Epica & Amaranthe - The Arcade Dimensions Tour Into The Grave 2026
Enquête

Wat is tot dusver jouw favoriete studio-album, dat in november 2025 werd uitgebracht?

1914 - Viribus Unitis
Agnostic Front - Echoes In Eternity
Astarte - Blackdemonium
Astronoid - Stargod
Bell Witch & Aerial Ruin - Stygian Bough Volume II
Bloodbound - Field Of Swords
Blut Aus Nord - Ethereal Horizons
Danko Jones - Leo Rising
Demon King - Death Knell
Depravity - Bestial Possession
Equilibrium - Equinox
Havamal - Age Of The Gods
Ildaruni - Divinum Sanguinem
Kauan - Wayhome
Lamp Of Murmuur - The Dreaming Prince In Ecstasy
Mezzrow - Embrace The Awakening
Novembre - Words Of Indigo
Of Mice And Men - Another Miracle
Omnium Gatherum - May The Bridges We Burn Light The Way
Pupil Slicer - Fleshwork
Qrixkuor - The Womb Of The World
Spock’s Beard - The Archaeoptimist
The Devil Wears Prada - Flowers
VoidCeremony - Abditum
een ander album uit november 2025

[ Uitslag | Enquêtes ]

    6 december:
  • Cradle of Filth en Suffocation
  • Epinikion en Abstracted Mind
  • Skroetbalg
  • 7 december:
  • Ignite, Antillectual en Florida Men
  • 8 december:
  • Chelsea Grin, Signs Of The Swarm, Mugshot, Crown Magnetar
  • 9 december:
  • Of Mice & Men, Ghostkid en Gore
  • 11 december:
  • Clutch
  • Cobra The Impaler en My Diligence
  • Eindhoven Metal Meeting Warm Up
  • 12 december:
  • Battle Beast, Dominum en Majestica
  • Desolated, Bayway, D Bloc en Sidestep
  • Eindhoven Metal Meeting
  • Epinikion, Cathubodua en Abstracted Mind
Geen concerten bekend voor 06-01-2026.
Kalender
Vandaag jarig:
  • Anders "Andy" Johansson (Diablo Swing Orchestra) - 47
  • Freddy Nieuland (Wallace Collection)† - 81
  • Freddy Persson (Nostradameus) - 49
  • Peter Buck (R.E.M.) - 69
  • Randy Rhoads (Ozzy Osbourne)† - 69
  • Tim Roth (Into Eternity) - 50

Vandaag overleden:
  • Huddie "Lead Belly" Ledbetter - 1949
  • Roy Orbison (Traveling Wilburys) - 1988
Review

Morvigor - Tyrant
Jaar van release: 2017
Label: Eigen Beheer
Morvigor - Tyrant
Een wereld van verschil; het debuutalbum A Tale Of Suffering (2014) en Tyrant (2017) van Morvigor. Op alle gebieden heeft de extreme metalband uit Alkmaar sprongen voorwaarts gemaakt. Het nieuwe materiaal is technischer, strakker uitgevoerd, beter geproduceerd, dynamischer en weet moeiteloos de lange spanningsboog vast te houden.

De release, die aanvoelt als een geheel, begint na het intro met het intense No Repentance. Daarin spelen de mannen een punky vorm van black metal à la Darkthrone. The Martyr’s Ascension is dynamischer met een mix van death en black metal en veel knappe wendingen. Deze track is melodieuzer (ook de basloopjes verdienen een compliment) en progressiever (gaaf gitaarwerk, mogelijk geïnspireerd door Opeth ten tijde van Still Life). Buitengewoon knap hoe de secties naadloos op elkaar aansluiten. Een sterk staaltje songwriting met veel goede ideeën.

Als je denkt het hoogtepunt gehad te hebben, volgt het zestien minuten lange Blood Of The Pelican, met Interlude eraan vooraf met daarin regen en een kerkklok. Het magnum opus bouwt heel rustig de spanning op met clean en rustig getokkel. Vervolgens doen tribal drums en versterkte akkoorden hun intrede en komen er extra lagen bovenop met een baspartij en een postrocktremolo. Prachtig! Er ontwikkelt zich al snel een verhalende, epische track met op sfeer gerichte black metal met een mix van screams en grunts. Soms heeft de muziek een heroïsche inslag zoals bij Primordial. Tyrant raast er na het intermezzo Voices op los en verraadt dat Mayhem een inspiratiebron is, maar kort erna hoor je ook duidelijk folky invloeden in de zang en komt er ook nog een Floydiaanse, rustige passage langs.

Zo verkennen vocalist Jesse Peetoom, bassist Evio Paauw, gitaristen Sytze Andringa en Stefan van Delft en drummer Brendan Duffy op deze boeiende release diverse uitersten in het muzikale spectrum. De groep weet daarbij constant de focus vast te houden, zoals bijvoorbeeld Thurisaz dat op The Pulse Of Mourning bewijst. In drie jaar tijd heeft Morvigor een fantastische ontwikkeling doorgemaakt. De keuze voor een donkere, intense en expressieve benadering pakt zeer goed uit. Tyrant is een van de beste releases van eigen bodem van 2017. Wil je de band live zien, dan kan dat op korte termijn in StudioGonz te Gouda tijdens het Break Your Neck-festival op zaterdag 21 april.

Tracklist:
1. Intro
2. No Repentance
3. The Martyr’s Ascension
4. Interlude
5. Blood Of The Pelican
6. Voices
7. Tyrant
8. Outro

Score: 83 / 100

Reviewer: Jeffrey
Toegevoegd: 17 april 2018

Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.