Into The Grave 2026
Enquête

Wat vind jij de gaafste song uit het jaar 2011?

Amon Amarth - Destroyer Of The Universe
Anthrax - Fight 'Em 'Til You Can't
Arch Enemy - Yesterday Is Dead And Gone
Dream Theater - On The Backs Of Angels
Fleshgod Apocalypse - The Violation
Hell - On Earth As It Is In Hell
Iced Earth - Dystopia
In Flames - Deliver Us
Lamb Of God - Ghost Walking
Machine Head - Locust
Mastodon - Curl Of The Burl
Megadeth - Public Enemy No. 1
Nightwish - Storytime
Opeth - The Devil's Orchard
Powerwolf - We Drink Your Blood
Rammstein - Mein Land
Red Fang - Wires
Septicflesh - The Vampire From Nazareth
Sólstafir - Fjara
Symphony X - When All Is Lost
Taake - Myr
The Devil's Blood - On The Wings Of Gloria
Trivium - In Waves
Within Temptation - Faster
een andere kraker uit 2011, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    29 mei:
  • Dog With A Spoon, Astronutz en No Breakfast Goodbye
  • Plini en Sungazer
  • 30 mei:
  • Kamper Sloopfest
  • Outta Pocket, Hold My Own, Megalomaniacs en Premonition
  • Peter Pan Speedrock
  • Plini en Sungazer
  • 31 mei:
  • Motorpsycho
  • 1 juni:
  • Afsky en Yoth Iria
Kalender
Vandaag jarig:
  • Alan White (Oasis) - 54
  • Andrea Buratto (Secret Sphere) - 46
  • Bertrand Maillot (Karelia) - 47
  • Chrigel Glanzmann (Eluveitie) - 51
  • Garry Peterson (The Guess Who) - 81
  • Holly Knight (Device) - 70
  • Kevin Moore (Dream Theater) - 59
  • Lenny Kravitz - 62
  • Mark Hunter (Chimaira) - 49
  • Markus Hirvonen (Insomnium) - 46
  • Patrick Loisel (Augury) - 56
  • Phil Feit (Riot) - 67
  • Tommy Stewart (Godsmack) - 60

Vandaag overleden:
  • Alan White (Yes) - 2022
  • Luc Chauty (Midwinter) - 2004
  • Vince McAllister (Pentagram) - 2006
Review

Zeremony - Cosmic Dystopia
Jaar van release: 2019
Label: Eigen beheer

Zeremony - Cosmic Dystopia

Retrorockformatie Zeremony kwam twee jaar geleden erg leuk voor de dag met de eerste full-length Soul Of The Zeremony. De minimalistische, Deep Purple-achtige “organ driven rock” die de Duitsers maken, is dan nog niet helemaal perfect uitgewerkt, maar heeft zeker potentie. Inmiddels zijn we twee jaar verder en is er een nieuwe, vijf tracks tellende ep Cosmic Dystopia.

Zeremony heeft in twee jaar tijd veel progressie geboekt. Praktisch alle kreukjes en deukjes van de debuutplaat zijn met deze ep gladgestreken. De songs staan nog steeds in het teken van opzwepende seventiesrock, waarbij de orgelpartijen een prominente rol spelen. De Duitsers zijn er vooral qua songwriting op vooruitgegaan. Space Odyssey, Darkness en Wasteland zijn uitstekende composities met veel dynamiek. In Darkness, Trapped en Wasteland is een meer moderner geluid te ontdekken. Dit geeft de songs een frisser elan.

Ook de vocalen van Ilja Schneider komen veel beter uit de verf in deze nieuwe songs. Hij heeft nog steeds het rauwe randje in zijn stemgeluid, maar hij zingt simpelweg veel beter. Daarnaast zijn de melodielijnen sterker en gevarieerder. Tenslotte is er nog een compliment voor de productie. Die klinkt perfect voor deze warme, opzwepende rockmuziek. Zeremony is een trio zonder bassist, maar het geluid komt allesbehalve dunnetjes over.

Cosmic Dystopia is een laagdrempelige plaat die je makkelijk opzet. Dit zijn vijf sterke tracks waarin Zeremony een moderne draai geeft aan seventieshardrock. Deze ep belooft veel leuks voor de toekomst.

Tracklist:
1. Space Odyssey
2. Sea Of Tranquility
3. Darkness
4. Trapped
5. Wasteland
Reviewer: Hugo
Toegevoegd: 14 september 2019

Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.