Bospop Into The Grave 2026
Enquête

Wanneer koop jij in de regel een kaartje voor een festival, waarin je erg geïnteresseerd bent?

direct als de voorverkoop begint, ook als er weinig namen bekend zijn
alleen als er een aantrekkelijke vroegevogelkorting is meteen, anders later
zodra er genoeg gave artiesten zijn aangekondigd die ik wil zien
zodra ik genoeg budget heb om een kaartje te kunnen kopen
pas als de volledige line-up en het tijdschema bekend zijn en me bevallen
pas als de weersverwachting bekend is en gunstig uitvalt
pas als ik zeker weet dat ik die dag(en) uit kan gaan
op het laatst, wanneer ik een goedkoop doorverkoopticket kan scoren
ik koop nooit een kaartje voor een muziekfestival
anders, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    2 april:
  • Anna KiaRa, Epinikion en Ylisia
  • Degenerate, LIES!, Previse, Written in Blood
  • Stoned Jesus en Wheel
  • 3 april:
  • Full Of Hell, The Body, Jarhead Fertilizer en JAD
  • Hexvessel en Aluk Todolo
  • Kreator, Carcass, Exodus en Nails
  • Molokai, Sneurf en Mountain Eye
  • Samavayo
  • The Browning, Stain The Canvas, The Defect en Heaven.exe
  • The Duskfall, This Ending, Evilon en Butchers Curse
  • THE MON en Kariti
  • 4 april:
  • Anna KiaRa
  • Dirty Sound Magnet
  • Flowerleaf, Battled en Pandora's Key
  • Gama Bomb en Lich King
  • Infected Rain, Butcher Babies en Black Spikes
  • Valdrin en Amalekim
  • 5 april:
  • Anna KiaRa
  • Black Rabbit Fest
    Met o.a. Martyr, Black Rabbit, Grindpad en Mouflon
    30 april:
  • Adrian Vandenberg
  • Hiraes en NOPREACHER
  • Monstrosity, Bio Cancer, Reject The Sickness en Deadwood
  • Smash Into Pieces, Enemy Inside en Dark Divine
  • Truckfighters
Kalender
Vandaag jarig:
  • Ace (Skunk Anansie) - 59
  • Attila "Galopp" Szucs (Tuzmadár) - 45
  • Eirin Bendigtsen (Where Angels Fall) - 48
  • Emanuel "Zouzahammen" Sousa (The Spektrum) - 41
  • Eric Clapton (Cream) - 81
  • Graeme Edge (The Moody Blues)† - 85
  • Joey Castillo (Queens Of The Stone Age) - 60
  • Kai Mühlenbruch (Galloglass) - 44
  • Luciano Esteban (Soul Takers) - 48
  • Marco Foddis (Pestilence) - 57
  • Maria Seeburger (Lucifixion) - 46
  • Martijn Westerholt (Delain) - 47
  • Martin Reichhart (Superior) - 58
  • Pat Lachman (Halford) - 56
  • Peter "Peppe" Johansson (Axenstar) - 52
  • Tim Sult (Clutch) - 56
  • Ville Vuorinen (The Zombi) - 42
  • Zaher Siryani (Tyrant Throne) - 42

Vandaag overleden:
  • Derrick Plourde (Lagwagon) - 2005
Review

Helenium - The Elements
Jaar van release: 2019
Label: Eigen Beheer
Helenium - The Elements
Jelena Dobric is een Servische zangeres die vooral bekend is van de progressieve metalband Persona. Daarin is zij één van de twee voornaamste componisten. De andere is haar levenspartner Melik Melek Khelifa. Naast het componeren van zanglijnen is de in Tunesië woonachtige schone ook verantwoordelijk voor de orkestraties, keyboard- en pianopartijen. Dat is niet zo gek, want ze speelt al vanaf haar vierde piano en verzorgt bij gelegenheid nog wel eens concerten.

Daarnaast is ze geïnteresseerd in psychologie. De combinatie van dieper ingaan op zaken als zelfreflectie en emoties enerzijds en muzikaal haar creativiteit uiten anderzijds heeft haar gebracht tot het solo-project Helenium. Een naam die is ontstaan uit de termen Helios en Helena. De zesendertigjarige frontvrouw noemt het zelf een soort meditatiedagboek. Verwacht dus geen metal à la Persona, maar onder andere door Chopin beïnvloede pianomuziek.

The Elements is dus een rustige collectie songs die, zoals de titel ervan aangeeft, de verschillende elementen belicht. Elke track behandelt een ander element (zie titels). Om precies te zijn de symboliek ervan. Dat hoor je in de muziek terug. Zo begint Beyond The Stars (Aether) de eerste twee minuten ruimtelijk met ambient-geluiden voordat de complexe keyboardklanken en verhalende manier van zingen hun intrede doen. In Flames (Fire) bevat juist de meest krachtige passages van deze release. Innocence (Water) ligt direct lekker in het gehoor.

De ep is echter geen easy listening. Jelena neemt de luisteraar tijdens de openingstrack direct mee de diepte in om pas met Fly (Air) voor een luchtigere aanpak te kiezen, hoewel ook in deze compositie van alles gebeurt. Zo is er verrijkende percussie en maken steeds meer orkestrale elementen hun opwachting.

Jelena heeft een prachtige stem. De kracht daarvan is niet het bereik, maar de emotieve manier van zingen en vertellen. Ze neemt je als het ware mee in haar belevingswereld. De zanglijnen lijken soms geïnspireerd door Cristina Scabbia (Lacuna Coil), Amy Lee (Evanescence), Tori Amos en met name Marcela Bovio (Stream Of Passion), maar de Servische heeft beslist een onderscheidend, eigen stemgeluid dat uit duizenden te herkennen is.

The Elements is een fraaie verzameling liedjes die een meditatieve werking heeft. Je voelt dat Jelena haar vrijheid heeft gebruikt om ideeën die ze niet kwijt kan in de composities van Persona, te verwerken in zelf-reflectieve en cinematische, op pianoklanken gebaseerde nummers. Luchtig genoeg om in één keer in je op te nemen, maar tevens diepgaand met metaforen en niet alledaagse structuren die uitnodigen tot het vaker beluisteren van deze ep.

Tracklist:
1. Beyond The Stars (Aether)
2. Fly (Air)
3. Innocence (Water)
4. In Flames (Fire)
5. From The Ashes (Earth)

Reviewer: Jeffrey
Toegevoegd: 2 september 2019

Zoeken
    27 maart:
  • Ain Sof Aur - Theos-Vel-Samael
  • Anneke van Giersbergen - La Mort
  • Bekor Qilish - Consecrated Abysses Of Dread
  • Black Label Society - Engines Of Demolition
  • Cryptworm - Infectious Pathological Waste
  • Deadnate - Mosaic
  • Dionysiaque - La Tourbe Des Rêves
  • Dystopia - De Verboden Diepte II: De Weg van de Meeste Weerstand
  • Heaven & Hell - Breaking Out Of Heaven - 2007-2009
  • Hellripper - Conorach
  • Iron Savior - Awesome Anthems Of The Galaxy
  • Lion’s Share - Inferno
  • Myrath - Wilderness Of Mirrors
  • Overruled - Ritual Of Rebirth
  • The Oldest House - The Art Of Abysswalking
  • Threat Signal - Revelations
  • Total Maniac - Love Overdrive
  • Varmia - Lauks
  • Winterfylleth - The Unyielding Season
  • 3 april:
  • Green Carnation - A Dark Poem, Part II: Sanguis
  • Nervosa - Slave Machine
  • Toxic Shock - Future Is Calling
Bibelot, Dordrecht Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.