Into The Grave 2026
Enquête

Wat is tot dusver jouw favoriete studio-album, dat in november 2025 werd uitgebracht?

1914 - Viribus Unitis
Agnostic Front - Echoes In Eternity
Astarte - Blackdemonium
Astronoid - Stargod
Bell Witch & Aerial Ruin - Stygian Bough Volume II
Bloodbound - Field Of Swords
Blut Aus Nord - Ethereal Horizons
Danko Jones - Leo Rising
Demon King - Death Knell
Depravity - Bestial Possession
Equilibrium - Equinox
Havamal - Age Of The Gods
Ildaruni - Divinum Sanguinem
Kauan - Wayhome
Lamp Of Murmuur - The Dreaming Prince In Ecstasy
Mezzrow - Embrace The Awakening
Novembre - Words Of Indigo
Of Mice And Men - Another Miracle
Omnium Gatherum - May The Bridges We Burn Light The Way
Pupil Slicer - Fleshwork
Qrixkuor - The Womb Of The World
Spock’s Beard - The Archaeoptimist
The Devil Wears Prada - Flowers
VoidCeremony - Abditum
een ander album uit november 2025

[ Uitslag | Enquêtes ]

    4 december:
  • Three Days Grace en Badflower
  • 5 december:
  • Ice Nine Kills, The Devil Wears Prada en Creeper
  • 6 december:
  • Cradle of Filth en Suffocation
  • Epinikion en Abstracted Mind
  • Skroetbalg
  • 8 december:
  • Chelsea Grin, Signs Of The Swarm, Mugshot, Crown Magnetar
Geen concerten bekend voor 02-01-2026.
Kalender
Vandaag jarig:
  • Artur Sahakjan (Tystnaden) - 43
  • Ben Ward (Orange Goblin) - 51
  • Chris Wolstenholme (Muse) - 47
  • Ingeborg Anna Seide (Adorned Brood) - 53
  • Isaac Bitton (Les Variations) - 78
  • Jarno Parantainen (Machine Men) - 44
  • Masafumi Gotoh (Asian Kung-Fu Generation) - 49
  • Nate Mendel (Foo Fighters) - 57
  • Nicholas "Razzle" Dingley (Hanoi Rocks)† - 65
  • Richard "Rik" Charron (Exciter) - 58
  • Rick Savage (Def Leppard) - 65
  • Tom McGuinness (Manfred Mann) - 84

Vandaag overleden:
  • Bobby Keys (The Rolling Stones) - 2014
  • Eric Woolfson (The Alan Parsons Project) - 2009
  • Mariska Veres (Shocking Blue) - 2006
  • Marquis de Sade (auteur) - 1814
Review

Avandra - Skylighting
Jaar van release: 2020
Label: Layered Reality Productions

Avandra - Skylighting

Bij Puerto Rico denk je toch niet direct aan metal? Toch komt het progressieve metalgezelschap Avandra daar vandaan. Het begon allemaal als eenmansproject van Christian Ayala Cruz halverwege 2011. In 2017 sloten zich drie bandleden bij de multi-instrumentalist/producer aan. Het kwartet is productief, want Skylighting is alweer de derde full-length in vier jaar tijd.

De nieuwe collectie songs wijkt flink af van de voorgaande releases, waarop de eilandbewoners door Dream Theater geïnspireerde prog metal laten horen. Het meest recente werk van Avandra is echter veel toegankelijker, gelaagder en atmosferischer dan voorheen. Het is alsof je in een warm bad belandt met de dromerige klanken en rustgevende, harmonieuze zang die samen een uiterst prettige flow vormen.

Vikram Shankhar (Redemption, Lux Terminus, Silent Skies, Threads Of Fate) drukt als sessielid een stempel op de sound. Hij ontwikkelt met zijn soundscapes en toetsenspel een kalmerende gemoedstoestand. De bijdragen van de ervaren en zeer kundige Amerikaan staan prominent in de mix, waardoor hij een belangrijke rol heeft in de ontwikkeling van het karakter van de muziek.

Wat erg knap is, is dat ondanks de relaxte flow er van alles op de achtergrond gebeurt. Luister eens naar het proggy drumwerk in Noetic Probes of de snelle gitaarmelodieën in het relatief stevige Afferent Realms, dat op het materiaal van jaren geleden aansluit. De vier muzikanten combineren op organische manier verschillende stijlen (waaronder post-rock en ambient) en invloeden, zoals instrumentale gitaarrock (mooie solo in het hoogtepunt ProcGen). Qua invloeden moet je denken aan The Beloved, Tool, TesseracT, If These Trees Could Talk, Massive Attack, Anathema, Devin Townsend en Porcupine Tree.

Is er dan geen kritiek? Jawel, al heeft het vooral met smaak te maken of je de gepolijst geproduceerde relaxte zang van Christian een kleine veertig minuten kan waarderen. Hij varieert weinig, al gebruikt hij in met name het hoogtepunt Eternal Return meerdere technieken en komt hij enkele keren wat steviger uit de hoek. Een ander punt van discussie is het wat kunstmatige, gedempte snaregeluid, dat wat zacht in de mix staat.

Smooth is een treffend woord om deze derde full-length te omschrijven. De muziek vloeit als een rustig riviertje door een groen landschap. Avandra biedt met Skylighting een rustgevende release die tegelijkertijd de nodige uitdaging voor de oren biedt. Eternal Return en ProcGen zijn de beste visitekaartjes. Daarin ademt de muziek en zijn de verschillende elementen het beste in balans. Avandra zet Puerto Rico nadrukkelijker op de metalkaart met een verrassend smaakvol album.

Tracklist:
1. Celestial Wreaths
2. Noetic Probes
3. Life is Not A Circle, But A Sphere
4. Eternal Return
5. ProcGen
6. Afferent Realms
7. New Origins

Score: 78 / 100

Reviewer: Jeffrey
Toegevoegd: 30 december 2020

Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.