Enquête

Welke formatie die daadwerkelijk bestaat of heeft bestaan, bezit de grappigste bandnaam?

Anal Vomit
Babymetal
Band Zonder Banaan
Bongzilla
Butthole Surfers
Cycle Sluts From Hell
Dead Kennedys
Eskimo Callboy
Gay For Johnny Depp
Gentle Art Of Cooking People
Haribo Macht Kinder Froh
Iwrestledabearonce
Kiss The Anus Of A Black Cat
Kutschurft
Pigeons Playing Ping Pong
Pistol Whippin' Party Penguins
Power To The Pipo
Rectal Smegma
Revolting Cocks
Schijten Met Een Stijve (S.M.E.S.)
Spock's Beard
Tony Danza Tapdance Extravaganza
Uncle Acid And The Deadbeats
We Butter The Bread With Butter
een andere grappige bandnaam, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    15 juni:
  • Possesssed en Sinsaenum
  • Sugar
  • 16 juni:
  • Knocked Loose en State Power
  • Possesssed en Sinsaenum
  • 17 juni:
  • Blood Incantation en Neptunian Maximalism
  • Cradle Of Filfth
  • Escuela Grind
  • Hulder
  • Snot, Doodseskader en 3 Eyed Kids
  • 18 juni:
  • Escuela Grind
  • Graspop Metal Meeting
  • Guns n' Roses
  • Kylesa
  • Sólstafir, Oranssi Pazuzu en Hulder
  • The Heavy Eyes
  • Venom Inc. en Torture Squad
  • 19 juni:
  • Graspop Metal Meeting
  • Guitar Wolf en The Etters
  • Kylesa
  • Ok Goodnight, Benthos en Ursa
  • The Exploited
  • 20 juni:
  • Graspop Metal Meeting
  • Guns n' Roses
  • The Exploited en Hard Shoulder
  • 21 juni:
  • Ankor
  • Faetooth
  • Graspop Metal Meeting
  • Neal Morse (akoestisch)
  • The Exploited en Skroetbalg
Geen concerten bekend voor 15-07-2026.
Kalender
Vandaag jarig:
  • Bernie Shaw (Uriah Heep) - 70
  • Bif Naked - 55
  • Brad Gillis (Night Ranger) - 69
  • Craig Gruber (Rainbow)† - 75
  • Dan Mullins (My Dying Bride) - 48
  • Edvard Grieg (componist)† - 183
  • Erik Wallén (Astral Kingdom) - 39
  • Hank von Hell (Turbonegro)† - 54
  • Ivan Izotoff (Mechanical Poet) - 43
  • Jeff Neal (Boston) - 57
  • Mark Weiss (fotograaf) - 67
  • Max Samosvat (Mechanical Poet) - 45
  • Noddy Holder (Slade) - 80
  • Rory Clewlow (Enter Shikari) - 40
  • Scott Rockenfield (Queensrÿche) - 63
  • Steve Richards (manager)† - 59
  • Steve Walsh (Kansas) - 75
Review

Amorphis - Queen Of Time
Jaar van release: 2018
Label: Nuclear Blast Records
Amorphis - Queen Of Time
“A little bit of everything, except jazz”, aldus frontman Tomi Joutsen en bassist Olli-Pekka 'Oppu' Laine. Laatstgenoemde is de opvolger van Niclas Etelävuori, die na ruim zestien jaar vertrok omdat hij niet door een deur kon met het management. Oppu maakte al deel uit van de line-up van 1990 tot 2000 en keert dus terug op het oude nest. Er is nog meer veranderd: de Finnen hebben gekozen voor een echt koor, echte strijkers en fluitisten in plaats van samples.

Gelukkig bevat Queen Of Time ook nog genoeg herkenbare elementen. Het is een logische voortzetting van Under The Red Cloud (2015), maar met wat vernieuwingen. Daardoor klinkt het songmateriaal zowel vertrouwd als fris. Het is evenwel een heel divers album. Zo klinkt The Bee als een mix van trance en melodieuze (death) metal en Message In The Amber belicht de folky kant van de band, maar in beide tracks zitten nog veel meer (progressieve) elementen verstopt, die zich na meerdere luisterbeurten openbaren.

En over progressief gesproken: Daughter Of Hate is een vooruitstrevende track met intelligente ritmestructuren en een saxofoonsolo. Daar staat het catchy The Golden Elk tegenover, dat het live waarschijnlijk goed gaat doen. Toch kan het zestal muzikanten het niet laten om hier een speciale oosterse touch aan toe te voegen in de vorm van een strijkersmelodie en een solo op een snaarinstrument uit de Balkan.

Vanwege de bijdrage van het orkest en het koor klinken bepaalde songs behoorlijk bombastisch. Heart Of Giant is daar een goed voorbeeld van. Ook hierin komt het progressieve aspect weer heel nadrukkelijk naar voren. Een ander voorbeeld is het folky We Accursed. Daarin komen de invloeden uit de jaren zeventig aan het licht dankzij het spel op de dwarsfluit en het hammondorgel. Anneke van Giersbergen promoveert het melodieuze en toegankelijke Amongst Stars tot een van de vrolijkste nummers.

Zo staat het bombastische Queen Of Time vol met verrassingen en is vooral de gelaagdheid opvallend. Daardoor ontdek je steeds weer nieuwe partijen die op de achtergrond een belangrijke of verrijkende toevoeging zijn. Die verdieping gaat gepaard met een goede, ademende productie van Jens Bogren. Daardoor is deze dertiende full-length een fijn album om naar te luisteren. Een die niet zo snel pakt als zijn voorganger, maar veel te bieden heeft.

Tracklist:
1. The Bee
2. Message In The Amber
3. Daughter Of Hate
4. The Golden Elk
5. Wrong Direction
6. Heart Of The Giant
7. We Accursed
8. Grain Of Sand
9. Amongst Stars
10. Pyres On The Coast

Score: 83 / 100

Reviewer: Jeffrey
Toegevoegd: 7 mei 2018

Meer Amorphis:

Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.