Helldorado
Enquête

Wie zie jij het liefst worden bevestigd voor Graspop 2026 als één van de hoofdacts?

A Perfect Circle
AC/DC
Alice Cooper
Architects
Bad Omens
Bring Me The Horizon
Electric Callboy
Foo Fighters
Ghost
Gojira
Limp Bizkit
Marilyn Manson
Megadeth
Pantera
Parkway Drive
Queens Of The Stone Age
Rammstein
Sabaton
Slayer
System Of A Down
The Offspring
Twisted Sister
Volbeat
Within Temptation
een andere topact, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    22 oktober:
  • Decapitated en Inferum
  • 23 oktober:
  • Blackbriar en Forever Still
  • Bloodred Hourglass en Luna Kills
  • Wolvennest, (Dolch) en Double Darkness
  • 24 oktober:
  • Blackbriar en Forever Still
  • Cryptosis, Nephylim en Imprisoned in Flesh
  • Wormrot en Gummo
  • 25 oktober:
  • Alcest en Bruit ≤
  • Fajtfest Fryslân
  • Hemelbestormer en Ter Ziele
  • The Curse Made Flesh en Epistulum
  • 26 oktober:
  • Testament, Obituary, Destruction en Goatwhore
  • Vower en Giant Walker
  • 26 oktober:
  • Testament, Obituary, Destruction en Goatwhore
  • Vower en Giant Walker
    22 november:
  • Adrian Vandenberg
  • Deadhead en Anomic
  • Sacred Reich en Martyr
Kalender
Vandaag jarig:
  • Aram Kalousdian (Nu.Clear.Dawn) - 46
  • Bobby Blotzer (Ratt) - 67
  • Bobby Fuller (The Bobby Fuller Four)† - 83
  • Cris Kirkwood (Meat Puppets) - 65
  • Darryl Jenifer (Bad Brains) - 65
  • Dave McClain (Machine Head) - 60
  • Don Doty (Dark Angel) - 60
  • Ed Repka (illustrator) - 65
  • Fred "Sephiroth" Colombo (Spheric Universe Experience) - 42
  • Helmut Lotti - 56
  • Jon Foreman (Switchfoot) - 49
  • Kevin Killen (producent) - 66
  • Leslie West (Mountain)† - 80
  • Luisma Hernández (Arwen) - 48
  • Marc Shaiman (componist) - 66
  • Martijn Brauwers (Morning) - 49
  • Mike Elizondo (producent) - 53
  • Mikhail "Lightspeed" Pekhotin (Below The Sun) - 39
  • Piotr "Peter" Wiwczarek (Vader) - 60
  • Rafael Bittencourt (Angra) - 54
  • Steffi Hertz (Haggard) - 50
  • Stuart Chatwood (The Tea Party) - 56
  • Svante Henryson (Yngwie Malmsteen) - 62
  • Tim Kinsella (Cap’n Jazz) - 51
  • TobyMac (DC Talk) - 61
  • Vinnie Hornsby (Sevendust) - 58
  • Zardonic - 40

Vandaag overleden:
  • Edd Griles (regisseur) - 2024
  • George Young (The Easybeats) - 2017
  • Jane Dornacker (The Tubes) - 1986
  • Jimmy Miller (producent) - 1994
Review

Soen - Lotus
Jaar van release: 2019
Label: Silver Lining Music
Soen - Lotus
Met Cognitive (2012) en Tellurian (2014) wist Soen al naam te maken, maar met het fantastische Lykaia (2017) viel alles muzikaal op zijn plaats en brak de groep pas echt door binnen de progressieve metalwereld. Ook de liveshows groeiden mee.

Net als op het vorige album laat Soen op Lotus grofweg een mix van Tool, Opeth en in mindere mate Muse horen. Op Lykaia wist de Zweedse informatie dat beter dan voorheen te doen. Ook het nieuwe album toont die organische songwriting. Ondanks dat de Canadees Cody Ford kort voor de opnamen van deze vierde full-length de positie als leadgitarist heeft overgenomen van Marcus Jidell is er in eerste instantie niet veel aan de sound veranderd. Zo had opener Opponent op het vorige album kunnen staan. Dat geldt ook voor delen van andere tracks, zoals riffs in Rival en Martyrs. Herkenbaar dus, maar gelukkig zijn er ook vernieuwende elementen. Daarop zit je natuurlijk te wachten als progliefhebber.

Eén van de eerste dingen die opvalt, zijn de prominentere hammond- en keyboardpartijen. In Martyrs verhoogt dat de score. Maar daar blijft het niet bij. Over het hele album verrijken ze de composities. Af en toe komt de naam van Dire Straits daarbij in gedachten op, zoals tijdens de sfeervolle orgelbijdrage in het kalme en bluesy titelnummer. Samen met Martyrs vormt dit een zeer sterke fase van het album.

Andere zaken die opvallen, zijn de hardere drumsound en dat het bas- en gitaargeluid dichter bij elkaar liggen. Verder is het algehele geluid moderner. Dat uit zich vooral in de gitaarsound. Zanger Joel Ekelöf lijkt met elk album beter te zingen. Hij zorgt voor beklijvende momenten, zoals in het refrein van Martyrs en in de coupletten van Penance. Hoewel hij nog veel teruggrijpt op herkenbare zanglijnen, varieert hij iets meer dan op de vorige langspeler. Luister maar eens naar zijn prachtige voordracht waarmee hij de luisteraar betrekt in de meeslepende ballad River. Hoewel hij zingt over jezelf oprichten en je niet mee laten trekken in de negatieve dingen in jezelf en om je heen, is deze release gevoelsmatig juist geen vrolijke aangelegenheid. Met name de heavy sound en melancholische klanken zorgen voor een serieus en confronterend karakter.

Lotus is een heel fijne plaat die weliswaar wat minder uitschieters bevat dan Lykaia en minder vaak de adrenaline verhoogt, maar daar staat een consistenter niveau tegenover. Ook op de tweede helft staan erg mooie nummers. Soms zijn ze om stil van te worden, zoals het afsluitende Lunacy. In eerste instantie klinkt de release als een vervolg op zijn voorganger, maar na meerdere luisterbeurten ontdek je steeds meer diepgang en verschillen, met name in de rustige passages, die het meest imponeren. Lotus biedt niet de vernieuwing waarop sommige progressievelingen hopen, maar stelt tevreden met herkenbare en goed geschreven progmetalsongs.

Tracklist:
1. Opponent
2. Lascivious
3. Martyrs
4. Lotus
5. Covenant
6. Penance
7. River
8. Rival
9. Lunacy

Score: 82 / 100

Reviewer: Jeffrey
Toegevoegd: 28 januari 2019

Meer Soen:

Helldo

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.