Dynamo Metalfest 2026
Enquête

Wat is jouw favoriete Alestorm-song?

1741 (The Battle Of Cartagena)
Alestorm
Captain Morgan's Revenge
Drink
Fucked With An Anchor
Hangover
Keelhauled
Killed To Death By Piracy
Magnetic North
Mexico
Nancy The Tavern Wench
No Grave But The Sea
P.A.R.T.Y.
Pirate Song
Rum
Shipwrecked
Shit Boat (No Fans)
The Sunk'n Norwegian
Treasure Chest Party Quest
Voyage Of The Dead Marauder
Walk The Plank
Wenches And Mead
Wolves Of The Sea
Zombies Ate My Pirate Ship
een andere Alestorm-kraker

[ Uitslag | Enquêtes ]

    27 juli:
  • Vio-Lence en Cutthroat
  • 28 juli:
  • Unearth
  • 29 juli:
  • M.D.C. en Fast Friends SF
  • Voyager
  • Wacken Open Air
  • 30 juli:
  • Bear McCreary
  • Lovebites
  • Wacken Open Air
  • 31 juli:
  • Anette Olzon
  • Wacken Open Air
  • Wolvennest en Aeturna
  • 1 augustus:
  • Anette Olzon
  • Savatage
  • Wacken Open Air
Kalender
Vandaag jarig:
  • Gary Cherone (Extreme) - 65
  • Jim Lindberg (Pennywise) - 61
  • Mick Jagger (The Rolling Stones) - 83
  • Roger Taylor (Queen) - 77
  • Stanley Kubrick (regisseur)† - 98
  • Terry Brown (producent) - 90

Vandaag overleden:
  • Brent Mydland (Grateful Dead) - 1990
  • Joey Jordison (Slipknot) - 2021
  • Mike Howe (Metal Church) - 2021
Review

Panzer Squad - Ruins
Jaar van release: 2018
Label: Testimony Records
Panzer Squad - Ruins
Een band die Panzer Squad heet, kan bijna niet anders dan thrash metal spelen. Het is dan ook niet vreemd dat dit Duitse trio old school thrash ten gehore brengt. Om hun muziek nog ranziger en harder te maken, combineren ze dit met d-beat punk-invloeden. Na de oprichting in 2012, kwam in 2016 hun debuut Coming To Your Town uit. Dit jaar komen ze met hun tweede langspeler Ruins, dat klinkt als een ode aan de thrash- en punkbands uit de jaren tachtig.

De twee woorden die dit album goed samenvatten, zijn snel en smerig. Openingsnummer Extinction begint met een gesproken intro dat doet denken aan een Amerikaans journaal uit de jaren vijftig. Hierna ragt de muziek erop los en het tempo gaat niet meer naar beneden. De drumpartijen beuken erop los en de gitaarriffs slaan je om de oren. Het ranzige basgeluid dat kenmerkend is voor D-beat is ook duidelijk terug te horen, met Sewer Rat als beste voorbeeld. De zanger brult er ook heerlijk op los. Zijn zang is nog het meest te vergelijken met die van een jonge Mille Petrozza (Kreator). De vunzige en agressieve stem past goed bij zowel de old school thrash als bij de d-beat.

Het is duidelijk dat Panzer Squad volwassener is geworden sinds Coming To Your Town. Muzikaal gezien zijn de bandleden ietwat afwisselender geworden, maar ook de productie is voller geworden, zonder de ranzigheid van de muziek te verliezen. Daarnaast zijn ze tekstueel gegroeid, aangezien op Ruins geen nummers terug te vinden zijn in de trend van Gangster Lies And Pizza Pies en Satanik Nekrogoat. Dit wil echter niet zeggen dat de band niet nog meer kan groeien. De songs lijken soms net te veel op elkaar en vervormen dan tot een eentonige brij van herrie. De stijgende lijn biedt echter hoop voor de toekomst, want muzikaal gezien laat Panzer Squad wel horen dat het kundig is.

Samengevat is Ruins een vermakelijk album. Een liefhebber van het genre zal echt wel kunnen genieten van de veertig minuten geweld die de plaat biedt. Ook bij mij zal het album waarschijnlijk nog wel eens langskomen in de nabije toekomst. Maar ik verwacht dat hij snel zal verdwijnen in mijn muziekcollectie en mijn geheugen. De muziek is namelijk net niet pakkend genoeg om vaak opnieuw te beluisteren. Desalniettemin heb ik zeker genoten van de pure agressie die deze plaat biedt en ik denk dat fans van Wolfbrigade, het oude Kreater en vroege Sodom dat ook zullen doen.

Tracklist:
1. Extinction
2. Death Toll
3. Escapist
4. Sewer Rat
5. Societal Funeral
6. Singular Purpose
7. Shut In
8. Victims Of War
9. Delusionist
10. Approaching The End
11. Zombie Shot
12. After The Bombs
13. Warsystem (Shitlickers-cover)

Score: 68 / 100

Reviewer: Sam
Toegevoegd: 12 augustus 2018

Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.