Into The Grave 2026
Enquête

Wat is tot dusver jouw favoriete studio-album of -ep, die in april 2026 werd uitgebracht?

Archspire - Too Fast To Die
At The Gates - The Ghost Of A Future Dead
Atreyu - The End Is Not The End
Corrosion Of Conformity - Good God / Baad Man
Crimson Glory - Chasing The Hydra
Drudkh - Thaw
Enter Shikari - Lose Your Self
Foo Fighters - Your Favorite Toy
Green Carnation - A Dark Poem, Part II: Sanguis
Gus G. - Steel Burner
Immolation - Descent
Inferi - Heaven Wept
Lord Of The Lost - Opvs Noir Vol. 3
Melechesh - Sentinels Of Shamash
Metal Church - Dead To Rights
Nervosa - Slave Machine
Sepultura - The Cloud Of Unknowing
Six Feet Under - Next To Die
Skindred - You Got This
Spirit Adrift - Infinite Illumination
Terror - Still Suffer
Ultha - A Light So Dim
Vomitory - In Death Throes
Wrang - Verwording
een andere release uit april 2026

[ Uitslag | Enquêtes ]

    5 mei:
  • Atmoran, Bodyfarm en Pene Corrida
  • 7 mei:
  • Blaze Bayley
  • Temtris
  • 8 mei:
  • A burial At Sea // Newhvn en Divided
  • Speedmobile en Skroetbalg
  • Splendidula en Doomcult
  • Temtris
  • 9 mei:
  • Catbreath, Narcolepsy en Grindpad
  • Changing Tides en salvage
  • Cryptosis, Overruled en Bad Standing
  • Grindpad, Cathbreath en Narcolepsy
  • Severe Torture en Sepiroth
  • Sheer Terror
  • Skroetbalg en Oproerkraaiers
  • Temtris
  • The Lamp Of Thoth, Iron Void, Lone Wanderer, Metallus en Conviction
  • Verloren Vertellingen, Bloedmaan, Suttungr, Gogmagore
  • 10 mei:
  • Blaze Bayley
  • Temtris
  • 11 mei:
  • Machine Head
    5 juni:
  • Pitfest
  • South Of Heaven festival
  • Triple Threat Metal Fest 2026
Kalender
Vandaag jarig:
  • Anders Gyldenøhr (Hatesphere) - 54
  • Bill Ward (Black Sabbath) - 78
  • Devin Townsend (Strapping Young Lad) - 54
  • James LaBrie (Dream Theater) - 63
  • Jens F. Ryland (Borknagar) - 52
  • Kidd Jordan (R.E.M.)† - 91
  • Les Smith (Anathema) - 59
  • Maurizio Guolo (Darkseed) - 51
  • Mikko Laine (Sole Remedy)† - 45
  • Rikard Sundén (Sabaton) - 45
  • Robert Flux (Oomph!) - 59
  • Shawn Drover (Megadeth) - 60
  • Vjacheslav Molchanov (Kipelov) - 51

Vandaag overleden:
  • Craig Gruber (Rainbow) - 2015
  • Reverend Gary Davis - 1972
Review

Yerûšelem - The Sublime
Jaar van release: 2019
Label: Debemur Morti Productions

Yerûšelem - The Sublime

Bij het horen van de namen W.D. Feld en Vindsval zal er vooral bij blackmetalliefhebbers een belletje gaan rinkelen. Dit duo is de spil van de avant-garde-blackmetalformatie Blut Aus Nord. Sinds halverwege jaren negentig timmeren deze eigenzinnige Fransen aan de weg. Veel platen van de groep staan in het teken van het experimenteren. Het nieuwste muzikale project van de twee heren wijkt dusdanig af van het reguliere werk van Blut Aus Nord, dat ze ervoor kiezen het onder een andere naam uit te brengen: Yerûšelem.

Met Yerûšelems eerste langspeler The Sublime (wat een prachtige albumhoes!) vervolgen Feld en Vindsval hun muzikale avontuur in de industrial. Vooral het type dat Godflesh in de jaren negentig liet horen. Autoimmunity en Joyless herbergen de basis-ingrediënten voor de Godflesh-sound. Een drumcomputer (in de liner-notes aangeduid als industrial pulses), een lomp, ronkend basgeluid en een kille, duistere sfeer die je de rillingen door je lijf laten lopen.

Met Babel en Reverso heeft deze plaat twee tracks die nu al de boeken in mogen als (industrial-)klassieker. Naast het fenomenale basspel valt vooral op hoe goed de gitaarpartijen zijn. De songs van Yerûšelem staan niet alleen in het teken van industrial. Bij vlagen is de muziek rauw en dromerig en zijn invloeden van My Bloody Valentine, Jesu en enkele post-punkbands niet ver weg.

The Sublime is een enerverende plaat. Feld en Vindsval sleuren je mee langs uiteenlopende muzikale passages. De sfeer is veelal kil en neerslachtig, maar bij vlagen komt er een sprankje licht naar voren in de songs. Een sterke, sfeervolle plaat die ik liefhebbers van genres als industrial, post-punk en shoegaze dan ook “koud” aanbeveel.

Tracklist:
1. The Sublime
2. Autoimmunity
3. Eternal
4. Sound Over Matter
5. Joyless
6. Triiiunity
7. Babel
8. Reverso
9. Textures Of Silence

Score: 85 / 100

Reviewer: Hugo
Toegevoegd: 9 februari 2019

Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.