Into The Grave 2026
Enquête

Wat is tot dusver jouw favoriete studio-album, dat in mei 2026 werd uitgebracht?

A Forest Of Stars - Stack Overflow In Corpse Pile Interface
Acid Reign - Daze Of The Week
All Them Witches - House Of Mirrors
Armored Saint - Emotion Factory Reset
Black Veil Brides - Vindicate
Claypool Lennon Delirium - The Great Parrot-Ox
Darkthrone - Pre-Historic Metal
Devin Townsend - The Moth
Dimmu Borgir - Grand Serpent Rising
Dogstar - All In Now
Draconian - In Somnolent Ruin
Elder - Through Zero
Frozen Soul - No Place Of Warmth
Geoff Tate - Operation: Mindcrime III
Ingested - Denigration
Monolord - Neverending
Panopticon - Det Hjemsøkte Hjertet
Periphery - A Pale White Dot
Pro-Pain - Stone Cold Anger
Sevendust - One
Shinedown - Ei8ht
Social Distortion - Born To Kill
Venom - Into Oblivion
Yoth Iria - Gone With The Devil
een ander studio-album uit mei 2026

[ Uitslag | Enquêtes ]

    31 mei:
  • Motorpsycho
  • 1 juni:
  • Afsky en Yoth Iria
  • 2 juni:
  • Midnight Odyssey
  • 3 juni:
  • Flotsam And Jetsam en Razorblade Messiah
  • 4 juni:
  • Pitfest
  • 5 juni:
  • An Evening with Paul Quinn - Road Stories
  • Flotsam and Jetsam en Razorblade Messiah
  • Pitfest
  • South Of Heaven festival
  • Triple Threat Metal Fest 2026
  • 6 juni:
  • Flotsam and Jetsam en Atmoran
  • Pitfest
  • Pro-Pain en Megalomaniacs
  • South Of Heaven festival
Kalender
Vandaag jarig:
  • Gilbert (Metalfan.nl) - 54
  • Henrik Johansson (Apostasy)† - 49
  • Jere Luokkamäki (Celesty) - 47
  • John Bonham (Led Zeppelin)† - 78
  • Jørn Lande (Masterplan) - 58
  • Ludo (I) (Carnal Lust) - 53
  • Mark Wakefield (Linkin Park) - 52
  • Monte Conner (Nuclear Blast Records) - 62
  • Nico Sallach (Electric Callboy) - 36
  • Scotti Hill (Skid Row) - 62
  • Steve White (The Style Council) - 61
Review

Gomer Pyle - Before I Die I…
Jaar van release: 2020
Label: The Lab Records/Three Cords Re

Gomer Pyle - Before I Die I…

Het West-Brabantse Gomer Pyle bestaat al bijna dertig jaar, maar is met Before I Die I... pas toe aan de derde langspeler. De uitstekende voorganger Idiots Savants stamt al uit 2008. Destijds maakte drummer Sander Evers nog deel uit van de line-up. Inmiddels speelt hij in Monomyth. Omgaan met verandering en afscheid hoort bij een mensenleven. De zwaarmoedige, maar tegelijkertijd hoopvolle titel komt uit dat besef voort. De letters van de titel vormen de naam Bidi. Het is een eerbetoon aan de in 2017 onverwachts overleden Danny 'Bidi' van Drongelen. Als album is deze derde schijf echter een collectie songs over diverse onderwerpen en dus meer dan een eerbetoon alleen. Net zo veelkleurig als het leven zelf is dit een album met veel kanten.

De stoner- en psychedelische wortels komen direct naar voren in Remember The Days, dat meteen een van de langste songs op de plaat is. Qua opbouw zijn er overeenkomsten met Tool en Pink Floyd (Laeviculus), maar Gomer Pyle heeft zijn eigen veelzijdige geluid. Hoewel de band vooral een belletje zal laten rinkelen bij stonerrockliefhebbers is Before I Die I... diverser dan stoner alleen. Dit getuige het interessante gitaar- en basgeluid tijdens Side Kings, de ontzettend ruige uitschieters Scum Trade en vooral Nicky McGee, waarin de vocalen een stuk ruiger zijn en doen denken aan de grunge en hardrock van de vroege jaren negentig. Ook tijdens het opgewektere Your Demon zit er behoorlijk wat vuur verborgen in de zeer appetijtelijke gitaarpartijen.

De ruigere songs zijn qua energie en virtuoos musiceren uitschieters, maar de mooiste en meest aansprekende momenten zijn de emotionelere tracks. Het beladen en intense We Are One bijvoorbeeld, en het eerdergenoemde, warme Sidekings, dat wel wat doet denken aan Last Exit For The Lost van Fields Of The Nephilim. Brouwer zingt We Are One met zijn dochter Veerle. Zij speelt ook een hoofdrol in de afsluiter Cyclus, dat rustig begint, maar een explosief einde kent, waardoor het ondanks de rustieke pianoklanken van het begin van de track toch aansluit bij de rest van de plaat.

De muzikale keuzes op Before I Die I... verschillen van richting van die van het uitstekende Idiots Savants (luister vooral nog eens naar Bring On The Diesel), maar het nieuwe werk blijft onmiskenbaar Gomer Pyle. De groep is spaarzaam met het uitbrengen van nieuw materiaal, maar heeft kwaliteit hoog in het vaandel staan.

Tracklist:
1. Remember The Days
2. The Buzzer
3. Side Kings
4. Scum Trade
5. Nicky McGee
6. We Are One
7. Laeviculus
8. Your Demon
9. Cyclus

Score: 80 / 100

Reviewer: Waldie
Toegevoegd: 17 februari 2021

Zoeken
    29 mei:
  • All Them Witches - House Of Mirrors
  • Ana - Motivated By Death
  • Azaghal - Nekrohelios
  • Devin Townsend - The Moth
  • Dogstar - All In Now
  • Elder - Through Zero
  • Eternal Evil - Forever Feared
  • Godthrymm - Projections
  • Hecate Enthroned - The Corpse Of A Titan, A Lament Long Buried
  • Leatherwitch - First Spell
  • Monolord - Neverending
  • Narnia - X
  • Sarcasm - Lifeforce Omnibound
  • Shinedown - Ei8ht
  • Somnia Finem - Desassossego
  • The Scalar Process - Agnomysticism
  • Trelldom - By The Word
  • 5 juni:
  • A.A. Williams - Solstice
  • Blood Incantation - All Gates Open (Original Motion Picture Soundtrack)
  • Cyhra - Requiem For A Pipe Dream
  • Evergrey - Architects Of A New Weave
  • Riena - Miekka ja Varjo
  • Urzah - A Tranquil Void
  • Voivod - Symphonique
  • W.M.D. - Against All Warnings
  • 6 juni:
  • Thorium - Suburban Rot
Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.