Fleddy Melculy
Enquête

Volgens gitarist Slash neemt Guns N' Roses in 2027 een pauze van het touren, om aan een nieuw album te kunnen werken. Kijk jij uit naar een kersverse studioplaat?

Ja, laat maar komen
Ach, ik zal er wel naar luisteren, maar met lage verwachtingen
Eerst zien, dan geloven, die geplande cd komt er wellicht nooit
Nee, het oude werk is gaaf, maar nieuw materiaal hoeft van mij niet
Nee, Guns N' Roses heeft mij nooit geïnteresseerd
Nee, laat Slash zich concentreren op zijn werk met Myles Kennedy
anders, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    27 oktober:
  • Clawfinger
  • Geoff Tate
  • 28 oktober:
  • Beast In Black, Sonata Arctica en Frozen Crown
  • Clawfinger
  • Geoff Tate's Operation Mindcrime en James Keegan
  • 29 oktober:
  • Geoff Tate
  • 30 oktober:
  • Danko Jones en Split Dogs
  • Floor Jansen
  • Focus
  • Kamelot, Xandria, Leaves Eyes' en Elegy
  • Marko Hietala
  • Suffocation, Despised Icon, Carnifex en Gates Of Hell
  • 31 oktober:
  • Danko Jones en Split Dogs
  • Funeraria, Veenlijk, Gogmagore én Anapoda
  • Kamelot, Blackbriar, Exit Eden en Temperance
  • MagnaCult en Terradown
  • Man As Plague en Loyalty Ends Here
  • Marko Hietala (DE)
  • Suffocation, Despised Icon, Carnifex en Gates Of Hell
  • Timo Tolkki plays Stratovarius
  • Vengeance en Sin City Rebels
  • 1 november:
  • Any Given Day
  • Danko Jones
  • Floor Jansen
  • Hippotraktor en Hypno5e
  • Ignite en Cancer Bats
  • MaYaN en Dear Mother
  • Suffocation, Despised Icon, Carnifex en Gates Of Hell
  • Valley Of The Sun en Kraakis Voodoo
  • 2 november:
  • Erra, Currents, Caskets en Aviana
    27 november:
  • Mental Cruelty, Ov Sulfer, Extermination Dismemberment en Sun Eater
  • The Crimson Ghosts en We'rewolf
  • TPS 10 year Preparty: Kristoffer Gildenlöw, Art Against Agony, Atlantis Chronicles
Kalender
Vandaag jarig:
  • Adrian Erlandsson (At The Gates) - 56
  • Attila Dorn (Powerwolf) - 56
  • Barry van Esbroek (Vanderbuyst) - 45
  • Floyd Cramer (Elvis Presley)† - 93
  • Gabriel Pignata (Destrage) - 44
  • Jason Finn (The Presidents Of The United States Of America) - 59
  • K.K. Downing (Judas Priest) - 75
  • Lisa Johansson (Draconian) - 45
  • Manu Katché (Joe Satriani) - 68
  • Max Lilja (Apocalyptica) - 51
  • Mike Appel (producent) - 84
  • Pål Mozart Bjørke (Madder Mortem)† - 46
  • Scott Weiland (Stone Temple Pilots)† - 59
  • Tim Baker (Cirith Ungol) - 70

Vandaag overleden:
  • Tom Dowd (producent) - 2002
Review

Reckless Manslaughter - Caverns Of Perdition
Jaar van release: 2019
Label: FDA Records

Reckless Manslaughter - Caverns Of Perdition

Een eigen stijl weten te vinden is geen gemakkelijke opgave. Sommige bands weten met een debuutplaat meteen door te breken, maar veelal zie je dat het derde album stijlbepalend is. Dat geldt in het algemeen en binnen de metalscene is dat niet anders. Reckless Manslaughter uit de Ruhrpott, Herne om precies te zijn, is ruim tien jaar bezig en Caverns Of Perdition is het derde album. Deze deathmetalband was mij niet volledig onbekend, maar de eerste twee platen maakten op mij weinig indruk. Dat is nu anders. In de zes jaar tussen deze plaat en de vorige is er zodanig geschaafd aan de sound dat alle puzzelstukjes in elkaar vallen. Caverns Of Perdition is simpelweg een erg goed album. Of Reckless Manslaughter met deze plaat uit de underground weet te kruipen, valt echter nog te bezien. Dat de band is opgenomen in de stal van F.D.A. Records helpt in elk geval.

