Bibelot, Dordrecht
Enquête

Wat is jouw favoriete rapmetal- of raprocksong ooit?

Anthrax & Public Enemy - Bring The Noise
Beastie Boys - Fight For Your Right
Bloodhound Gang - Fire Water Burn
Body Count - Cop Killer
Clawfinger - Nigger
Deftones - Back To School (Mini Maggit)
Dog Eat Dog - No Fronts
Faith No More - Epic
Falling In Reverse - Popular Monster
Helmet & House Of Pain - Just Another Victim
Hollywood Undead - Undead
Kid Rock - Bawitdaba
Korn - Got The Life
Limp Bizkit - Break Stuff
Linkin Park - In The End
P.O.D. - Youth Of The Nation
Papa Roach - Last Resort
Rage Against The Machine - Killing In The Name
Red Hot Chili Peppers - By The Way
Run-DMC & Aerosmith - Walk This Way
Saliva - Click Click Boom
Skindred - Nobody
Slipknot - Wait And Bleed
Urban Dance Squad - Demagogue
een ander nummer, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    8 september:
  • Pyrrhon en Devoid Of Thought
  • Raven
  • 9 september:
  • Raven
  • 10 september:
  • Voyage 35 en Kristoffer Gildenlöw
  • 11 september:
  • Baroeg Open Air
  • Fear Factory, Crystal Lake, Hate en The Nocturnal Affair
  • Fool's Game, Last Wishes en Malignant Methods
  • Grind Over Helmond met Metrorrhagia, Sarcophagia, Forced Entry en Gastritis
  • Voyage 35 en Kristoffer Gildenlöw
  • 12 september:
  • Baroeg Open Air
  • Havok, Blood Red Throne, Xonor en Eradikated
  • Metal yoga
  • The Red Baron & His Flying Circus en Bonebag Alley
  • Voyage 35 en Kristoffer Gildenlöw
  • Wildman Metal Fest
  • 13 september:
  • Atomic Aggressor en Ectovoid
  • Fear Factory, Crystal Lake, Hate en The Nocturnal Affair
  • RVH Project
  • Sigh en Devil Master
    8 oktober:
  • Spiritbox, Jinjer en Dying Wish
  • The Amity Affliction, Silent Planet, Varials en Orthodox
Kalender
Vandaag jarig:
  • André Silva (Shadowsphere) - 45
  • Benjamin Orr (The Cars)† - 79
  • Chuck Plotkin (producent) - 84
  • Heikki Saari (Norther) - 42
  • Ingar Amlien (Conception) - 63
  • Jacek Hiro (Decapitated) - 46
  • Jay Weinberg (Slipknot) - 36
  • Jeff (Carnal Lust) - 54
  • Jokke (Jokke Og Valentinerne)† - 62
  • Kobi Farhi (Orphaned Land) - 51
  • Marcus Siepen (Blind Guardian) - 58
  • Michael Lardie (Great White) - 68
  • Mick Brown (Dokken) - 70
  • Rafael "Rafa" Yugueros (Darksun) - 49
  • Rainbow (The Birthday Massacre) - 48
  • Troy Sanders (Mastodon) - 53
Review

Helenium - The Elements
Jaar van release: 2019
Label: Eigen Beheer
Helenium - The Elements
Jelena Dobric is een Servische zangeres die vooral bekend is van de progressieve metalband Persona. Daarin is zij één van de twee voornaamste componisten. De andere is haar levenspartner Melik Melek Khelifa. Naast het componeren van zanglijnen is de in Tunesië woonachtige schone ook verantwoordelijk voor de orkestraties, keyboard- en pianopartijen. Dat is niet zo gek, want ze speelt al vanaf haar vierde piano en verzorgt bij gelegenheid nog wel eens concerten.

Daarnaast is ze geïnteresseerd in psychologie. De combinatie van dieper ingaan op zaken als zelfreflectie en emoties enerzijds en muzikaal haar creativiteit uiten anderzijds heeft haar gebracht tot het solo-project Helenium. Een naam die is ontstaan uit de termen Helios en Helena. De zesendertigjarige frontvrouw noemt het zelf een soort meditatiedagboek. Verwacht dus geen metal à la Persona, maar onder andere door Chopin beïnvloede pianomuziek.

The Elements is dus een rustige collectie songs die, zoals de titel ervan aangeeft, de verschillende elementen belicht. Elke track behandelt een ander element (zie titels). Om precies te zijn de symboliek ervan. Dat hoor je in de muziek terug. Zo begint Beyond The Stars (Aether) de eerste twee minuten ruimtelijk met ambient-geluiden voordat de complexe keyboardklanken en verhalende manier van zingen hun intrede doen. In Flames (Fire) bevat juist de meest krachtige passages van deze release. Innocence (Water) ligt direct lekker in het gehoor.

De ep is echter geen easy listening. Jelena neemt de luisteraar tijdens de openingstrack direct mee de diepte in om pas met Fly (Air) voor een luchtigere aanpak te kiezen, hoewel ook in deze compositie van alles gebeurt. Zo is er verrijkende percussie en maken steeds meer orkestrale elementen hun opwachting.

Jelena heeft een prachtige stem. De kracht daarvan is niet het bereik, maar de emotieve manier van zingen en vertellen. Ze neemt je als het ware mee in haar belevingswereld. De zanglijnen lijken soms geïnspireerd door Cristina Scabbia (Lacuna Coil), Amy Lee (Evanescence), Tori Amos en met name Marcela Bovio (Stream Of Passion), maar de Servische heeft beslist een onderscheidend, eigen stemgeluid dat uit duizenden te herkennen is.

The Elements is een fraaie verzameling liedjes die een meditatieve werking heeft. Je voelt dat Jelena haar vrijheid heeft gebruikt om ideeën die ze niet kwijt kan in de composities van Persona, te verwerken in zelf-reflectieve en cinematische, op pianoklanken gebaseerde nummers. Luchtig genoeg om in één keer in je op te nemen, maar tevens diepgaand met metaforen en niet alledaagse structuren die uitnodigen tot het vaker beluisteren van deze ep.

Tracklist:
1. Beyond The Stars (Aether)
2. Fly (Air)
3. Innocence (Water)
4. In Flames (Fire)
5. From The Ashes (Earth)

Reviewer: Jeffrey
Toegevoegd: 2 september 2019

Helldorado

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.