Bibelot, Dordrecht
Enquête

Wat is jouw favoriete rapmetal- of raprocksong ooit?

Anthrax & Public Enemy - Bring The Noise
Beastie Boys - Fight For Your Right
Bloodhound Gang - Fire Water Burn
Body Count - Cop Killer
Clawfinger - Nigger
Deftones - Back To School (Mini Maggit)
Dog Eat Dog - No Fronts
Faith No More - Epic
Falling In Reverse - Popular Monster
Helmet & House Of Pain - Just Another Victim
Hollywood Undead - Undead
Kid Rock - Bawitdaba
Korn - Got The Life
Limp Bizkit - Break Stuff
Linkin Park - In The End
P.O.D. - Youth Of The Nation
Papa Roach - Last Resort
Rage Against The Machine - Killing In The Name
Red Hot Chili Peppers - By The Way
Run-DMC & Aerosmith - Walk This Way
Saliva - Click Click Boom
Skindred - Nobody
Slipknot - Wait And Bleed
Urban Dance Squad - Demagogue
een ander nummer, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    9 september:
  • Raven
  • 10 september:
  • Voyage 35 en Kristoffer Gildenlöw
  • 11 september:
  • Baroeg Open Air
  • Fear Factory, Crystal Lake, Hate en The Nocturnal Affair
  • Fool's Game, Last Wishes en Malignant Methods
  • Grind Over Helmond met Metrorrhagia, Sarcophagia, Forced Entry en Gastritis
  • Voyage 35 en Kristoffer Gildenlöw
  • 12 september:
  • Baroeg Open Air
  • Havok, Blood Red Throne, Xonor en Eradikated
  • Metal yoga
  • The Red Baron & His Flying Circus en Bonebag Alley
  • Voyage 35 en Kristoffer Gildenlöw
  • Wildman Metal Fest
  • 13 september:
  • Atomic Aggressor en Ectovoid
  • Fear Factory, Crystal Lake, Hate en The Nocturnal Affair
  • RVH Project
  • Sigh en Devil Master
    9 oktober:
  • Ancient Rites, Pentacle en Asgrauw
  • Bokkeryers
  • Elithium, Pacemaker en Maanvlinder
  • Onslaught, Prophecy 23 en Toranaga UK
  • Plan Nine
  • Rapalje
  • Shadow Of Intent, Aborted, Disembodied Tyrant en Soreption
  • Soulcrusher
  • Sylvan en Blind Ego
  • Waxing crescent
Kalender
Vandaag jarig:
  • Chris Caffery (Savatage) - 59
  • Daniel Mÿhr (Sabaton) - 46
  • Doug Ingle (Iron Butterfly) - 80
  • Erik Ljungqvist (Arise) - 47
  • Jani Liimatainen (Sonata Arctica) - 46
  • Jukka Ruotsalainen (Wingdom) - 47
  • Kristoffer "Garm" Rygg (Ulver) - 50
  • Lucien Francœur (Aut’Chose)† - 78
  • Michael Sjöö (Seven Tears) - 41
Review

Amanda Somerville's Trillium - Tectonic
Jaar van release: 2018
Label: Frontiers Music
Amanda Somerville's Trillium - Tectonic
Later dit jaar tourt Amanda Somerville met haar Trillium door Europa, samen met Anneke van Giersbergen. De zangeres die vorig jaar al van zich liet horen met het project Exit Eden is nu na zeven jaar terug met een nieuw album van Trillium. Ditmaal met medewerking van drummer Andre Borgman (ex-After Forever), toetsenist Erik van Ittersum (HDK, Kingfisher Sky) en haar echtgenoot Sander Gommans (bas en gitaar), die ook al bijdroeg aan Alloy (2011).

Zoals we mogen verwachten van deze doorgewinterde muzikanten is het resultaat een professionele en melodieuze rock/metalplaat die af en toe Avantasia en After Forever in gedachten laat opkomen, bands waar Amanda respectievelijk Sander bij betrokken zijn (geweest). Het is vooral de altsopraan (denk aan Floor Jansen, waaraan ze overigens les gaf) die in het middelpunt van de belangstelling staat. De songs staan in dienst van haar vocale kwaliteiten die ze beslist laat gelden. Zo overtuigt ze met haar bereik in Fatal Mistake, zingt ze breekbaar mooi in Eternal Spring (de enige ballad) en geeft ze Stand Up net dat beetje overtuigingskracht mee. Ook de single Full Speed Ahead heeft die power en mede daardoor is het een van de highlights.

Een ander hoogtepunt is Fighting Fate, dat instrumentaal wat rijker is bedeeld dan andere songs. Het laat de songwritingkwaliteiten van de componisten horen. Een ander voorbeeld daarvan in het sfeervolle en rijke Nocturna. Sfeervol is ook het theatrale Cliché Freak Show. Verder komt er in veel nummers een gitaarsolo langs, zorgen het soulvolle achtergrondkoor (dat wat te zacht in de mix staat) en de symfonieën voor een stuk bombast. In Full Speed Ahead zijn het baswerk van Mark Burnash en een gitaarsolo van Paul Owsinski te horen.

Tectonic is een productioneel helder en verzorgd symfonisch rock/metalalbum waarop Amanda Somerville nog maar eens bevestigt hoe goed ze kan zingen. De compacte nummers met veelal een standaardstructuur en enkele variaties daarop zitten haar als gegoten. De songs liggen lekker in het gehoor, maar verwacht geen vernieuwende muziek, want die vind je hier ondanks de twists niet. Het is een beheerste collectie songs die de Amanda-fans tevreden zal stellen en mogelijk nieuwe liefhebbers, al zal deze plaat niet voor tektonische verschuivingen zorgen.

Tracklist:
1. Time To Shine
2. Stand Up
3. Full Speed Ahead
4. Hit Me
5. Fighting Fate
6. Nocturna
7. Fatal Mistake
8. Shards
9. Cliché Freak Show
10. Eternal Spring

Score: 75 / 100

Reviewer: Jeffrey
Toegevoegd: 21 juni 2018

Helldorado

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.