Enquête

Welke song bevat jouw favoriete gitaarsolo aller tijden?

Accept - Metal Heart
Alter Bridge - Blackbird
Black Sabbath - War Pigs
Dragonforce - Through The Fire And Flames
Guns N' Roses - November Rain
Iron Maiden - Powerslave
Jimi Hendrix Experience - All Along The Watchtower
Joe Satriani - Surfing With The Alien
Judas Priest - Painkiller
Led Zeppelin - Stairway To Heaven
Lynyrd Skynyrd - Free Bird
Mayhem - Freezing Moon
Megadeth - Hangar 18
Metallica - Fade To Black
Ozzy Osbourne - Crazy Train
Pantera - Floods
Pink Floyd - Comfortably Numb
Rage Against The Machine - Killing In The Name
Rainbow - Stargazer
Slayer - Angel Of Death
Steve Vai - For The Love Of God
UFO - Rock Bottom
Van Halen - Eruption
Yngwie Malmsteen - Black Star
een andere rock- of metalsong, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    18 september:
  • Allegaeon, Gorod en Abysmal Dawn
  • Demon en Steelover
  • FM
Kalender
Vandaag jarig:
  • Andi Deris (Helloween) - 62
  • Henrik Sandelin (Avatar) - 39
  • Johnny Preston† - 87
  • Richard D. James (Aphex Twin) - 55
  • Stuart Matthewman (Sade) - 66

Vandaag overleden:
  • Krzysztof "Doc" Raczkowski (Vader) - 2005
Review

Svartanatt - Starry Eagle Eye
Jaar van release: 2018
Label: The Sign Records

Svartanatt - Starry Eagle Eye

”We are the children of revival.” Deze treffende woorden zingt frontman Jani Lehtinen in het pakkende openingsnummer van Svartanatts tweede langspeler Starry Eagle Eye. Je kunt je afvragen of er inmiddels niet genoeg bandjes actief zijn die de (hard)rock uit de jaren zestig en jaren zeventig doet herleven. Svartanatt komt echter uit Zweden, het land waar ze een neusje hebben voor het maken van kwalitatief sterke retro-rock. Svartanatt is hier geen uitzondering op.

Starry Eagle Eye is van het begin tot het einde een zeer vermakelijke rit. Svartanatt (Zweeds voor zwarte nacht) heeft zijn huiswerk gedaan en verwerkt elementen van Thin Lizzy, Lynyrd Skynyrd en Deep Purple in zijn muziek. Zo is het dubbele gitaarwerk een charmant onderdeel in Wrong Side Of Town, Wolf Blues en de titeltrack. In de uptempo-nummers Duffer en Hit Him Down speelt het Deep Purple-achtige orgelwerk een belangrijke rol.

Dit zijn natuurlijk elementen waarmee vele andere bands al aan de haal gegaan zijn. Svartanatt onderscheidt zich in positieve zin door ook daadwerkelijk sterke songs te schrijven. De Zweden laten puntige en catchy nummers horen. Met Lehtinen heeft de groep een uitstekende zanger met meerwaarde. Met zijn raspende, Joe Cocker-achtige stem geeft hij de songs power mee, maar zorgt hij soms ook voor een extra melancholisch tintje.

Svartanatt bewijst met Starry Eagle Eye dat de sixties- en seventieshardrockrevival nog altijd leuke platen oplevert. Zolang de songs voorop staan, is er niets mis met dit soort albums. Deze Zweden hebben dit goed begrepen en leggen de nadruk op songwriting. Prima plaat!

Tracklist:
1. The Children Of Revival
2. Wrong Side Of Town
3. Starry Eagle Eye
4. Duffer
5. Wolf Blues
6. Hit Him Down
7. Universe Of
8. The Lonesome Ranger
9. Black Heart

Score: 80 / 100

Reviewer: Hugo
Toegevoegd: 12 maart 2018

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.