry (Dark Omentia) - 42
  • Paul Weller (The Jam) - 68
  • Robby Steinhardt (Kansas)† - 76
  • Seven Antonopoulos (Channel Zero) - 52
Review

The Vintage Caravan - Monuments
Jaar van release: 2021
Label: Napalm Records

The Vintage Caravan - Monuments

Het lijkt alweer een eeuwigheid geleden dat The Vintage Caravan uitstekend voor de dag kwam met zijn tweede studioalbum Voyage (2014). De retro-hardrock van deze piepjonge IJslanders klinkt gretig, energiek en opvallend verfrissend. Inmiddels zijn we zeven jaar en drie albums verder. De muzikanten zijn inmiddels mid-twintigers en nog steeds behoorlijk jong, maar muzikaal is de groei op de vijfde langspeelplaat Monuments duidelijk hoorbaar.

Op muzikaal vlak is er weinig veranderd. De songs zijn nog steeds diep geworteld in jarenzeventighardrock met hier en daar een moderne twist. De tracks klinken afwisselend opzwepend, psychedelisch en bij vlagen erg pakkend. Hier en daar maakt het trio uitstapjes naar prog en stonerrock, maar uit het merendeel van de tracks blijkt vooral de liefde voor de “classic” hardrock uit de seventies nog niet gedoofd.

De groei van de band komt vooral naar voren in de songwriting. De liedjes op Monuments klinken allemaal net wat completer, waarbij alle charmes van de sound en kwaliteiten van de muzikanten optimaal naar voren komen. Dat hoor je in Crystallized en Whispers het best. Het zijn songs waarin de opzwepende ritmes, stuwende gitaarriffs en pakkende melodieën elkaar in rap tempo opvolgen en aanvullen.

The Vintage Caravan weet het allemaal net wat efficiënter te verpakken in hun composities. Dat wil niet zeggen dat er geen ruimte meer is voor langere songs. In Forgotten wagen de IJslanders aan een acht minuten durende epische track waarin de tijd wordt genomen. De band flirt nadrukkelijker met prog, waarbij vooral de lange gitaarsolo tegen het einde er zeker mag zijn. Wat verder opvalt, is dat de band betere melodieën schrijft die erg lekker in het gehoor liggen. This One’s For You is daar een goed voorbeeld van. De melodie doet sterk denken aan David Bowie’s As The World Falls Down. Wat op zich niet vreemd is als je bedenkt dat de heren Bowie-liefhebbers zijn.

The Vintage Caravan doet geen opzienbarende nieuwe dingen op Monuments. De band klinkt volwassener, zonder dat daarbij oude charmes verloren gaan. Het is weer net een stap in goede richting. Mochten de vorige platen je kunnen bekoren, dan is Monuments zeker de moeite van het aanschaffen waard.

Tracklist:
1. Whispers
2. Crystallized
3. Can't Get You Off My Mind
4. Dark Times
5. This One's For You
6. Forgotten
7. Sharp Teeth
8. Hell
9. Torn In Two
10. Said & Done
11. Clarity

Score: 82 / 100

Reviewer: Hugo
Toegevoegd: 15 april 2021

Meer The Vintage Caravan:

Zoeken
    22 mei:
  • Armored Saint - Emotion Factory Reset
  • As The Sun Falls - Songs From The Veil
  • Crown Lands - Apocalypse
  • Dimmu Borgir - Grand Serpent Rising
  • Varg - Live At Wolfszeit Festival 2024
  • 29 mei:
  • Ana - Motivated By Death
  • Azaghal - Nekrohelios
  • Devin Townsend - The Moth
  • Elder - Through Zero
  • Eternal Evil - Forever Feared
  • Godthrymm - Projections
  • Hecate Enthroned - The Corpse Of A Titan, A Lament Long Buried
  • Leatherwitch - First Spell
  • Monolord - Neverending
  • Sarcasm - Lifeforce Omnibound
  • Somnia Finem - Desassossego
  • The Scalar Process - Agnomysticism
  • Trelldom - By The Word
Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.