Into The Grave 2026
Enquête

Wat vind jij de gaafste act uit het programma van Jera On Air 2026?

A Day To Remember
Architects
Bury Tomorrow
Converge
Decapitated
Distant
Dog Eat Dog
Hatebreed
Het Goede Doel
Hollywood Undead
Ice Nine Kills
Ignite
Kanonenfieber
Madball
Papa Roach
Pennywise
Periphery
Rise Against
Static-X
Suicidal Tendencies
The Offspring
Trivium
Turbonegro
Zeke
een andere band uit de line-up van Jera On Air

[ Uitslag | Enquêtes ]

    11 mei:
  • Machine Head
  • 13 mei:
  • Puffer, Frontsector en Violent Beef
  • 14 mei:
  • Clan Of Xymox en The Essence
  • Creeper en The Howling
  • Riskey Melody en Maki Oyama
  • 15 mei:
  • Conjurer en Terzij De Horde
  • Turbobier, Dikke Dennis & De Röckers en Radical Retard
  • 16 mei:
  • Clan of Xymox, The Essence en Darker
  • Loyalty Ends Here en Manacer
  • 17 mei:
  • Conjurer
Geen concerten bekend voor 11-06-2026.
Kalender
Vandaag jarig:
  • Christiane "Bobo" Hebold (Rammstein) - 60
  • Christoph Schneider (Rammstein) - 60
  • David Mackay (producent) - 82
  • Gary Wehrkamp (Shadow Gallery) - 56
  • Greg Dulli (The Afghan Whigs) - 61
  • Mads Volf (Manticora) - 53
  • Matias Kupiainen (Stratovarius) - 43
  • Mike Sifringer (Destruction) - 61
  • Neil Carter (UFO) - 68
  • Perttu Kivilaakso (Apocalyptica) - 48
  • Steve Wacholz (Savatage) - 64
  • Teemu Muhli (Paganus) - 41
  • Tom Zutaut (producent) - 67

Vandaag overleden:
  • John Rutsey (Rush) - 2008
  • Noel Redding (The Jimi Hendrix Experience) - 2003
  • Russ Steffens (striptekenaar) - 2020
  • Stan Penridge (Peter Criss) - 2001
  • Trevor Strnad (The Black Dahlia Murder) - 2022
Review

Godthrymm - Reflections
Jaar van release: 2020
Label: Profound Lore Records

Godthrymm - Reflections

De verwachtingen rondom Godthrymm blijven hooggespannen voor de liefhebbers van doom metal. Met bandleden die een verleden hebben in My Dying Bride, Anathema en Solstice is dat wel te verklaren. De beginperiode was wat onrustig voor de band, waarbij er eerst sprake was van twee gitaristen en twee keer een vervanging van de bassist. Dat zorgde er wellicht voor dat de debuut-ep A Grand Reclamation niet direct een verpletterende indruk wist achter te laten, mede door het wat teleurstellende geluid en de matige zang van Hamish Glencross.

De tweede ep Dead In The Studio, die live werd opgenomen, wist het grote publiek niet te bereiken. Je kan het eigenlijk meer als een demo betitelen. Met het aantrekken van de door de wol geverfde bassist Sasquatch Bob Crolla heeft Godthrymm een kwaliteitsimpuls gekregen en het besluit om als drietal door te gaan lijkt een verstandige keuze.

Om die eerdergenoemde spanning alvast weg te nemen, die verwachtingen worden meer dan behoorlijk ingelost. Het eerste pluspunt is de veelal aangepaste manier van zingen van Hamish. Vorig jaar op het podium van Little Devil wist hij te vertellen dat hij geen zanger is maar iemand die zingt. U proeft het verschil? Op dit album klinkt hij min of meer als Nick Holmes van Paradise Lost, ten tijde van Icon. Dat kunnen we gerust een slimme zet noemen. Slechts in de nieuwe versie van A Grand Reclamation, nu The Grand Reclamation genaamd, zingt hij met zijn normale stem. De subtiele wijziging van de titel is terecht, want deze versie doet het origineel verbleken, al was het alleen maar vanwege het betere totaalgeluid van dit album.

De vergelijking met Paradise Lost is al gevallen, muzikaal schurkt de band er af en toe ook lekker tegenaan. Dat merk je vooral aan de mooie leadgitaarpartijen. De aanvullende zang van Catherine Glencross (inderdaad, de vrouw van) doet dat ook. Denkt u maar aan het album Gothic. Hoogtepunt van dit album is het langzame Cursed Are The Many, dat voor de verandering een Saint Vitus-achtig gevoel geeft. Het instrumentale Chasmic Sorrows, dat niet al te veel indruk achterlaat, sluit Reflections af.

Op het slotnummer na is Reflections een ijzersterke doomplaat. De liefde en oprechtheid voor doom metal is voelbaar en zo hoort het ook te zijn. Grote kans dat dit album in veel jaarlijstjes voor zal komen bij de doomliefhebbers.

Tracklist:
1. Monsters Lurk Herein
2. Among The Exalted
3. The Sea As My Grave
4. We Are The Dead
5. The Light Of You
6. The Grand Reclamation
7. Cursed Are The Many
8. Chasmic Sorrows

Score: 87 / 100

Reviewer: Vitus-Frank
Toegevoegd: 4 maart 2020

Zoeken
    8 mei:
  • Black Veil Brides - Vindicate
  • Crashdïet - Art Of Chaos
  • Draconian - In Somnolent Ruin
  • Frozen Soul - No Place For Warmth
  • IATT - Etheric Realms Of The Night
  • Ingested - Denigration
  • Lovebites - Outstanding Power
  • Restless Spirit - Restless Spirit
  • Sabotør - Første Aksjon
  • Teramaze - The Silent Architect
  • The Quill - Master Of The Skies
  • Yoth Iria - Gone With The Devil
  • 15 mei:
  • Acid Reign - Daze Of The Week
  • Akem Manah - Threnodies
  • Artillery - Made In Hell
  • Atavistia - Old Gods Awaken
  • Desolus - Dwellers Of The Twilight Void
  • Heavenfall - Thorn
  • Port Noir - The Dark We Keep
  • Pro-Pain - Stone Cold Anger
  • Self Deception - One Of Us
  • The Ghoulstars - The Dark Overlords Of The Universe
  • 16 mei:
  • Imprisoned In Flesh - Malignant Mankind
Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.