Into The Grave 2026
Enquête

Wat vind jij de gaafste song uit het jaar 2011?

Amon Amarth - Destroyer Of The Universe
Anthrax - Fight 'Em 'Til You Can't
Arch Enemy - Yesterday Is Dead And Gone
Dream Theater - On The Backs Of Angels
Fleshgod Apocalypse - The Violation
Hell - On Earth As It Is In Hell
Iced Earth - Dystopia
In Flames - Deliver Us
Lamb Of God - Ghost Walking
Machine Head - Locust
Mastodon - Curl Of The Burl
Megadeth - Public Enemy No. 1
Nightwish - Storytime
Opeth - The Devil's Orchard
Powerwolf - We Drink Your Blood
Rammstein - Mein Land
Red Fang - Wires
Septicflesh - The Vampire From Nazareth
Sólstafir - Fjara
Symphony X - When All Is Lost
Taake - Myr
The Devil's Blood - On The Wings Of Gloria
Trivium - In Waves
Within Temptation - Faster
een andere kraker uit 2011, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    24 mei:
  • Airbag en Lesoir
  • Earthside
  • Hirax, Türböwitch en Dead Serious
  • 29 mei:
  • Dog With A Spoon, Astronutz en No Breakfast Goodbye
  • Plini en Sungazer
  • 30 mei:
  • Outta Pocket, Hold My Own, Megalomaniacs en Premonition
  • Peter Pan Speedrock
  • Plini en Sungazer
    24 juni:
  • A Perfect Circle
  • Gaerea
  • Possesssed en The Heritance
Kalender
Vandaag jarig:
  • Albert Bouchard (Blue Öyster Cult) - 79
  • Arthur Berkut (Aria) - 64
  • Brian Cannon (illustrator) - 60
  • Edward Reekers (Kayak)† - 69
  • Fotis Benardo (Septic Flesh) - 46
  • Jens Becker (Grave Digger) - 61
  • Marc Martins Pia (Persefone) - 42
  • Rubén Perez (Hapax) - 50
  • Slava Popova (Operatika) - 47
  • Steve McDonald (Redd Kross) - 59
  • Steve Upton (Wishbone Ash) - 80
  • Tor Atle Andersen (Communic) - 46

Vandaag overleden:
  • Earl Root (Aesma Daeva) - 2008
  • Paul Gray (Slipknot) - 2010
  • Tony Bono (Whiplash) - 2002
Review

High Priestess - High Priestess
Jaar van release: 2018
Label: Ripple Music

High Priestess - High Priestess

Er is geen gebrek aan female-fronted doom- of stonerbands. Sterker nog, de laatste jaren blijven er maar nieuwe groepen opduiken. Vaak lijkt het sterk op elkaar en gaat het om releases met enkele interessante tracks en voor de rest een hoop fillers. High Priestess is ook zo’n groep die uit het niets lijkt te komen. Dit enkel uit vrouwen bestaande doomtrio heeft veel positieve feedback gekregen op basis van zijn eerste demo’s. Niet zo gek dat Ripple Music deze dames heeft opgepikt en nu hun eerste plaat High Priestess uitbrengt.

High Priestess schiet op indrukkende wijze uit de startblokken. De eerste drie tracks zitten goed in elkaar. Firefly en Despise vliegen ondanks hun forse speelduur snel voorbij. De kunst zit hem bij deze tracks in de contrasten tussen de passages. Zo worden lieflijk klinkende vocalen probleemloos afgewisseld met grunts en gaan logge doomriffs naadloos over in psychedelisch klinkende passages. High Priestess weet deze contrasterende passages zo in de songs te verwerken dat ze harmoniseren met elkaar.

Waar High Priestess met Firefly, Despise en Banshee veelbelovend start, is het vervolg minder imponerend. Zo komt het opzwepende Take The Blame (ondanks de fraaie gitaarsolo en harmonieën) songtechnisch tekort. De stevig op Black Sabbath leunende track Mother Forgive Me blijft qua refrein weliswaar eenvoudig hangen, maar haalt niet het niveau van de eerste drie liedjes. Met Earth Dive sluit High Priestess kant b toch nog op een mooie manier af. Deze ingetogen ballade is prachtig ingezongen en bevat bovendien een heerlijke, melodieuze gitaarsolo en galmend gitaarwerk voorzien van wahwah-effecten.

Dat High Priestess zo vroeg al geprezen wordt, is een beetje een gevalletje van te vroeg juichen. Daarvoor is deze debuutplaat nog niet constant genoeg. Daar staat tegenover dat High Priestess zeker zijn momenten heeft. High Priestess is een aardige introductie, maar er is wel degelijk nog werk aan de winkel.

Tracklist:
1. Firefly
2. Despise
3. Banshee
4. Take The Blame
5. Mother Forgive Me
6. Earth Dive

Score: 75 / 100

Reviewer: Hugo
Toegevoegd: 18 juni 2018

Zoeken
    21 mei:
  • Blossom Death - Spirit
  • 22 mei:
  • Armored Saint - Emotion Factory Reset
  • As The Sun Falls - Songs From The Veil
  • Crown Lands - Apocalypse
  • Dimmu Borgir - Grand Serpent Rising
  • Varg - Live At Wolfszeit Festival 2024
  • 29 mei:
  • Ana - Motivated By Death
  • Azaghal - Nekrohelios
  • Devin Townsend - The Moth
  • Elder - Through Zero
  • Eternal Evil - Forever Feared
  • Godthrymm - Projections
  • Hecate Enthroned - The Corpse Of A Titan, A Lament Long Buried
  • Leatherwitch - First Spell
  • Monolord - Neverending
  • Sarcasm - Lifeforce Omnibound
  • Somnia Finem - Desassossego
  • The Scalar Process - Agnomysticism
  • Trelldom - By The Word
Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.