Into The Grave 2026
Enquête

Als je nu terugkijkt op de muziek van 2006, want vind jij dan het gaafste studio-album uit dat jaar?

Agalloch - Ashes Against The Grain
Amon Amarth - With Oden On Our Side
Celtic Frost - Monotheist
Delain - Lucidity
Dragonforce - Inhuman Rampage
Eluveitie - Spirit
Enslaved - Ruun
Hatebreed - Supremacy
In Flames - Come Clarity
Insomnium - Above The Weeping World
Iron Maiden - A Matter Of Life And Death
Killswitch Engage - As Daylight Dies
Lamb Of God - Sacrament
Legion Of The Damned - Malevolent Rapture
Mastodon - Blood Mountain
Motörhead - Kiss Of Death
My Dying Bride - A Line Of Deathless Kings
Sabaton - Attero Dominatus
Satyricon - Now, Diabolical
Slayer - Christ Illusion
Stone Sour - Come What(ever) May
Tool - 10,000 Days
Trivium - The Crusade
Wolfmother - Wolfmother
een andere studio-cd uit 2006, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    7 juni:
  • ACIDEZ en Rotzorg
  • South Of Heaven festival
  • 9 juni:
  • Alter Bridge
  • 10 juni:
  • Crypta
  • Iron Maiden en Evergrey
  • 11 juni:
  • I Killed The Prom Queen en Sugar Spine
  • 12 juni:
  • Cro-Mags
  • Evergrey en Day Six
  • Into The Grave
  • Loyalty Ends Here, Salvage, Arteria en IIvory
  • Vicious Rumors en Thorium
  • ZappenDuster Festival 2026
  • 13 juni:
  • Cro-Mags
  • Evergrey
  • Hulder en Asgrauw
  • Into The Grave
  • Plaguefest 14
  • RVH Project
  • The Motherz
  • Vicious Rumors en Thorium
  • ZappenDuster Festival 2026
Kalender
Vandaag jarig:
  • Attila Kovács (Akela) - 46
  • Axtwald (Negator) - 45
  • Dave Navarro (Jane’s Addiction) - 59
  • Henri Samuli Seppälä (Children Of Bodom) - 46
  • James Smith (Season's End) - 44
  • Len Arran (Skunk Anansie) - 65
  • Mark Reale (Riot)† - 71
  • Ole Alexander Myrholt (Enslavement Of Beauty) - 48
  • Pim Blankenstein (Officium Triste) - 56
  • Sebastian Paul (Syrens Call) - 57
  • Suvi Grym (Vanguard) - 47
  • Tomi Ullgren (Rapture) - 48
  • Yiotis Dounas (Blade Of Spirit) - 41

Vandaag overleden:
  • Christopher Lee (Rhapsody Of Fire) - 2015
  • Wally Gold (producent) - 1998
Review

SOM - Awake
Jaar van release: 2021
Label: Pelagic Records

SOM - Awake

Wat krijg je als je leden en ex-leden van Constants, Junius en Caspian bij elkaar zet? Een combinatie van post-metal en dromerige pop. Will Benoit, Justin Forrest, Mike Repasch-Nieves, Joel Reynolds en Duncan Rich wilden afgelopen jaar aan de opvolger van het album The Fall (2018) beginnen, maar de pandemie gooide roet in het eten. Toch heeft het kwintet wat songs neergepend en opgenomen die liefhebbers van een combinatie van post-metal en Deftones zal aanspreken. Het zijn een tweetal nieuwe tracks en daar is een viertal remixes aan toegevoegd, zodat er in maart een ep met zes nummers in de schappen ligt.

De release begint met de twee nieuwe tracks. Awake // Sedate en Youth //Decay combineren post-metalriffs en -ritmiek met intieme zanglijnen en melodieuze, atmosferische leadgitaarpartijen. De samenkomst van zompige gitaarpartijen met distortion en een heldere kopstem brengt je in dromenland. Dat is op The Fall ook al zo, maar het nieuwe songmateriaal is gelaagder en dynamischer. Er gebeurt meer, vooral dankzij de leadgitaarpartijen. Youth // Decay is het beste visitekaartje, omdat daarin de contrasten elkaar het meest overtuigend versterken. De fantastische climax en de manier waarop daar naar toe gewerkt wordt, zijn de sterkste momenten van deze ep.

De andere vier tracks zijn dus remixes, te beginnen met de elektronica-remix van Holy Fawn. Het is wel even wennen, want waar tot dan toe de gitaren, drums en zang de toon bepalen, neemt hier de elektronica de overhand. De kalmere, desolate remix van Hisself van Youth // Decay sluit beter aan op de twee nieuwe tracks. De ambient noise en melancholische pianoklanken gaan uitstekend samen. Daarna is het weer even schrikken vanwege een grote overgang naar een disco-remix door U Dye van Open Wounds. Giuseppe Capolupo sluit af met zijn elektronische bewerking van Prayers.

Zo vliegt deze ep dus alle kanten op. Een flow is ver te zoeken. Het is een verzameling losse tracks met verrassende remixes die heel anders klinken dan de originele tracks. De nieuwe nummers laten een collectief horen dat veelzijdiger musiceert dan op het voorgaande studiowerk. Met name Youth // Decay nodigt uit om de ontwikkelingen rond SOM in de gaten te houden.

Tracklist:
1. Awake // Sedate
2. Youth // Decay
3. Awake // Sedate (Holy Fawn Remix)
4. Youth // Decay (Hisself Remix)
5. Open Wounds (U Dye Remix)
6. Prayers (Giuseppe Capolupo Remix)

Reviewer: Jeffrey
Toegevoegd: 4 april 2021

Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.