Batushka Epica & Amaranthe - The Arcade Dimensions Tour
Enquête

Wat is jouw favoriete rock- of metalsong uit het jaar 2016?

Alter Bridge - Show Me A Leader
Amon Amarth - Raise Your Horns
Avatar - The Eagle Has Landed
Avenged Sevenfold - The Stage
Brutus - All Along
Death Angel - The Moth
Epica - Beyond The Matrix
Fleddy Melculy - T-Shirt Van Metallica
Ghost - Square Hammer
Gojira - Stranded
Hatebreed - Looking Down The Barrel Of Today
Insomnium - Winter's Gate
Jinjer - Pisces
Kreator - Satan Is Real
Machine Head - Is There Anybody Out There?
Megadeth - Dystopia
Metallica - Spit Out The Bone
Oathbreaker - Second Son Of R.
Obituary - Ten Thousand Ways To Die
Opeth - Sorceress
Overkill - Mean, Green, Killing Machine
Sabaton - The Last Stand
Testament - Brotherhood Of The Snake
Volbeat - The Devil's Bleeding Crown
een andere kraker uit 2016

[ Uitslag | Enquêtes ]

    20 januari:
  • Lionheart en Madball
  • 22 januari:
  • The Answer Lies In The Black Void en Behind Closed Doors
  • 23 januari:
  • Dymytry Paradox
  • 24 januari:
  • Jinjer
  • 25 januari:
  • Cryptopsy, 200 Stab Wounds, Inferi en Corpse Pile
  • Malphas, Drôvich en Verwilderd
  • The Answer Lies In The Black Void, The Fifth Alliance en Ineptitude
    20 februari:
  • Avatar, Alien Weaponry en Witch Club Satan
  • Born From Pain, Lies! en Stalk
  • Hellevaerder, Asgrauw en Suttungr
  • Plan Nine
  • Sanguisugabogg, Fulci, Gates To Hell en Celestial Sanctuary
  • Urne
Kalender
Vandaag jarig:
  • Chris Herring (Power Of Omens) - 56
  • Derrick Green (Sepultura) - 55
  • Greg K. (The Offspring) - 61
  • Herman Frank (Accept) - 67
  • Ian Hill (Judas Priest) - 75
  • Jariot Lehtinen (Waltari) - 59
  • Jonas Mäki (Malpractice) - 51
  • Karl-Heinz "Carlos" Krug (Sunterra) - 51
  • Markus Mustonen (Kent) - 53
  • Martin "Marthus" Škaroupka (Cradle Of Filth) - 45
  • Matthew Tuck (Bullet For My Valentine) - 46
  • Max Naescher (Elis) - 44
  • Michael "Michelle Darkness" Huber (Elis) - 51
  • Oscar Dronjak (Hammerfall) - 54
  • Paul Masvidal (Cynic) - 55
  • Paul Stanley (Kiss) - 74
  • Rob Bourdon (Linkin Park) - 47
  • Sid Wilson (Slipknot) - 49
  • Tracii Guns (L.A. Guns) - 60
  • Walter van Cortenberg (Ancient Rites)† - 56

Vandaag overleden:
  • Dave "Lepard" Hellman (Crashdiet) - 2006
Review

Godthrymm - Reflections
Jaar van release: 2020
Label: Profound Lore Records

Godthrymm - Reflections

De verwachtingen rondom Godthrymm blijven hooggespannen voor de liefhebbers van doom metal. Met bandleden die een verleden hebben in My Dying Bride, Anathema en Solstice is dat wel te verklaren. De beginperiode was wat onrustig voor de band, waarbij er eerst sprake was van twee gitaristen en twee keer een vervanging van de bassist. Dat zorgde er wellicht voor dat de debuut-ep A Grand Reclamation niet direct een verpletterende indruk wist achter te laten, mede door het wat teleurstellende geluid en de matige zang van Hamish Glencross.

De tweede ep Dead In The Studio, die live werd opgenomen, wist het grote publiek niet te bereiken. Je kan het eigenlijk meer als een demo betitelen. Met het aantrekken van de door de wol geverfde bassist Sasquatch Bob Crolla heeft Godthrymm een kwaliteitsimpuls gekregen en het besluit om als drietal door te gaan lijkt een verstandige keuze.

Om die eerdergenoemde spanning alvast weg te nemen, die verwachtingen worden meer dan behoorlijk ingelost. Het eerste pluspunt is de veelal aangepaste manier van zingen van Hamish. Vorig jaar op het podium van Little Devil wist hij te vertellen dat hij geen zanger is maar iemand die zingt. U proeft het verschil? Op dit album klinkt hij min of meer als Nick Holmes van Paradise Lost, ten tijde van Icon. Dat kunnen we gerust een slimme zet noemen. Slechts in de nieuwe versie van A Grand Reclamation, nu The Grand Reclamation genaamd, zingt hij met zijn normale stem. De subtiele wijziging van de titel is terecht, want deze versie doet het origineel verbleken, al was het alleen maar vanwege het betere totaalgeluid van dit album.

De vergelijking met Paradise Lost is al gevallen, muzikaal schurkt de band er af en toe ook lekker tegenaan. Dat merk je vooral aan de mooie leadgitaarpartijen. De aanvullende zang van Catherine Glencross (inderdaad, de vrouw van) doet dat ook. Denkt u maar aan het album Gothic. Hoogtepunt van dit album is het langzame Cursed Are The Many, dat voor de verandering een Saint Vitus-achtig gevoel geeft. Het instrumentale Chasmic Sorrows, dat niet al te veel indruk achterlaat, sluit Reflections af.

Op het slotnummer na is Reflections een ijzersterke doomplaat. De liefde en oprechtheid voor doom metal is voelbaar en zo hoort het ook te zijn. Grote kans dat dit album in veel jaarlijstjes voor zal komen bij de doomliefhebbers.

Tracklist:
1. Monsters Lurk Herein
2. Among The Exalted
3. The Sea As My Grave
4. We Are The Dead
5. The Light Of You
6. The Grand Reclamation
7. Cursed Are The Many
8. Chasmic Sorrows

Score: 87 / 100

Reviewer: Vitus-Frank
Toegevoegd: 4 maart 2020

Bibelot, Dordrecht Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.