De openingstrack heeft de titel van de vorige plaat: Blast Into Oblivion. Op die plaat was de opener Storm Of Vengeance, het debuutalbum uit 2011. De bezetting is ongewijzigd vanaf de oprichting in 2008, al maakt leadgitarist Dennis Geil (ex- Depravity) sinds 2012 deel uit van de line-up. Reckless Manslaughter mixt de Amerikaanse stijl met de Scandinavische stijl en dat komt op Caverns Of Perdition veel sterker uit de verf dan op de voorgaande platen. Ditmaal heeft de band niet gewerkt met Dan Swäno voor de mix en mastering, maar met Jörg Uken in de Soundlodge Tonstudio, waar de plaat ook is opgenomen. Ondanks dat Dan Swäno een goede reputatie heeft, ben ik daar blij mee. De productie van Caverns Of Perdition is spot-on. Het slagwerk staat wat op de achtergrond waardoor ook de passsages met blasbeats niet overheersend zijn. Het gitaarwerk staat meer op de voorgrond en de smerige grunts van Leimy zijn goed verstaanbaar. De balans is goed, de details zijn goed te horen en de productie is niet te clean.

De plaat bevat ook meer variatie in tempo en meer diversiteit in de nummers. Zo duurt Stiffshifter slechts twee minuten tegenover een speelduur van maar liefst elf minuten van Funeralmaster, is het instrumentale Into Unknown Caverns een fraai rustpunt halverwege en bevatten Unleash The Spirits Of The Fallen en Vaporized Crucifix ronduit catchy momenten. Operation Chastice daarentegen heeft de neiging voort te kabbelen en zakt na meerdere luisterbeurten een beetje door het ijs. Dat geldt in mindere mate ook voor Catacombs Of Perpetual Damnation en Decay In Embryo.

Vaporized Crucifix ontpopt zich tot één van de hoogtepunten door sterk soleerwerk, fraaie leads en een hoofdrol voor grunter Leimy. Stiffshifter is met twee minuten te kort om uit te pakken met een solo, maar bevat alle ingrediënten voor een goede track. Het instrumentale Into Unknown Caverns verraadt het geheim van Reckless Manslaughter. De onverwachte akkoorden geven de plaat als geheel net dat extra zetje. Het huzarenstukje is Funeralmaster. Zoals de titel al doet vermoeden, ligt het tempo in deze track een stuk lager. Ben je benieuwd hoe Candlemass zou klinken met smerige, diepe grunts? Dit nummer is elf minuten puur genieten. Regelmatig beluister ik Funeralmaster twee keer achter elkaar. Steevast gaat de volumeknop hoger. Ik krijg er geen genoeg van.

Kortom, Caverns Of Perdition is een aanrader voor iedere liefhebber van death metal. Good job guys!

Tracklist:
1. Blast Into Oblivion
2. Unleash The Spirits Of The Fallen
3. Operation Chastise
4. Vaporized Crucifix
5. Into Unknown Caverns
6. Catacombs Of Perpetual Damnation
7. Stiffshifter
8. Decay In Embryo
9. Funeralmaster

Score: 83 / 100

Reviewer: Marc
Toegevoegd: 20 juli 2019

Meer Reckless Manslaughter:

Zoeken
    26 oktober:
  • Herzog (Belgium) - Mugwort
  • 30 oktober:
  • Acherontas - Praxis I – XXX Years Anniversary of Magick and Metamorphosis
  • Avaland - Chemical Poetry
  • Carmeria - Ex Cathedra
  • Cirith Ungol - All The Shadows
  • Cryptorium - Through the Bowels of Ceaseless Dissonance
  • Deathwards - Realms Of Sin
  • Dream Unending - Certain Uncertainties
  • Electric Guitars - What Are We Waiting For
  • Embrace of Thorns / Invocation (Chile) - Invoking the Noumenon / Crushing the Feeble Messianic Embrace (split)
  • Enslaved - Mið
  • Exhumed / Nunslaughter / Molder / Traffic Death - 4 Way Split
  • Fleddy Melculy - L'Avocat Du Diable
  • GABRIEL LEJEUNE - Pyrmamids
  • Gammacide - Toxic Mercenaries
  • Grotesqueries - Nightmare Delirium
  • Korrupt - The Weight We Carry
  • Laser Dracul - Hin Håle Blues
  • Lumsk - Einsemda
  • MASTER BOOT RECORD - COMPUTER METAL
  • Moonwraith - To The Woods
  • Noothgrush - Man is His Own Tormentor
  • Radbraker - When the mist falls...
  • Rattlesnakes - Shadows In The Night
  • Sarcator - The Ones We Follow
  • Somnent - Heirloom
  • Temple Nightside - Cenotaph Severance LP/CD
  • The Astral Prophets - Invasion
  • The Curse Made Flesh - To Each Their Hell
  • Traumatomy - Ascension Of The Ineffable
  • TROLLDOM - Tronen
  • Velnias - Substrate Haruspex
  • Vermianaevus - Vermianaevus
  • Vigil - Primordial Rites
  • VIGIL (Virginia) - Primordial Rites
  • Within The Realm - ...Of Systemic Decay
  • Xentrix - Allied With The Enemy
  • 31 oktober:
  • Arckanum - Beswärjelsin
  • Arckanum - Beswörilsin
  • Dread Witch - Cult
  • Necroseminal Spatter - Sick Ways to Sodomy
  • Powermönger - Powermönger
  • 1 november:
  • Dantalion - Dantalion
Helldorado

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl, en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.